Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Światowy Tydzień Zielonego Budownictwa z ALUPROF

Światowy Tydzień Zielonego Budownictwa (World Green Building Week) to coroczna kampania WGBC, mająca na celu podnoszenie świadomości na temat wpływu zielonego budownictwa na przeciwdziałanie zmianom klimatu. Do tegorocznej akcji, której obchody przypadają między 21-25 września, przyłączył się także Aluprof (członek PLGBC) z kolejną kampanią edukacyjną.

Tegoroczna kampania #ActOnClimate promuje budynki o zerowej wartości netto, które wspierają zdrowsze i bardziej zrównoważone środowisko, tworząc odporne na zmiany klimatu społeczności.

Dlaczego potrzebujemy #ActOnClimate w branży budowlanej?

Kraje na całym świecie ogłaszają katastrofy klimatyczne, a świadomość odpowiedzialności przemysłu rośnie. Budynki i konstrukcje są odpowiedzialne za 39% globalnej emisji dwutlenku węgla związanej z energią.
W ciągu pięciu dni Aluprof będzie prezentować przykłady wyróżniających się zielonych budynków. Każdy z nas ma do odegrania kluczowe role w zrównoważonym łańcuchu dostaw. Niezależnie od tego, czy projektujemy, produkujemy czy budujemy, wspólnie możemy coś zmienić i redukować negatywny wpływ na środowisko naturalne.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwo Ekologicznego PLGBC przystąpiło do projektu Advancing Net Zero, globalnego projektu World Green Building Council, działającego na rzecz całkowitej dekarbonizacji sektora budowlanego do 2050 r. W ramach współpracy, sieć green building councils z całego świata opracowuje niezbędne narzędzia, programy i zasoby wspierające osiągnięcie tego celu, budując tym samym zdolności branży do jego realizacji.
Budynki o zerowej emisji dwutlenku węgla netto potrzebne są dla społeczności, dla planety i dla gospodarek.
Działania w ramach kampanii skierowanej do wszystkich zainteresowanych, w tym pracowników, partnerów i sympatyków marki, realizowane będą za pośrednictwem Facebooka i LinkedIna, strony www firmy i kanałów wewnętrznych. Zapraszamy do śledzenia publikacji codziennie od 21 do 25 września.

» Dowiedź się więcej na: worldgbc.org/worldgreenbuildingweek


Przeczytaj również:

„TERMOMODERNIZACJA+DOBRY MONTAŻ”: 5 niezbędnych elementów nowoczesnej termomodernizacji budynku

Wiele budynków mieszkalnych w Polsce nie spełnia standardów w zakresie energooszczędności. Część z nich to „wampiry energetyczne”, czyli obiekty zużywające najwięcej energii. Rozwiązaniem, które po…

Życzenia Wielkanocne!

By te Święta Wielkanocne przyniosły radość i wzajemną życzliwość. Niech ten czas będzie dla wszystkich okresem wyciszenia, zadumy, wypoczynku oraz prawdziwej radości.

„Obowiązki producentów i dystrybutorów stolarki, a prawa konsumenta” – szkolenie POiD

16 listopada br. odbędzie się szkolenie dla producentów i dystrybutorów stolarki budowlanej, organizowane przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Miejscem spotkania będzie sala konferencyjna w Centrum …