Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Rusza PORTA DESIGN AWARDS – konkurs dla architektów i projektantów

PORTA DESIGN AWARDS to pierwsza edycja konkursu organizowanego przez PORTA DRZWI. Zadanie dla designerów polega na stworzeniu wizualizacji wnętrza z wykorzystaniem dowolnego modelu drzwi z kolekcji PORTA 4 ŻYWIOŁY. Prace można nadsyłać do 18 września 2023, a pula nagród wynosi 65 000 złotych. 

Kolekcja 4 Żywioły to drzwi zaprojektowane przez wewnętrzny interdyscyplinarny zespół specjalistów CX DESIGN TEAM. Celem twórców było osiągnięcie idealnego balansu między estetyką projektu a najwyższym poziomem użytkowości produktu.
4 ŻYWIOŁY powstały w ramach modelu DESIGN THINKING, na styku natury i technologii. Dla nas design to opowieść, w której unikatowe potrzeby i osobowość mieszkańców wyrażają się we wnętrzu. Stąd właśnie wziął się pomysł na konkurs dla profesjonalistów, umiejących „opowiadać obrazem”, czyli stworzyć designerską, wizualnie spójną koncepcję wnętrza. – Artur Pęksyk, Dyrektor Pionu Sprzedaży i Marketingu PORTA

Zasady konkursu PORTA DESIGN AWARDS

Zgodnie z zasadami konkursu uczestnik po pobraniu materiałów ma przygotować od 2 do 5 ujęć wizualizacji (renderów) wykorzystujących jeden z modeli kolekcji 4 Żywioły. Aranżacja powinna przedstawiać wnętrze mieszkalne o metrażu do 60 m², przy czym co najmniej jedno z ujęć musi być przedstawione w pionie. Pliki spełniające wymagania techniczne (300 dpi, 4000×3000 px, RGB, zapisane w formacie .tiff) łącznie nie powinny przekroczyć 250 MB. Prace konkursowe mają być wysyłane za pomocą formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie konkursowej: https://otworzdesign.pl/konkurs.
W skład jury konkursu wejdą Tomasz Rygalik, główny projektant w Studio Rygalik, pracujący nad architekturą i produktami dla takich marek jak Cappellini, Moroso, Ghidini, Siemens, Heineken czy Ikea, oraz przedstawiciele CX DESIGN TEAM PORTA.

Nagrody i harmonogram

Organizator przewidział 3 nagrody główne oraz 7 wyróżnień. Zdobywca pierwszego miejsca wygra 10 tysięcy złotych, publikację swojej pracy na okładce katalogu PORTA (wartość – 10 000 zł) oraz warsztaty z Tomkiem Rygalikiem w kampusie Design Nature w Sobolach (19-20.10.2023) o wartości 3000 zł.
Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 5000 i 3000 zł, rozkładówkę w katalogu PORTA o wartości 4500 zł (2 miejsce) i wizualizację w katalogu PORTA o wartości 2500 zł (3 miejsce) oraz udział we wspomnianych wyżej warsztatach z Tomkiem Rygalikiem. Udział w nich stanowi z kolei nagrodę główną dla 7 wyróżnionych w konkursie osób.
Zgodnie z harmonogramem konkursu PORTA DESIGN AWARDS prace można przesyłać do organizatora, PORTA DRZWI, od 27 lipca do 18 września 2023. Jury obradować będzie od 19 do 26 września, a ogłoszenie wyników planowane jest na 27 września 2023.

Uff! Dobry wybór na lata!

Konkurs PORTA DESIGN AWARDS jest jednym z elementów kampanii reklamowej PORTA „Uff! Dobry wybór na lata!”. To kontynuacja zeszłorocznej platformy komunikacyjnej rozwinięta o wiele nowych promocji produktowych i usługowych, w której zobaczycie znane i lubiane twarze, które wybrały PORTA na lata!
ŹRÓDŁO: PORTA KMI Poland

Przeczytaj również:

Buduj Globalny biznes z targami BUDMA!

TargiBUDMA   należą do czołówki branżowych wydarzeń na arenie międzynarodowej i przyciągają przedsiębiorców z całego świata. Wystawy międzynarodowe skupiają firmy z wielu krajów, wielu gospodarek, …

Firma Promat Techniczna Ochrona Przeciwpożarowa Sp.z.o.o nowym członkiem POiD

Mamy przyjemność poinformować o przyjęciu w poczet firm członkowskich Związku Polskie Okna i Drzwi, firmę Promat Techniczna Ochrona Przeciwpożarowa. Sp.z.o.o. Promat jest przedsiębiorstwem wyspecja…

„DOBRY MONTAŻ-Zadbaj o ciepły dom”: Jakie wkręty wybrać do montażu okien i drzwi?

Montaż okien i drzwi trwa z reguły kilka godzin, ale jego efekty są widoczne przez cały cykl „życia” wyrobu – kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Nieodłącznym elementem prac montażowych jest mo…