Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

G-U Polska wspiera Kórnickie Bractwo Rowerowe

G-U Polska, producent innowacyjnych rozwiązań do stolarki okiennej, wspiera zdrowy i sportowy tryb życia, czego efektem jest nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Kórnickie Bractwo Rowerowe. Pierwsze rezultaty współpracy będzie można obserwować podczas Zimowego Szwungu* 2021, już 18 grudnia.

Podpisanie umowy ze Stowarzyszeniem Kórnickie Bractwo Rowerowe wpisuje się w długofalową strategię komunikacyjną G-U Polska. – W naszych działaniach wizerunkowych chcemy łączyć różne cele – promowanie aktywności, miłości do kolarstwa oraz wspieranie lokalnych inicjatyw sportowych. Jesteśmy z Poznania, dlatego chętnie angażujemy się w przedsięwzięcia realizowane na terenie Wielkopolski. Szukamy też oczywiście takich, które są niesztampowe, jak produkty G-U, ale i dostarczają niesamowitych emocji. Takie inicjatywy organizuje Kórnickie Bractwo Rowerowe. Będzie się można o tym przekonać podczas nocnego rajdu Zimowy Szwung 2021, wyścigu na długości 50 lub 100 kilometrów, który planowany jest na 18 grudnia – wyjaśnia Michał Dudziak, prezes Zarządu G-U Polska.

Fot. Kórnickie Bractwo Rowerowe

Współpraca G-U Polska ze Stowarzyszeniem obejmuje wsparcie finansowe, promocję organizowanych przez nie wydarzeń w kanałach G-U Polska (#GUwspierasport), w prasie oraz w mediach społecznościowych i na stronach WWW prowadzonych przez Kórnickie Bractwo Rowerowe. Niewykluczone również, że przedstawiciele G-U Polska, którzy na co dzień uprawiają amatorsko kolarstwo, zdecydują się na udział w wybranych rajdach rowerowych organizowanych przez Stowarzyszenie. Najbliższym jest Zimowy Szwung 2021, czyli nocny rajd na zakończenie sezonu rowerowego.

– Wszystkie wyścigi przygotowujemy z pełną odpowiedzialnością, chcąc zapewnić uczestnikom dobrą organizację, bezpieczeństwo, a przede wszystkim niezapomniane przeżycia i satysfakcję ze zrealizowanych celów sportowych. Dlatego do współpracy zapraszamy tylko solidnych, sprawdzonych partnerów. Cieszę się, że do tego zacnego grona dołącza właśnie G-U Polska – mówi Krzysztof Rolnik, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kórnickie Bractwo Rowerowe.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Zimowym Szwungu 2021 mogą zapisać się na rajd za pośrednictwem strony internetowej:

https://b4sportonline.pl/Bractwo/zapisy_na_zimowy_szwung_2021

_____

Kórnickie Bractwo Rowerowe w Kórniku to stowarzyszenie propagujące jazdę rowerem jako aktywny i zdrowy tryb życia.

Fot. Kórnickie Bractwo Rowerowe

Stowarzyszenie podejmuje i wspiera inicjatywy mające na celu budowę nowej lub poprawę istniejącej infrastruktury rowerowej, integrację środowisk rowerowych i propaguje wiedzę na temat jazdy na rowerze. Wszystkie działania Bractwa koncentrują się również na promowaniu krajoznawstwa, turystyki rowerowej oraz organizacji ciekawych form wypoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do flagowych inicjatyw Stowarzyszenia Kórnickie Bractwo Rowerowe należą Wielkopolski Maraton Gravelowy Pyra Trail, którego III edycja planowana jest w czerwcu 2022 r. (na trasie 300 km!) oraz m.in. Zimowy Szwung, czyli grudniowy, nocny wyścig wieńczący tradycyjnie sezon rowerowy.

Grupa G-U jest jednym z czołowych, światowych dostawców systemów okiennych i drzwiowych oraz wejść automatycznych i systemów zarządzania budynkami. Grupę tworzą marki: G-U (systemy przesuwne, zamki wielopunktowe, samozamykacze, otwieracze naświetli, systemy okien przechylnych i obrotowych), BKS (zamki, wkładki, rozwiązania wykorzystywane na drogach ewakuacyjnych i przeciwpożarowych), Ferco (systemy okuć), G-U Automatic (automatyczne systemy wejść) i Ela-soft (zaawansowane systemy zarządzania budynkami).

Od ponad 100 lat firma konsekwentnie rozwija swoją ofertę, opracowując innowacyjne rozwiązania dostosowane funkcjonalnie i technicznie do indywidualnych potrzeb klientów oraz do najnowszych trendów rynkowych. Jest pionierem na rynku rozwiązań do stolarki okiennej klasy premium – w zakresie systemów podnoszono-przesuwnych do drzwi i okien tarasowych (HS) oraz rozwiązań do drzwi wejściowych i ewakuacyjnych. Rozwiązania systemowe grupy G-U wykorzystywane są przez czołowych polskich producentów stolarki okiennej, którzy wybierają G-U z uwagi na najwyższą jakość produktów oraz bogatą, elastyczną ofertę, umożliwiającą realizację nawet najbardziej innowacyjnych projektów.

*Szwung – wg gwary poznańskiej: pęd, impet, ciąg

 

ŹRÓDŁO: G-U Polska


Przeczytaj również:

Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE Poznań, 21-22.09.2023

Jak polskie i zagraniczne firmy mogą uczestniczyć w odbudowie Ukrainy – nad tym zagadnieniem debatować będą uczestnicy nadchodzącego Kongresu Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE. Wydarzenie odbędzie się…

Zakończenie etapu zgłoszeń do konkursu POiD Building Awards 2021

Zakończył się pierwszy etap konkursu POiD Building Awards 2021. Jury będzie oceniać blisko sześćdziesiąt zgłoszonych obiektów. Pierwsza edycja konkursu POiD Building Awards 2021 to inicjatywa, któ…