Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

iCOR od Deceuninck – innowacyjna platforma modularna dla standaryzacji procesu produkcji

iCOR, będący modułowym sercem serii profili okiennych Elegant, to nowe i uproszczone podejście do procesu produkcji okien. Ustandaryzowany rdzeń złożenia profili pozwala na pełną wymienność dostępnych ram i skrzydeł. Ta nowa logika modularna prowadzi do standaryzacji procesów operacyjnych, co pozwala producentom okien zaoszczędzić czas i pieniądze.

Nowoczesność i innowacyjność

W czym tkwi fenomen platformy iCOR? Deceuninck od zawsze z uwagą przygląda się potrzebom rynku i klientów. Firmie zależało na zmniejszeniu złożoności procesu produkcyjnego, dzięki czemu producenci okien oszczędzą cenny czas i pieniądze. iCOR to pierwszy uniwersalny rdzeń przekroju dla różnych stylów okien i drzwi, w pełni kompatybilny z różnymi głębokościami ram.

Innowacyjny system daje wiele możliwości w ramach jednej platformy. Wszystkie skrzydła z serii Elegant pasują do trzech opcji ram iCOR: 76 mm, 84 mm i 115 mm, co pozwala na pełną personalizację oferty. Klient może dobrać design skrzydła w pełni odpowiadający jego preferencjom. Tego typu rozwiązanie to również bezprecedensowe obniżenie stopnia skomplikowania produkcji i logistyki.

Fot. Deceuninck

Optymalne właściwości użytkowe

W przypadku profili okiennych kluczową kwestią jest ich funkcjonalność i użyteczność. Seria Elegant na platformie iCOR gwarantuje wysokie właściwości użytkowe w zakresie izolacji termicznej, wodoszczelności i akustyki. Dzieje się tak między innymi dzięki zastosowaniu zintegrowanej centralnej uszczelki, która maksymalizuje izolację termiczną. Uszczelnianie centralne to nie tylko większa szczelność wewnątrz i na zewnątrz profilu. Tego typu rozwiązanie pozwala na podział termiczny obszaru przylgi, co stanowi dodatkową barierę zabezpieczającą przed nagrzewaniem lub wyziębieniem, a także zdecydowanie poprawia wodoszczelność.

Ułatwienie dla producentów

Producenci okien w swojej ofercie mają różne technologie oraz różnorodne systemy okienne, często używają także rozmaitych głębokości zabudowy profili. Bogactwo systemów, wzmocnień i głębokości wiąże się z wieloma specyfikacjami, które niosą za sobą różne ustawienia i programy pracy maszyn. Zastosowanie modułowej struktury rdzenia pozwala na to, by operacje produkcyjne, np. ustawienia kątów wiercenia i frezowania, pozostawały takie same dla różnych rodzajów profili. iCOR pozwala więc producentom nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale także ułatwić i ustandaryzować proces produkcyjny.

ŹRÓDŁO: Deceuninck Polska


Przeczytaj również:

Drewniana stolarka otworowa w piramidzie kryzysu drzewnego

Brak transparentności sprzedaży drewna w Polsce, to główny powód ekstremalnego wzrostu cen tego surowca – twierdzą przedstawiciele przemysłu drzewnego. Polska ma najwyższe ceny drewna w Europie. Cz…

Firmy członkowskie Związku POiD ze Złotymi Medalami MTP targów BUDMA i WinDoor-tech

Nie milknął echa Międzynarodowych Targów Architektury i Budownictwa BUDMA. W ciągu czterech dni można było zapoznać się z premierami produktowymi, innowacjami technologicznymi. Po raz kolejny przyz…

Wymieniamy okna – gdzie oddać zużyte wyroby?

Jeszcze wczoraj niepotrzebny odpad, dziś cenny materiał, który można ponownie wykorzystać. Podejście do zużytych wyrobów mocno się zmieniło na przestrzeni ostatnich kilku lat. Decyduje o tym ekolog…