Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Fabryka Okien KOWALCZYK zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Salamander w kategorii „Obiekt budowlany – Renowacja“

W dniach od 17 maja do 9 lipca 2021 roku wszyscy partnerzy i pracownicy Salamander Window & Door Systems mieli okazję wziąć udział w międzynarodowym konkursie fotograficznym. Jego celem było znalezienie i uwiecznienie na zdjęciu ciekawych obiektów budowlanych, w różnych stylach architektonicznych, w których zastosowano okna Salamander. Profesjonalne fotografie, nadesłane zostały z ponad dziesięciu krajów na świecie. W ostatnich dniach – grupa jurorów, składająca się z głównych menadżerów Salamander – wyłoniła trzech zwycięzców, po jednym z poszczególnych kategorii: „Dom jednorodzinny – Nowoczesne budownictwo”, „Obiekt budowlany – Renowacja” i „Willa – Nowoczesne budownictwo”.  

Bogactwo ofert urzeczywistnia marzenia

Konkurs Fotograficzny Salamander pokazał, jak w różny sposób ludzie żyją i pracują na całym świecie. „Ogromna ilość nadesłanych zdjęć oddaje tę różnorodność, emanującą z kształtów i rodzajów okien. Ukazuje – jaki projekt dzięki nim można zrealizować. Przy dokładnym przyjrzeniu się zdjęciom szybko można się zorientować, że nasze okna to nie tylko produkty codziennego użytku. Stanowią efektywną, przemyślaną część zabudowy, korespondującą z otoczeniem. Chodzi tu o estetykę, którą dzięki nim się tworzy. Zwycięskie zdjęcia doskonale to uchwyciły” – mówi współwłaściciel firmy Till Schmiedeknecht.

W dniu 19 lipca zebrało się  konkursowe jury. Przeglądając wszystkie otrzymane zdjęcia, oceniali je pod kątem kryteriów takich, jak: architektura, ogólnie: obiekt, kompozycja obrazu i tzw. efekt okna. W składzie komisji Salamander zasiedli: członek zarządu Götz Schmiedeknecht, członek zarządu Till Schmiedeknecht, współwłaściciel i dyrektor handlowy Wolfgang Sandhaus i szef marketingu w Grupie Carsten Kreilaus.

Duża liczba nadesłanych zdjęć pokazała, że konkurs fotograficzny był strzałem w dziesiątkę. – „Przy wyborze zwycięzców nie szliśmy na łatwiznę. Raczej nazwałbym to ostrym wyścigiem „łeb w łeb”. Było bardzo dużo zdjęć na równym poziomie. Ostatecznie tylko niuanse tworzyły przewagę. Z tego powodu postanowiliśmy wybrać jednego zwycięzcę dla każdej kategorii” – mówi Wolfgang Sandhaus.

Zwycięzca w kategorii „Dom jednorodzinny – Nowoczesne budownictwo“

W zdjęciu nadesłanym przez rumuńskie przedsiębiorstwo SC EMCA Fenestra – jurorów zachwycił najbardziej minimalistyczny styl budynku. Proste, geometryczne kształty oraz celowa redukcja kolorów i zdobień, przepełniają obiekt harmonią i spokojem, wpisując się równocześnie w najwyższe standardy wzornicze. Okna Salamander pełnią tutaj rolę wystroju. Są wyznacznikiem stylu elewacji i podkreślają jej futurystyczny charakter.

Zwycięzca w kategorii „Obiekt budowlany – Renowacja“

Zdjęcie przysłane przez polskiego partnera Salamander – firmę Kowalczyk Fabryka Okien, od razu wpadło w oko jurorom. Urzekł ich surowy, a zarazem urokliwy wygląd budynku. Ponadczasowe piękno, uzyskane dzięki zastosowanej w ścianach cegle – w połączeniu z modnym odcieniem szarości – uosabia historyczną trwałość, emanującą charakterem, stylem i ciepłem. Zastosowane w nim okna Salamander – mimo różnych kształtów i wielkości – są spójne, idealnie wpasowane w obiekt i nawiązujące do oryginalnej stolarki.

Zwycięzca w kategorii „Willa – Nowoczesne budownictwo“

Firma Esquadrimed – brazylijski partner Salamander, prezentuje na zdjęciu nowoczesny obiekt mieszkalny, usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Lekka, otwarta i mocno doświetlona konstrukcja – przeczy współczesnym konwencjom. Okna  są tutaj awangardowym elementem całego budynku. Sprawiają, że jego fasada jest niemalże transparentna. Idealnie współgrają z prostą, nowoczesną formą.

 

ŹRÓDŁO: Kowalczyk Fabryka Okien producent wysokiej jakości okien i drzwi.

 


Przeczytaj również:

Dołącz do petycji Związku Polskie Okna i Drzwi

W związku rozprzestrzeniającą się epidemią Covid-19, na ręce premiera Mateusza Morawieckiego wystosowaliśmy petycję zawierającą postulaty branży, mające na celu minimalizacje skutków kryzysu gospod…

Szczęśliwego Nowego Roku 2022!

Niech Nowy 2021 Rok okaże się pasmem sukcesów, przyniesie spełnienie marzeń i realizację nawet najbardziej ambitnych planów. Życzymy wszelkiej pomyślności i pogody ducha na każdy kolejny dzień.

Związek POiD zaprasza na prezentację konkursu POiD Building Awards 2021

W czwartek, 14 stycznia odbędzie się spotkanie branżowe online, organizowane przez Związek POiD. Głównym tematem będzie konkurs POiD Building Awards, nowa inicjatywa, która zainauguruje rok jubileu…