Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Duże okna to więcej naturalnego światła w domu!

Światło słoneczne ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka, ponieważ w naturalny sposób wyznacza cykl dnia i nocy, ponadto jest istotne dla naszego zdrowia. Światło naturalne najlepiej wpuścić do domu przez duże okna. Odpowiednia ilość światła, jaką powinniśmy otrzymać w ciągu dnia, wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz pozwala utrzymać skupienie i koncentrację, co automatycznie przekłada się na naszą produktywność.

Zdrowie napędzane słońcem

Wiele elementów życia związanych jest ze światłem słonecznym. Choć najlepsze efekty daje regularne wychodzenie na zewnątrz, ze względu na nasze obowiązki lub niesprzyjające warunki atmosferyczne, nie zawsze jest to możliwe.
Odpowiednio duże okna w salonie, kuchni, pokojach i innych pomieszczeniach, mają jednak równie duży wpływ na funkcjonowanie każdego dnia. Opracowane przez Yawal systemy wielkogabarytowych drzwi przesuwnych i okien stwarzają zupełnie nowe możliwości w Twoim domu. System Moreview to transparentność na poziomie do 98%, co oznacza, że praktycznie wszystkie elementy aluminiowe konstrukcji są niewidoczne. Największe wrażenie zrobią konstrukcje zamontowane od podłogi do sufitu – tak aby cała ściana zapewniała dostęp do wnętrza domu zdrowego światła słonecznego.

Fot. Yawal

Przeszklone ściany w salonie mogą więc stanowić cenny element wpływający na życie zawodowe – polepszają także metabolizm i apetyt, co gwarantuje utrzymanie odpowiedniego poziomu wagi ciała. Zaplanowanie dużych przeszklonych powierzchni w salonie i innych pomieszczeniach przełoży się w dłuższym terminie na nasze dobre samopoczucie, zdrowie oraz wysoką produktywność.

Niedobory światła mogą powodować efekty takie jak:

  • otępienie,
  • senność,
  • rozleniwienie,
  • brak motywacji,
  • złe ogólne samopoczucie,
  • problemy ze snem,
  • niska produktywność.

Lepiej więc zainwestować w duże okna i drzwi tarasowe, które ułatwią kontakt z naturą i pozwolą cieszyć się dobroczynnością naturalnego światła słonecznego. Ponadto duże przeszklenia od strony ogrodu zapewnia piękne widoki w czasie pracy w domu. Pozwalają także zaglądać do bawiących się na dworze dzieci, bez konieczności wychodzenia na taras. Jednym z najlepszych rozwiązań dedykowanych do tego rodzaju konstrukcji jest DP 180 Primeview od Yawal.

Szklana fasada to nie tylko atrakcyjny wygląd!

Fot. Yawal

Szklana fasada otwiera budynek na piękno krajobrazu oraz doskonale doświetla wnętrze. Szklane elewacje nadają lekkości bryle budynku i wpływają na jej atrakcyjność wizualną, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych konstrukcji, patrząc od zewnątrz, nie można rozróżnić elementów stałych od otwieranych. System FA 50 N od Yawal System umożliwia projektowanie i wykonywanie lekkich ścian. Dzięki szerokiej gamie rozwiązań zawartych w systemie możliwe jest swobodne kształtowanie elewacji pod względem geometrycznym i kolorystycznym.

W przypadku zbyt dużego oddziaływania słońca można zastosować odpowiednie osłony. Yawal w swojej ofercie posiada system Yawal Sun Protection, który jest rozwiązaniem dedykowanym zarówno do domów jednorodzinnych jak i budynków użyteczności publicznej. Dzięki nim duże okna w salonie nie będą przeszkadzały w bardzo jasny dzień ani późnym wieczorem, gdy konieczne będzie zapalenie światła elektrycznego. Jednocześnie pozwolą korzystać z naturalnego światła przez cały dzień.

ŹRÓDŁO; Yawal


Przeczytaj również:

Dotacje na okna, drzwi i bramy w programie „Czyste powietrze” – darmowe webinarium do pobrania

Od 21 października trwa nabór wniosków do drugiej części programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego można otrzymać dotację na termomodernizację. Na liście produktów i materiałów uwzględnionych w…

„TERMOMODERNIZACJA+DOBRY MONTAŻ” – artykuł: Drzwi wewnętrzne – przegląd inspirujących rozwiązań

Drzwi wewnętrzne to nie tylko praktyczny element każdego domu, ale również klucz do niepowtarzalnego charakteru pomieszczeń. Dziś drzwi stają się wyrazem preferencji aranżacyjnych, harmonijnie uzup…

Okna z recyklingu – dlaczego warto na nie postawić?

Tworzywa sztuczne to genialny wynalazek – lekkie, wytrzymałe, tanie w produkcji i plastyczne. Nic dziwnego, że mają tak szerokie zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, ale… to tylko jedna str…