Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Primo Profile sp. z.o.o zaprasza do udziału w konferencji „Eko projektowanie profili i uszczelek z tworzyw sztucznych”

Firma Primo Profile sp. z.o.o  organizuje konferencję pt. „Eko projektowanie profili i uszczelek z tworzyw sztucznych”, która odbędzie się 12maja br. Firma jest liderem w produkcji profili z tworzyw sztucznych metodą ekstruzji. Konferencja będzie okazją do  podzielenia się wiedzą i doświadczeniem z  kontrahentami oraz wszystkimi osobami, które zawodowo zajmują się zagadnieniami projektowania oraz wytwarzania uszczelek i profili twardych. Udział w konferencji jest bezpłatny. 

Podczas konferencji omówione zostaną zagadnienia związane z realizacją celów zrównoważonego rozwoju oraz projektowaniem wyrobów o niskim śladzie węglowym. Przybliżymy uczestnikom wiedzę na temat tworzyw sztucznych, czyli materiałów, które są nie tylko funkcjonalne i ekonomiczne, ale również bardzo ekologiczne.

Omawiane będą podstawowe rodzaje tworzyw termoplastycznych, ich właściwości oraz zastosowanie. Przedstawione zostaną kluczowe zasady właściwego projektowania profili i uszczelek, których produkcja odbywa się metodą wytłaczania.  Udział w konferencji pozwoli poszerzyć praktyczną wiedzę przede wszystkim osobom, które na co dzień zajmują się projektowaniem i wdrażaniem nowych wyrobów, zarzadzaniem projektami, zakupami i łańcuchem dostaw.

Wydarzenie będzie również wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i opinii na temat wyzwań związanych z realizacją przez firmy ambitnych celów zrównoważonego rozwoju i potrzebą wprowadzania na rynek niskoemisyjnych produktów na bazie tworzyw sztucznych produkowanych metodą wtłaczania. 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Program konferencji:

11:0011:15         Otwarcie konferencji

11:1511:30        Twój partner w ekstruzji prezentacja firmy Primo

11:3013:00      Zrównoważony rozwój Rola konstruktora w projektowaniu wyrobów   o niskim śladzie węglowym” – Tomasz Grela, specjalista ds. systemów zarządzania, konsultant ds. wyliczania śladu węglowego w BiuroNorma.

13:0013:45       Lunch

13:4515:15       Tworzywa sztuczne jako materiały ekologiczne i funkcjonalne. Rodzaje, właściwości i zastosowanie” – dr Tomasz Głąb, członek globalnego zespołu ds. materiałów polimerowych w Inter Primo A/S.

15:1515:30 Przerwa kawowa

15:3016:45 Zasady projektowania profili i uszczelek z tworzyw sztucznych produkowanych metodą wytłaczania” – mgr. inż. Kamil Herich, dyrektor ds. rozwoju w Primo Profile sp. z .o.o.

Zgłoszenia  swojego udziału w konferencji można składać poprzez wypełnienie formularza i przesłanie na adres email: akademia@primo.com najpóźniej do 6 maja 2022 r

 

ŹRÓDŁO: Primo Profile sp. z.o.o.


Przeczytaj również:

O czym będą dyskutować uczestnicy XII Kongresu Stolarki Polskiej?

Atrakcyjna tematyka jest niewątpliwie tym, co, oprócz wyjątkowej atmosfery, przyciąga uczestników Kongresu. Misją Związku POiD, który go organizuje we współpracy z Partnerami, jest dostarczanie prz…

Szkolenia nauczycieli zawodu „monter stolarki budowlanej”

W ramach realizacji programu wsparcia dla szkół zawodowych oraz branżowych, Związek POiD wraz z partnerami, rozpoczyna cykl szkoleń dla nauczycieli zawodu „monter stolarki budowlanej”. Szkolenia uw…

Reynaers Aluminium Polska Mecenasem konkursu POiD Building Awards 2021

Reynaers Aluminium to czołowy europejski producent innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska systemów aluminiowych dla okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych…