Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Światowy Tydzień Zielonego Budownictwa z ALUPROF

Światowy Tydzień Zielonego Budownictwa (World Green Building Week) to coroczna kampania WGBC, mająca na celu podnoszenie świadomości na temat wpływu zielonego budownictwa na przeciwdziałanie zmianom klimatu. Do tegorocznej akcji, której obchody przypadają między 21-25 września, przyłączył się także Aluprof (członek PLGBC) z kolejną kampanią edukacyjną.

Tegoroczna kampania #ActOnClimate promuje budynki o zerowej wartości netto, które wspierają zdrowsze i bardziej zrównoważone środowisko, tworząc odporne na zmiany klimatu społeczności.

Dlaczego potrzebujemy #ActOnClimate w branży budowlanej?

Kraje na całym świecie ogłaszają katastrofy klimatyczne, a świadomość odpowiedzialności przemysłu rośnie. Budynki i konstrukcje są odpowiedzialne za 39% globalnej emisji dwutlenku węgla związanej z energią.
W ciągu pięciu dni Aluprof będzie prezentować przykłady wyróżniających się zielonych budynków. Każdy z nas ma do odegrania kluczowe role w zrównoważonym łańcuchu dostaw. Niezależnie od tego, czy projektujemy, produkujemy czy budujemy, wspólnie możemy coś zmienić i redukować negatywny wpływ na środowisko naturalne.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwo Ekologicznego PLGBC przystąpiło do projektu Advancing Net Zero, globalnego projektu World Green Building Council, działającego na rzecz całkowitej dekarbonizacji sektora budowlanego do 2050 r. W ramach współpracy, sieć green building councils z całego świata opracowuje niezbędne narzędzia, programy i zasoby wspierające osiągnięcie tego celu, budując tym samym zdolności branży do jego realizacji.
Budynki o zerowej emisji dwutlenku węgla netto potrzebne są dla społeczności, dla planety i dla gospodarek.
Działania w ramach kampanii skierowanej do wszystkich zainteresowanych, w tym pracowników, partnerów i sympatyków marki, realizowane będą za pośrednictwem Facebooka i LinkedIna, strony www firmy i kanałów wewnętrznych. Zapraszamy do śledzenia publikacji codziennie od 21 do 25 września.

» Dowiedź się więcej na: worldgbc.org/worldgreenbuildingweek


Przeczytaj również:

Spotkanie Rady Związku POiD, 25.09.2019

W środę 25 września odbyło się kolejne spotkanie Rady Związku POiD. Uczestnicy podsumowali inicjatywy i realizowane projekty. Wyciągamy wnioski by jeszcze lepiej działać dla branży.

MONTERIADA 2019 – pokazy dobrego montażu już w lutym!

Profesjonalne pokazy montażu wyrobów stolarki budowlanej, rozmowy z ekspertami i atrakcyjny konkurs to nie wszystko, co oferuje MONTERIADA 2019. Uczestnicy organizowanego przez Związek POiD wydarze…

Związek Polskie Okna i Drzwi zaprasza na konferencje prasową online

Związek Polskie Okna i Drzwi od 2014 roku prowadzi ogólnopolską kampanię edukacyjną DOBRY MONTAŻ. Ma ona na celu budowanie świadomości inwestorów indywidualnych, jak powinna przebiegać prawidłowa i…