Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Primo Profile sp. z.o.o zaprasza do udziału w konferencji „Eko projektowanie profili i uszczelek z tworzyw sztucznych”

Firma Primo Profile sp. z.o.o  organizuje konferencję pt. „Eko projektowanie profili i uszczelek z tworzyw sztucznych”, która odbędzie się 12maja br. Firma jest liderem w produkcji profili z tworzyw sztucznych metodą ekstruzji. Konferencja będzie okazją do  podzielenia się wiedzą i doświadczeniem z  kontrahentami oraz wszystkimi osobami, które zawodowo zajmują się zagadnieniami projektowania oraz wytwarzania uszczelek i profili twardych. Udział w konferencji jest bezpłatny. 

Podczas konferencji omówione zostaną zagadnienia związane z realizacją celów zrównoważonego rozwoju oraz projektowaniem wyrobów o niskim śladzie węglowym. Przybliżymy uczestnikom wiedzę na temat tworzyw sztucznych, czyli materiałów, które są nie tylko funkcjonalne i ekonomiczne, ale również bardzo ekologiczne.

Omawiane będą podstawowe rodzaje tworzyw termoplastycznych, ich właściwości oraz zastosowanie. Przedstawione zostaną kluczowe zasady właściwego projektowania profili i uszczelek, których produkcja odbywa się metodą wytłaczania.  Udział w konferencji pozwoli poszerzyć praktyczną wiedzę przede wszystkim osobom, które na co dzień zajmują się projektowaniem i wdrażaniem nowych wyrobów, zarzadzaniem projektami, zakupami i łańcuchem dostaw.

Wydarzenie będzie również wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i opinii na temat wyzwań związanych z realizacją przez firmy ambitnych celów zrównoważonego rozwoju i potrzebą wprowadzania na rynek niskoemisyjnych produktów na bazie tworzyw sztucznych produkowanych metodą wtłaczania. 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Program konferencji:

11:0011:15         Otwarcie konferencji

11:1511:30        Twój partner w ekstruzji prezentacja firmy Primo

11:3013:00      Zrównoważony rozwój Rola konstruktora w projektowaniu wyrobów   o niskim śladzie węglowym” – Tomasz Grela, specjalista ds. systemów zarządzania, konsultant ds. wyliczania śladu węglowego w BiuroNorma.

13:0013:45       Lunch

13:4515:15       Tworzywa sztuczne jako materiały ekologiczne i funkcjonalne. Rodzaje, właściwości i zastosowanie” – dr Tomasz Głąb, członek globalnego zespołu ds. materiałów polimerowych w Inter Primo A/S.

15:1515:30 Przerwa kawowa

15:3016:45 Zasady projektowania profili i uszczelek z tworzyw sztucznych produkowanych metodą wytłaczania” – mgr. inż. Kamil Herich, dyrektor ds. rozwoju w Primo Profile sp. z .o.o.

Zgłoszenia  swojego udziału w konferencji można składać poprzez wypełnienie formularza i przesłanie na adres email: akademia@primo.com najpóźniej do 6 maja 2022 r

 

ŹRÓDŁO: Primo Profile sp. z.o.o.


Przeczytaj również:

Zobacz nagranie z webinaru „Czyste Powietrze 2023 – wymiana okien i drzwi w ramach programu termomodernizacji”

Nowa wersja programu „Czyste Powietrze” to jeszcze większe niż dotychczas możliwości dofinansowania termomodernizacji budynków. Najważniejsze informacje na ten temat zostały przedstawione podczas w…

Konferencja techniczna miesięcznika Świat Szkła

Związek POiD patronujący wydarzeniu: Digitalizacja, globalizacja i harmonizacja przepisów  – to wyzwania czy szanse dla branży?  zaprasza do udziału w konferencji technicznej, która odbędzie się w …

Klimas Wkręt-Met – Partner XI Kongresu Stolarki Polskiej 2021

XI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się już 15. czerwca. Organizowany przez Związek POiD…