Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Ponad 250 pracowników FAKRO przebadało się za darmo w siedzibie firmy

Ponad 250 pracowników FAKRO wzięło udział w bezpłatnych badaniach w ramach programu NFZ „Profilaktyka 40+”. Badania zostały zorganizowane na terenie firmy FAKRO, w godzinach pracy, a każdy uprawniony pracownik mógł wykonać je za darmo.

Badania pracowników, którzy ukończyli 40 rok życia zostały zrealizowane w partnerstwie z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej DIAGMED z Nowego Sącza. W ramach współpracy pracownicy DIAGMEDU przeprowadzili badania nie tylko na terenie centrali FAKRO, ale także w placówkach zamiejscowych – w Dobrej (Stolart) oraz w Tymbarku (Florad).

Fot. FAKRO

Łącznie do końca marca br. z badań skorzystało ponad 250 pracowników. Firma cały czas przyjmuje zgłoszenia chętnych osób. Na podstawie wypełnionej ankiety DIAGMED generuje e- skierowania, będące przepustką do darmowych badań.

Pandemia przypomniała nam wszystkim o wartości zdrowia. Bez wahania podjęliśmy inicjatywę darmowych badań dla naszych pracowników. Wielu z nich już wcześniej skorzystało z pakietu „Profilaktyka 40+”, ale dla pozostałych możliwość realizacji badania bez konieczności urlopu, stania w kolejce i nieodpłatnie, była motywatorem do przebadania się – komentuje Krystyna Kronenberger, współwłaścicielka FAKRO.

Profilaktyka 40 PLUS to program bezpłatnych badań profilaktycznych dla wszystkich Polaków i Polek powyżej 40. roku życia. Celem programu jest zwiększenie liczby osób wykonujących takie badania,  wczesne wykrywanie chorób i zaburzeń oraz zapobieganie ich rozwojowi.

Pracownicy zostali podzieleni na kilka grup. Badania zrealizowano w godzinach porannych. Każdy pracownik otrzymał informację o konkretnej godziną realizacji badania. Całość przebiegła bardzo sprawnie. Pracownicy dobrze ocenili tę akcję. Cieszymy się, że tak liczna grupa zadbała o swoje zdrowie. Działamy dalej i zachęcamy FAKROteam do wypełniania ankiet – dodaje Bożena Damasiewicz, Dyrektorka ds. Organizacyjno-Administracyjnych FAKRO.

„Profilaktyka 40 PLUS” zakłada realizację badań diagnostycznych w formie pakietów dedykowanych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz pakietu wspólnego. Dostęp do szerszej informacji znajdziecie Państwo na stronie: Pakiety badań – Ministerstwo Zdrowia – Portal Gov.pl (www.gov.pl).

Z uwagi na niski odsetek realizacji programu Profilaktyka 40 plus wśród osób uprawnionych do skorzystania z tego wartościowego programu, podjęliśmy wyzwanie nawiązania współpracy z dużymi zakładami pracy takimi jak firma FAKRO, aby umożliwić jak największej liczbie osób szczególnie tych aktywnych zawodowo skorzystanie z badań. Zaskoczyło nas jak duży odsetek społeczeństwa nadal nie miał świadomości o możliwości realizacji programu, pomimo jego trwania od niespełna 2 lat, kampanii reklamowych w radiu czy TV. Naszą ideą było, aby pacjent w jak najgodniejszy dla niego sposób mógł zrealizować badania, bez dodatkowych obciążeń administracyjnych czy wiążących się z poświęceniem jego prywatnego czasu. Cały ten ciężar został scedowany na pracodawcę. Muszę przyznać, że osoby decyzyjne oraz bezpośrednio wdrożone w realizację projektu z firmy FAKRO jak i innych firm biorących udział w tym przedsięwzięciu wykazały się ogromnym zaangażowaniem pokierowanym troską o zdrowie ich pracowników. Nadmienię, iż osoby które uzyskały wyniki badań w ramach programu mogły bezpłatnie skonsultować je ze specjalistą medycyny laboratoryjnej z naszej placówki oraz uzyskać wyjaśnienia oraz wskazówki co do dalszego postepowania. Dzięki temu pacjent wiedział, czy musi podjąć dalsze działania czy stan jego zdrowia jest zadawalający. W tym miejscu chcę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w tym z firmy FAKRO za podjęcie tego pionierskiego w tym zakresie zadania, którego efektem jest ten najważniejszy z możliwych, a więc dbałość o zdrowie  – podsumowuje dr n. med Agnieszka Radom, Kierownik Medycznego Laboratorium Diagnostycznego DIAGMED.

ŹRDÓDŁO: FAKRO

 


Przeczytaj również:

XI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się w maju 2021 roku

Zaplanowany na wrzesień br. XI Kongres Stolarki Polskiej, w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2, został ostatecznie przełożony na maj 2021 roku. Decyzja o zmianie terminu największego w Polsce wyd…

Czy warto wybrać zestaw stolarki od jednego producenta

W obecnych czasach dla wielu osób dom stał się centrum wszechświata – zarówno prywatnego, jak i zawodowego. We własnym M spędzamy już nie tylko wieczory, noce i poranki… Dziś standardem jest bowiem…

FAKRO przeszkoliło uczniów z Grupy „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU”

W ostatnim tygodniu maja uczniowie szkół branżowych, należący do Grupy „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU”, wzięli udział w dwóch, niezależnych szkoleniach. Jedno z nich przygotowała marka FAKRO, któr…