Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Związek Polskie Okna i Drzwi Patronem CEMS Chance XIX

Związek Polskie Okna i Drzwi przyjął wniosek Organizatorów CEMS Chance XIX, o objęcie wydarzenia swoim Patronatem. Związek POiD, któremu nie jest obojętna edukacja młodzieży i pomoc w starcie w przyszłość, dołoży swoją cegiełkę do tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Wybór Związku jako Patrona wydarzenia, nie jest tutaj przypadkowy. To POiD od 2017 roku, prowadził aktywne działania na rzecz wprowadzenia do szkół zawodu montera stolarki budowlanej. Długi proces starań zakończył się sukcesem, bowiem już w grudniu Ministerstwo Edukacji Narodowej zakwalifikowało go do zawodów szkolnictwa wyższego, a w kwietniu 2018 roku, opublikowało podstawę programową nauczania tej profesji.

W programie kształcenia w zawodzie montera stolarki budowlanej, znalazły się m.in. montaż okien i drzwi balkonowych, montaż okien dachowych, montaż drzwi zewnętrznych i wewnętrznych oraz montaż bram, osłon okiennych i drzwiowych. Założeniem było to, aby zawód montera stolarki budowlanej objął możliwie szeroki zakres prac montażowych.

Związek Polskie Okna i Drzwi chcąc aktywnie współpracować ze szkołami, w których działają klasy patronackie, zorganizował kampanię edukacyjną „DOBRY MONTAŻ”, a obecnie jej kontynuacją jest kampania społeczna „Wymień stolarkę z Dobrym Montażem”. Dzięki nim  uczniowie i nauczyciele mają możliwość uczestnictwa m.in. w szkoleniach z zakresu montażu, wyjazdach dydaktycznych oraz spotkaniach z przedstawicielami firm w charakterze jej ambasadorów.

Głównym celem CEMS Chance, jest wsparcie, motywowanie, inspirowanie młodych ludzi do działania Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 15-16 lat, która musi podjąć pierwsze, poważne decyzje dotyczące swojej edukacji i przyszłości. Wiele młodych osób często nie wie jakie możliwości na nich czekają odnośnie edukacji, są zagubieni, a brak wiary w siebie powoduje, że rezygnują ze swoich marzeń. Program przedsięwzięcia przewiduje cykl 4 cotygodniowych spotkań 1:1 (uczestnik – mentor). Uczestnikom będą dobierani mentorzy ( najaktywniejsi studenci CEMS Clubu Warszawa), na podstawie ich zainteresowań, planów, pomysłów na przyszłość. Program jest przygotowany przez sztab zaprzyjaźnionych psychologów i coachów, by móc w jak największym stopniu pomóc młodym osobom znaleźć pomysł na siebie i uwierzyć, że jest to możliwe.

Osiemnaście poprzednich edycji pokazało, że kontynuacja programu ma sens. Wielu z uczestników zmieniło sposób myślenia i zaczęło realizować swoje cele. Mamy nadzieję, że wsparcie Związku Polskie Okna i Drzwi sprawi, że wydarzenie będzie niezapomniane a obustronna współpraca przy projekcie pozwoli wielu młodym uwierzyć w siebie, zachęci ich do samorozwoju a w końcu do budowania swojej wymarzonej ścieżki kariery.

 

 


Przeczytaj również:

Program wydarzeń Budma 2024

Targi Budma 2024 to doskonała okazja, aby poznać najnowsze trendy w branży budowlanej. Program wydarzenia oferuje szeroki zakres prezentacji, warsztatów i paneli dyskusyjnych, które będą prowadzone…

Drzwi wewnętrzne niejedno mają imię

Symbol przejścia z jednej strony na drugą… Drzwi – w swoich domach czy mieszkaniach mamy ich co najmniej kilka par. Wyznaczają granice. Na co dzień dostrzegamy je często dopiero wtedy, gdy okazują …

Szkolenia dla uczniów nabierają tempa

Za nami już 3 wyjątkowe szkolenia online dla uczniów szkół branżowych, zorganizowane w ramach kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” przez Partnerów akcji. Młodzież zrzeszona wokół specjalnie u…