Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Do nowych standardów trzeba podchodzić kompleksowo

Klimas Wkręt-met wraz z początkiem roku wprowadził nowe standardy merchandisingowe. Firma zainwestowała też w cykle szkoleń dla doradców handlowych, dzięki czemu producent skutecznie kontynuuje ekspansję na światowe rynki w ramach strategii GO GLOBAL.

Kamień, który przestaje się toczyć, obrasta mchem – mawiają niektórzy. Tylko trafny dobór współpracowników i nieustanny rozwój zespołu, może sprawić, aby niewielka rodzinna firma w ciągu trzech dekad urosła do miana lidera wśród europejskich producentów zamocowań budowlanych.

Rok 2023 – rokiem inwestycji w ludzi

Klimas Wkręt-met postawił w tym roku na swój team, sukcesywnie od początku 2023 podnosząc jego kwalifikacje. Potężny plan szkoleń zbiegł się w czasie z rozwojem marki na wielu torach, ale przede wszystkim wiąże się z nową strategią merchandisingową oraz nowościami produktowymi, w tym innowacyjnego łącznika THERMODRIVE V2.

Wszystko zaczęło się jeszcze w lutym spektakularnym spotkaniem ponad setki przedstawicieli handlowych oraz liderów regionów w Częstochowie. Podczas dwudniowego szkolenia znalazło się miejsce na podsumowania, omówienie nowej strategii merchandisingowej, podniesienie standardów sprzedażowych firmy oraz merytoryczne warsztaty z zakresu merchandisingu. Inicjatywa spotkała się ze znakomitym odbiorem, co już wyraźnie widać w ilościach przebudów, które wyspecjalizowane ekipy wykonują we współpracujących z marką punktach handlowych – a przecież nie minęła jeszcze połowa roku.

Fot. Klimas Wkręt-met

Akademia Kompetencji

To wszystko było jednak dopiero początkiem, impulsem, który dał ludziom nową energię do pracy. Klimas Wkręt-met stawia bowiem nie na przedstawicieli handlowych, stawia na doradców – ludzi kompetentnych, z ogromną wiedzą, takich, którzy z dużą dozą elastyczności są w stanie dopasować ofertę do konkretnych potrzeb sprzedażowych.

Lutowe spotkanie zainaugurowało więc całą serię szkoleń i warsztatów pod nazwą Akademia Kompetencji Klimas Wkręt-met. Tym razem zajęcia odbyły się już w mniejszych, regionalnych grupach. Dzięki temu uczestnicy mieli możliwość bezpośredniej interakcji z trenerem, a spotkania nie ograniczały się do wykładu, ale przyjęły aktywną warsztatową formę. Z doradcami Klimas Wkręt-met pracowali najlepsi trenerzy w branży: Roman Szymczak i Artur Dłubak.

Fot. Klimas Wkręt-met

Podsumowujące Kompasy

Po zakończeniu cyklu szkoleń z zakresu trade marketingu przyszedł czas na podsumowania i wewnętrzną wymianę wiedzy i informacji. Takie ewaluacyjne spotkania odbywają się w firmie każdego roku pod hasłem „Kompas”, a udział w nich bierze także kadra menadżerska. Po przerwie w spotkaniach bezpośrednich, wymuszonych pandemią, powrót do spotkań twarzą w twarz stał się także świetną okazją do lepszego poznania się.

– Element integrujący zespół jest dla nas bardzo istotny, dlatego podczas każdego szkolenia stawiamy również na integrację – mówi Bartosz Matuszczak, Dyrektor Sprzedaży Klimas Wkręt-met. – Takie spotkania dają szansę się poznać i porozmawiać nie tylko o pracy, ale też na zupełnie inne tematy. W ten sposób udaje nam się budować zgrany i chętny do współpracy, a przede wszystkim skuteczny, team – dodaje.

Trzy „Kompasy” – w Wanatach, pod Bydgoszczą oraz w Nadarzynie okazały się nie tylko dopełnieniem szkoleń, ale przede wszystkim czasem niezbędnej ewaluacji. Stanowiły także platformę wymiany poglądów, która pozwoliła lepiej zdiagnozować problemy i skutecznie je rozwiązywać.

– Już jesteśmy zachwyceni pracą naszych doradców – mówi Przemysław Michalski, Product Manager. – Mimo tego, że nasz projekt, związany z innowacyjną strategią merchandisingową, jest wciąż nowy, radzą sobie bardzo dobrze. Podobne praktyczne szkolenia odbyli też specjaliści z naszych spółek w Czechach i na Słowacji, zatem nasze hasło GO GLOBAL to nie są puste słowa i obietnica, to już się dzieje, nabierając realnych kształtów – dodaje.

ŹRÓDŁO: Klimas Wkręt-met


Przeczytaj również:

Czyste powietrze-zdrowy dom

Czyste powietrze i woda są nam niezbędne do życia. W sezonie grzewczym w wielu polskich miejscowościach najlepiej jednak wstrzymać oddech i nie otwierać okien. Wszystko przez smog, który szybko wdz…

Złote Medale BUDMA 2023 przyznane!

Produkty nagrodzone Złotym Medalem targów BUDMA 2023 to innowacje warte uwagi! Do konkursu rocznie przystępuje około 500 produktów, jednak do kolejnego etapu przechodzą tylko te z pozytywną oceną j…

Nagroda Publiczności POiD Building Awards 2021

Znamy wyniki głosowania publiczności w konkursie POiD Building Awards 2021. Nagrodę Publiczności zdobywa firma Wiśniowski za Ośrodek Sportów Wodnych w Augustowie, zgłoszony do konkursu w kategorii …