Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

G-U Polska wspiera Kórnickie Bractwo Rowerowe

G-U Polska, producent innowacyjnych rozwiązań do stolarki okiennej, wspiera zdrowy i sportowy tryb życia, czego efektem jest nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Kórnickie Bractwo Rowerowe. Pierwsze rezultaty współpracy będzie można obserwować podczas Zimowego Szwungu* 2021, już 18 grudnia.

Podpisanie umowy ze Stowarzyszeniem Kórnickie Bractwo Rowerowe wpisuje się w długofalową strategię komunikacyjną G-U Polska. – W naszych działaniach wizerunkowych chcemy łączyć różne cele – promowanie aktywności, miłości do kolarstwa oraz wspieranie lokalnych inicjatyw sportowych. Jesteśmy z Poznania, dlatego chętnie angażujemy się w przedsięwzięcia realizowane na terenie Wielkopolski. Szukamy też oczywiście takich, które są niesztampowe, jak produkty G-U, ale i dostarczają niesamowitych emocji. Takie inicjatywy organizuje Kórnickie Bractwo Rowerowe. Będzie się można o tym przekonać podczas nocnego rajdu Zimowy Szwung 2021, wyścigu na długości 50 lub 100 kilometrów, który planowany jest na 18 grudnia – wyjaśnia Michał Dudziak, prezes Zarządu G-U Polska.

Fot. Kórnickie Bractwo Rowerowe

Współpraca G-U Polska ze Stowarzyszeniem obejmuje wsparcie finansowe, promocję organizowanych przez nie wydarzeń w kanałach G-U Polska (#GUwspierasport), w prasie oraz w mediach społecznościowych i na stronach WWW prowadzonych przez Kórnickie Bractwo Rowerowe. Niewykluczone również, że przedstawiciele G-U Polska, którzy na co dzień uprawiają amatorsko kolarstwo, zdecydują się na udział w wybranych rajdach rowerowych organizowanych przez Stowarzyszenie. Najbliższym jest Zimowy Szwung 2021, czyli nocny rajd na zakończenie sezonu rowerowego.

– Wszystkie wyścigi przygotowujemy z pełną odpowiedzialnością, chcąc zapewnić uczestnikom dobrą organizację, bezpieczeństwo, a przede wszystkim niezapomniane przeżycia i satysfakcję ze zrealizowanych celów sportowych. Dlatego do współpracy zapraszamy tylko solidnych, sprawdzonych partnerów. Cieszę się, że do tego zacnego grona dołącza właśnie G-U Polska – mówi Krzysztof Rolnik, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kórnickie Bractwo Rowerowe.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Zimowym Szwungu 2021 mogą zapisać się na rajd za pośrednictwem strony internetowej:

https://b4sportonline.pl/Bractwo/zapisy_na_zimowy_szwung_2021

_____

Kórnickie Bractwo Rowerowe w Kórniku to stowarzyszenie propagujące jazdę rowerem jako aktywny i zdrowy tryb życia.

Fot. Kórnickie Bractwo Rowerowe

Stowarzyszenie podejmuje i wspiera inicjatywy mające na celu budowę nowej lub poprawę istniejącej infrastruktury rowerowej, integrację środowisk rowerowych i propaguje wiedzę na temat jazdy na rowerze. Wszystkie działania Bractwa koncentrują się również na promowaniu krajoznawstwa, turystyki rowerowej oraz organizacji ciekawych form wypoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do flagowych inicjatyw Stowarzyszenia Kórnickie Bractwo Rowerowe należą Wielkopolski Maraton Gravelowy Pyra Trail, którego III edycja planowana jest w czerwcu 2022 r. (na trasie 300 km!) oraz m.in. Zimowy Szwung, czyli grudniowy, nocny wyścig wieńczący tradycyjnie sezon rowerowy.

Grupa G-U jest jednym z czołowych, światowych dostawców systemów okiennych i drzwiowych oraz wejść automatycznych i systemów zarządzania budynkami. Grupę tworzą marki: G-U (systemy przesuwne, zamki wielopunktowe, samozamykacze, otwieracze naświetli, systemy okien przechylnych i obrotowych), BKS (zamki, wkładki, rozwiązania wykorzystywane na drogach ewakuacyjnych i przeciwpożarowych), Ferco (systemy okuć), G-U Automatic (automatyczne systemy wejść) i Ela-soft (zaawansowane systemy zarządzania budynkami).

Od ponad 100 lat firma konsekwentnie rozwija swoją ofertę, opracowując innowacyjne rozwiązania dostosowane funkcjonalnie i technicznie do indywidualnych potrzeb klientów oraz do najnowszych trendów rynkowych. Jest pionierem na rynku rozwiązań do stolarki okiennej klasy premium – w zakresie systemów podnoszono-przesuwnych do drzwi i okien tarasowych (HS) oraz rozwiązań do drzwi wejściowych i ewakuacyjnych. Rozwiązania systemowe grupy G-U wykorzystywane są przez czołowych polskich producentów stolarki okiennej, którzy wybierają G-U z uwagi na najwyższą jakość produktów oraz bogatą, elastyczną ofertę, umożliwiającą realizację nawet najbardziej innowacyjnych projektów.

*Szwung – wg gwary poznańskiej: pęd, impet, ciąg

 

ŹRÓDŁO: G-U Polska


Przeczytaj również:

Dom z dużymi przeszkleniami otwarty na ogród

Jeśli chcemy w estetyczny i funkcjonalny sposób połączyć wnętrze swojego domu z ogrodem, to dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie dużych przeszkleń, w tym drzwi tarasowych. Zapewniają one integrac…

Buduj Globalny biznes z targami BUDMA!

TargiBUDMA   należą do czołówki branżowych wydarzeń na arenie międzynarodowej i przyciągają przedsiębiorców z całego świata. Wystawy międzynarodowe skupiają firmy z wielu krajów, wielu gospodarek, …

Zmiany w dziale szkoleń POiD

Związek POiD regularnie organizuje cykliczne szkolenia dla pracowników firm członkowskich, zrzeszonych w naszej organizacji. Szkolenia mają dostarczać specjalistom z różnych działów, platformę do w…