Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Rolety zewnętrzne – maksymalny komfort dla domu

Powoli kończy się zima, pierwsze promienie wiosennego słońca przenikają do pomieszczeń. Właśnie teraz warto zastanowić się nad montażem rolet zewnętrznych. To maksymalny komfort dla każdego domu. Okna z roletami elektrycznymi zawsze dają tyle światła, ile akurat potrzeba.

Wielokierunkowa ochrona

Upalne lato, zawieje śnieżne, uciążliwy deszcz uderzający w okna jesienią – to wszystko sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wyposażenie okien w rolety zewnętrzne, by chronić dom przed warunkami atmosferycznymi i zapewnić domownikom więcej spokoju i wytchnienia. Rolety chronią przed nadmiernym nagrzewaniem latem i wychłodzeniem zimą. Posiadają też inne funkcje, m.in. stanowiąc dodatkową ochronę przed włamaniem, zabezpieczają przed aktami wandalizmu, chronią prywatność i zapewniają ciszę.

Rolety elektryczne – czy warto zainwestować

Nie ma wątpliwości, że rolety elektryczne są bardziej komfortowe w użytkowaniu niż rolety ręczne. Są obsługiwane za pomocą pilota, który steruje mechanizmem siłowników i silnika. Silniki używane w roletach PROTECTA mogą pracować w zakresie temperatur od -10 do aż 40 stopni Celsjusza. Napęd wytrzymuje tysiące cykli podnoszenia i opuszczania rolet. To rozwiązanie na lata. Wybór napędu zasilanego energią słoneczną gwarantuje minimalny czas pracy akumulatora przez 45 dni. Taki napęd nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej w domu.

Nie ma powodu, by martwić się o bezpieczeństwo. Dzięki detekcji przeszkód napęd zatrzyma się, jeśli tylko napotka przeszkodę. Pomaga w tym szybki system dwutarczowego hamulca elektromagnetycznego.

Montaż rolet zewnętrznych jest naprawdę bardzo prosty. W roletach PROTECTA marki WIŚNIOWSKI napęd montowany w systemie Plug & Play pozwala na łatwą, szybką i tanią instalację. Dzięki niemu można sterować roletami przewodowo albo wybrać protokół io homecontrol – wtedy rolety PROTECTA można opuszczać i podnosić z poziomu aplikacji na smartfonie z każdego miejsca na świecie!

Wybierając rolety elektryczne warto zwrócić uwagę na to, by pracowały cicho. Rolety PROTECTA wyposażone w napędy Somfy gwarantują bezawaryjne działanie i ochronę przed hałasem.

Dopasowane do potrzeb

Trzy systemy rolet zewnętrznych WIŚNIOWSKI pozwalają na dopasowanie do wymagań inwestora. Bez względu czy to etap budowy czy remont w starym budownictwie – rolety PROTECTA można zaaranżować w każdym oknie. Sprzyja temu również możliwość wykonania ich aż 18 wersjach kolorystycznych. Pozwala na zachowanie spójności stylistycznej nie tylko z samymi oknami, ale także z pozostałymi produktami WIŚNIOWSKI.

Fot. WIŚNIOWSKI

 

ŹRÓDŁO: WIŚNIOWSKI

 


Przeczytaj również:

Wybieramy okna i drzwi: aluminiowe czy PVC? Postaw na komplet stolarki i miksuj rozwiązania

Głównym kryterium przy zakupie okien i drzwi zewnętrznych jest ich wygląd. Powstaje więc pytanie, jaki kolor i jaki rodzaj stolarki wybrać: PVC czy aluminium? Dzięki systemowym rozwiązaniom łatwo d…

Energooszczędne i bezpieczne okna w modnym stylu

Minimalistyczne, proste linie i nowoczesne kolory czy może przytulne retro? W zależności od swoich preferencji, design okien łatwo dopasujemy do stylu budynku. Liczą się jednak również parametry te…

Emocje zaskakują, czyli jak współpracować z podświadomością klientów?

Strategie wpływu i perswazji to obecnie w wysokim biznesie trend, od którego się odchodzi. Współczesny klient jest zorientowany na swoje potrzeby i czujny na próby manipulacji. Czy w takim świecie …