Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Poznańska Sceneria – nowy standard życia w otoczeniu przyrody

Poznań – jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast Polski – to tutaj powstało nowe osiedle Sceneria, gdzie mieszkańcy będą mogli cieszyć się wyjątkowym standardem życia w otoczeniu przyrody, a wszystko za sprawą luksusowych rozwiązań architektonicznych. 

Osiedle Sceneria to zespół ośmiu budynków jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej, położonych przy ul. Heleny Modrzejewskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwego Lasku Marcelińskiego. To unikalna propozycja dla osób, które chcą cieszyć się życiem w zaciszu natury, zachowując bliski dostęp do centrum miasta i jego udogodnień. 

W pierwszym etapie kameralnej inwestycji powstały cztery budynki z ośmioma lokalami. Dwukondygnacyjne segmenty z garażem są idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują komfortowego domu ze starannie przemyślanym podziałem przestrzeni. 

Jednym z wyróżniających się elementów osiedla Sceneria jest stolarka: bramy, okna oraz drzwi od renomowanego producenta, firmy WIŚNIOWSKI, które stanowią nie tylko integralną część architektury budynków, ale także podnoszą jakość życia mieszkańców.  

Komfortowa lokalizacja 

Zaledwie kilka lat temu profesor Sorbony Carlos Moreno stworzył koncepcję Miasta 15-minutowego, czyli przestrzeni miejskiej, w której wszystko jest na wyciągnięcie ręki. W myśl tej idei rearanżuje się największe światowe metropolie, pierwsze próby podjęła również Warszawa, dlaczego nie Poznań? W postcovidowych czasach Polacy oczekują od swojego miejsca zamieszkania nowej jakości, stawiając na inwestycje dostarczające wielu udogodnień. W codziennym pośpiechu chodzi o to, by do sklepu, lekarza, szkoły czy parku można było dotrzeć jak najszybciej, niekoniecznie samochodem – mówi Katarzyna Jąkała, Dyrektor Inwestycyjny. 

Właśnie dlatego osiedle Sceneria oferuje wyjątkową lokalizację. W pobliżu znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe, gabinety lekarskie czy placówki edukacyjne. Bliskie sąsiedztwo Lasku Marcelińskiego umożliwia relaks na łonie natury bez względu na porę roku.   

Więcej niż mieszkanie  

Patronką ulicy, przy której powstało osiedle jest znakomita aktorka, która już za życia stała się legendą – Helena Modrzejewska. Na scenie wystąpiła około sześć tysięcy razy, wcielając się w ponad 260 ról. To jedna z najwybitniejszych postaci w historii polskiego teatru. Z wyrazami uznania dla kunsztu aktorskiego, a także z zachwytu nad naturalnym krajobrazem inwestycji osiedle otrzymało wdzięczną nazwę „Sceneria”. Ten projekt to nie tylko miejsce do mieszkania. Dźwięki lasu, szumiące korony drzew i wszechobecna zieleń są idealną perspektywą na spokojną codzienność. 

Fot. WIśnIOWSKI

ŹRÓDŁO: WIŚNIOWSKI

 


Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD) na spotkaniu Forum Dialogu Związku Pracodawców Business Centre Club

Rada Dialogu Bussines Centre Club, została powołana w celu prowadzenia współpracy w zakresie rozwoju dialogu społecznego na poziomie ogólnopolskim i regionalnym. Członkami tego prestiżowego klubu b…

Ponad 50 godzin montaży na żywo – MONTERIADA 2020 coraz bliżej

Wkrótce jedne z kilku najbardziej intensywnych dni w roku dla branży budowlanej. Mowa o Targach Budownictwa i Architektury BUDMA. To czas premier rynkowych, zdobywania kontaktów biznesowych… oraz M…

Walne Zgromadzenie Członków Związku Polskie Okna i Drzwi

W czwartek 17 września odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Związku POiD. Po konsultacjach z członkami ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o przeprowadzeniu obrad w formie online. Walne Z…