Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Primo Profile sp. z.o.o zaprasza do udziału w konferencji „Eko projektowanie profili i uszczelek z tworzyw sztucznych”

Firma Primo Profile sp. z.o.o  organizuje konferencję pt. „Eko projektowanie profili i uszczelek z tworzyw sztucznych”, która odbędzie się 12maja br. Firma jest liderem w produkcji profili z tworzyw sztucznych metodą ekstruzji. Konferencja będzie okazją do  podzielenia się wiedzą i doświadczeniem z  kontrahentami oraz wszystkimi osobami, które zawodowo zajmują się zagadnieniami projektowania oraz wytwarzania uszczelek i profili twardych. Udział w konferencji jest bezpłatny. 

Podczas konferencji omówione zostaną zagadnienia związane z realizacją celów zrównoważonego rozwoju oraz projektowaniem wyrobów o niskim śladzie węglowym. Przybliżymy uczestnikom wiedzę na temat tworzyw sztucznych, czyli materiałów, które są nie tylko funkcjonalne i ekonomiczne, ale również bardzo ekologiczne.

Omawiane będą podstawowe rodzaje tworzyw termoplastycznych, ich właściwości oraz zastosowanie. Przedstawione zostaną kluczowe zasady właściwego projektowania profili i uszczelek, których produkcja odbywa się metodą wytłaczania.  Udział w konferencji pozwoli poszerzyć praktyczną wiedzę przede wszystkim osobom, które na co dzień zajmują się projektowaniem i wdrażaniem nowych wyrobów, zarzadzaniem projektami, zakupami i łańcuchem dostaw.

Wydarzenie będzie również wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i opinii na temat wyzwań związanych z realizacją przez firmy ambitnych celów zrównoważonego rozwoju i potrzebą wprowadzania na rynek niskoemisyjnych produktów na bazie tworzyw sztucznych produkowanych metodą wtłaczania. 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Program konferencji:

11:0011:15         Otwarcie konferencji

11:1511:30        Twój partner w ekstruzji prezentacja firmy Primo

11:3013:00      Zrównoważony rozwój Rola konstruktora w projektowaniu wyrobów   o niskim śladzie węglowym” – Tomasz Grela, specjalista ds. systemów zarządzania, konsultant ds. wyliczania śladu węglowego w BiuroNorma.

13:0013:45       Lunch

13:4515:15       Tworzywa sztuczne jako materiały ekologiczne i funkcjonalne. Rodzaje, właściwości i zastosowanie” – dr Tomasz Głąb, członek globalnego zespołu ds. materiałów polimerowych w Inter Primo A/S.

15:1515:30 Przerwa kawowa

15:3016:45 Zasady projektowania profili i uszczelek z tworzyw sztucznych produkowanych metodą wytłaczania” – mgr. inż. Kamil Herich, dyrektor ds. rozwoju w Primo Profile sp. z .o.o.

Zgłoszenia  swojego udziału w konferencji można składać poprzez wypełnienie formularza i przesłanie na adres email: akademia@primo.com najpóźniej do 6 maja 2022 r

 

ŹRÓDŁO: Primo Profile sp. z.o.o.


Przeczytaj również:

Relacja ze szkolenia dla zespołów serwisowo – montażowych stolarki budowlanej

W dniach 24-25 marca br. w Centrum Szkoleniowym OTTIMO odbyło się szkolenie dla zespołów serwisowo-montażowych stolarki budowlanej, którego organizatorem był Związek Polskie Okna i Drzwi. Kolejne s…

IFS Industrial and Financial System Poland nową firmą członkowską POiD

Miło nam poinformować, że w szeregi Związku Polskie Okna i Drzwi wstąpiła firma IFS Industrial and Financial System Poland Sp.z.o.o. Firma IFS wprowadza nową generację oprogramowania w chmurze skie…

Klimas Wkręt-Met – Partner XI Kongresu Stolarki Polskiej 2021

XI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się już 15. czerwca. Organizowany przez Związek POiD…