Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Modułowa wkładka Libra LE60 do drzwi z kontrolą dostępu

Libra LE60 to nowa modułowa wkładka marki ISEO, dedykowana do zastosowania w drzwiach z kontrolą dostępu. Została ona opracowana z myślą o ułatwieniu pracy montażystom oraz umożliwieniu im szybkiego złożenia wkładki o dowolnych wymiarach w miejscu instalacji.

Znajdujące się w zestawie elementy umożliwiają dopasowanie wkładki do każdych drzwi, nawet jeśli ich skrzydło charakteryzuje się niestandardową grubością. Od zewnątrz pracą wkładki można sterować korzystając z urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy smartwatche, a także z kart zbliżeniowych, opasek, breloków czy pastylek RFID.

Co zyskuje montażysta?

Libra LE60 – Elementy wkładki. Fot. Novet

Jadąc na miejsce, w którym należy wymienić lub założyć wkładkę, montażysta zabiera ze sobą walizkę, w której znajdują się wszystkie elementy niezbędne do złożenia wkładki. Nie musi znać grubości skrzydła czy rodzaju zamka, gdyż po zapoznaniu się z sytuacją na miejscu, otwiera walizkę i składa wkładkę idealnie dopasowaną do danych drzwi. Dzięki temu w ciągu jednego dnia może zamontować wkładki w drzwiach na kilku różnych obiektach bez konieczności wożenia ze sobą dużej ilości części zapasowych czy wcześniejszego zapoznawania się z budową skrzydła. Warto zauważyć, że wkładka jest zasilana poprzez standardową baterię CR123 3V co oznacza, że nie wymaga stosowania okablowania. Przy dwudziestu cyklach otwarć dziennie, bateria wystarcza na dwa lata pracy wkładki, przy czym okres ten może ulec skróceniu w przypadku otwierania drzwi przy bardzo wysokich lub skrajnie niskich temperaturach.

Obudowa zapewniająca stopień ochrony IP66

Wytrzymała obudowa zapewnia wkładce stopień ochrony IP66. Oznacza to, że wkładkę można zainstalować w drzwiach zewnętrznych narażonych na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych. Modułowa wkładka Libra LE60 zapewni możliwość wygodnego otwierania drzwi nawet podczas intensywnych opadów deszczu czy śniegu, a także w przypadku wysokich czy niskich temperatur. Wkładka obsługuje technologie Bluetooth oraz RFID, co pozwala zarządzać jej pracą przy użyciu smartfonów / tabletów z systemami operacyjnymi iOS / Android, smartwatchy Apple Watch, kart zbliżeniowych, a nawet opasek czy pastylek RFID.

Wygodna obsługa dzięki dedykowanemu oprogramowaniu

Modułowa wkładka Libra LE60 działa w oparciu o dedykowane oprogramowanie Argo lub V364. Obie aplikacje umożliwiają administratorowi przeglądanie rejestru zdarzeń, który obejmuje 1000 ostatnich otwarć oraz prób otwarcia. Ponadto możliwe jest zaprogramowanie wkładki w taki sposób, aby drzwi mogły być otwierane wyłącznie przez wybrane osoby w ściśle określonych dniach, a nawet godzinach. Wirtualne klucze umożliwiające otwarcie drzwi mogą być przesyłane w formie linku, dzięki czemu administrator ma możliwość zdalnego przyznania dostępu wybranej osobie w dowolnym momencie. Nowością jest funkcja otwierania drzwi za pomocą komend głosowych, która jest obecnie dostępna jedynie dla użytkowników dysponujących smartfonami z systemem operacyjnym iOS.

 

ŹRÓDŁO: Novet


Przeczytaj również:

PROCURAL zaprasza na XIV Kongres Stolarki Polskiej

Kongres Stolarki Polskiej to wielkie święto rodzimej branży budowlanej i spotkanie, które wyznacza dalsze kierunki jej rozwoju. Do udziału w XIV edycji Kongresu zaprasza PROCURAL ­– marka profesjon…

Zmiany w dziale szkoleń POiD

Związek POiD regularnie organizuje cykliczne szkolenia dla pracowników firm członkowskich, zrzeszonych w naszej organizacji. Szkolenia mają dostarczać specjalistom z różnych działów, platformę do w…

Wymień stolarkę w programie „Czyste Powietrze” – trwa okres składania wniosków na dofinansowanie wymiany okien, drzwi i bram

Świadomi tego, że poziom podwyższonego zanieczyszczenia powietrza z roku na rok się zwiększa, szukamy ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. Dlatego warto zadbać o poprawę energetycznego bila…