Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

NOVET zaprasza na XI Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS

Firma NOVET zaprasza na XI Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS, które odbędą się w dniach 15-16 września w Kielcach. Stoisko NOVET zostało oznaczone numerem E37 i znajduje się w hali E przy przejściu do hali D.

Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS to najważniejsze wydarzenie branży gazowniczej w tym roku, w którym udział weźmie około 60 wystawców z całego kraju i zagranicy. NOVET zaprezentuje na nich urządzenia i systemy kontroli dostępu dedykowane do zastosowania w obiektach przemysłowych oraz w strefach zagrożenia wybuchem.

Urządzenia zgodne z dyrektywą ATEX

Zarządzanie dostępem w obiektach infrastruktury krytycznej wymaga zastosowania sprawdzonych i całkowicie bezpiecznych rozwiązań, zapewniających szerokie możliwości konfiguracji i personalizacji. Przykładem urządzeń odpowiednich do zarządzania dostępem w gazowniach oraz w firmach zajmujących się pozyskiwaniem, dystrybucją lub magazynowaniem gazu są mechatroniczne klucze i wkładki F9000, zgodne z unijną dyrektywą ATEX.

Technologia indukcyjna i szyfrowana transmisja danych

Oferowane przez NOVET urządzenia kontroli dostępu działają w oparciu o technologię indukcyjną co oznacza, że klucze nie tylko przesyłają wkładkom dane, ale także dostarczają im zasilanie. Gwarantuje to odpowiednią szybkość działania oraz brak opóźnień podczas otwierania drzwi. Proces wymiany danych pomiędzy wkładką i kluczem odbywa się w czasie krótszym niż 80 milisekund. Dodatkowo zastosowanie szyfrowania zgodnego ze standardem AES i wykorzystującego 128-bitowy klucz gwarantuje ochronę przesyłanych danych, zabezpieczając je przed atakami kryptograficznymi typu „brute force” oraz „man-in-the-middle”.

Zabezpieczenia mechaniczne i szczelna obudowa

Montaż wkładek nie wymaga stosowania okablowania, co znacznie ułatwia budowę systemu kontroli dostępu w obiektach rozproszonych oraz pozwala włączyć do systemu obiekty położone w szczerym polu. Mechatroniczne klucze F9000 czerpią zasilane z baterii, które przy normalnym użytkowaniu wystarczają na około pięć lat pracy. Oprócz zabezpieczeń elektronicznych, wkładka F9000 posiada także liczne zabezpieczenia mechaniczne, takie jak między innymi sześć kołków oraz zabezpieczenie przed wyłamaniem. Obudowa w klasie szczelności zgodnej z IP69 gwarantuje wodoszczelność i pyłoszczelność, co przekłada się na prawidłowe działanie wkładki nawet w przypadku niekorzystnego oddziaływania czynników atmosferycznych.

Zdalne zarządzanie uprawnieniami

Poprzez oprogramowanie V364 administrator ma możliwość zdalnego zarządzania uprawnieniami użytkowników z pozycji przeglądarki internetowej, a także posiada wgląd w historię zdarzeń na poszczególnych obiektach i drzwiach. Z kolei użytkownicy mogą walidować swoje klucze w terenie, co ułatwia im pracę oraz pozwala błyskawicznie reagować na niespodziewane sytuacje. Nie kodujemy zamków i wkładek, a wszystkie uprawnienia uzyskujemy poprzez walidację klucza. Oznacza to, że w przypadku zgubienia klucza nie ma konieczności wymiany wkładki wystarczy jedynie anulowanie przyznanych wcześniej uprawnień przez administratora. Ponadto administrator posiada szereg możliwości ułatwiających zarządzanie dostępem w dużym obiekcie lub sieci obiektów. Przykładowo może tworzyć role i grupować użytkowników zależnie od stanowiska i funkcji, jaką pełnią w przedsiębiorstwie, a także przyznawać dostęp do drzwi w oparciu o szczegółowo zdefiniowane harmonogramy czasowe.

Dedykowane oprogramowanie budowane w oparciu o potrzeby klienta

W systemach kontroli dostępu dla infrastruktury rozproszonej idealnie sprawdza się także dedykowane oprogramowanie LSA, które tworzone jest w oparciu o analizę potrzeb klienta i przystosowane do specyfiki prowadzonej przez niego działalności. Zbudowany w ten sposób system jest w pełni skalowany co oznacza, że może być rozbudowywany wraz z rozwojem firmy. Interfejs dedykowanego oprogramowania może być dowolnie personalizowany w celu dopasowania do identyfikacji wizualnej danego przedsiębiorstwa. Poszczególne funkcje można dodawać i usuwać zależnie od życzenia i potrzeb klienta. Za pomocą dedykowanego oprogramowania możliwe jest także zintegrowanie danej platformy z istniejącymi już systemami zarządzania obiektami.

ŹRÓDŁO: NOVET


Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi podsumowuje rok 2020

W czwartek 10 grudnia odbyło się spotkanie Rady Członków Związku POiD oraz konferencja prasowa, na której podsumowano działalność Związku w ciągu ostatniego roku. W czasie spotkania dyskutowano na…

Już są – Raporty: „Rynek Stolarki Drzwiowej w Polsce 2019” i „Rynek Stolarki Okiennej w Polsce 2019”

Już są najnowsze raporty dotyczące rynku okien i drzwi. Obszerne opracowania zostały wykonane na zlecenie Związku Polskie Okna i Drzwi i zrealizowane przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Firmy…

Wybieramy okna i drzwi: aluminiowe czy PVC? Postaw na komplet stolarki i miksuj rozwiązania

Głównym kryterium przy zakupie okien i drzwi zewnętrznych jest ich wygląd. Powstaje więc pytanie, jaki kolor i jaki rodzaj stolarki wybrać: PVC czy aluminium? Dzięki systemowym rozwiązaniom łatwo d…