Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Ponzio Polska rozpoczyna kolejny etap

Zgodnie z informacją przekazaną w kwietniu tego roku, Ponzio Polska kontynuuje rozwój jako część niemieckiej Grupy Laumann. W ramach tego sojuszu, obydwie firmy dążą do dalszego rozwoju istniejących rynków i otwierania się na kolejne. Na potrzeby realizacji wspólnej strategii, stworzona została nowa marka.

Ponzio Polska staje się PROCURAL

Od 2024 roku Ponzio Polska będzie funkcjonować pod nową marką PROCURAL.
Nazwa tej marki nie powstała przypadkowo. Jest połączeniem słów w języku angielskim: „professional”, „cure” (w znaczeniu: rozwiązanie) i „aluminium”. Nowa tożsamość marki  uosabia rozwiązania premium w sektorze okien i drzwi, które są obecne pod marką Ponzio Polska od prawie 30 lat. Logotyp – graficzne przedstawienie nazwy – zawiera znak w postaci litery „P”, który symbolizuje otwarte okno na przyszłość.

Marka profesjonalnych rozwiązań aluminiowych

Pod nową nazwą PROCURAL firma będzie nadal jednym z wiodących producentów systemów aluminiowych z systematycznie rozwijającą się gamą produktów. Zarząd Ponzio Polska Sp. z o.o. jest przekonany, że nowa marka PROCURAL tylko i wyłącznie wzmocni silną pozycję firmy wypracowaną w ciągu ostatnich 30 lat oraz rozpoznawalność systemów aluminiowych.

Jako część Grupy Laumann, obie firmy będą czerpać korzyści z efektu synergii w przyszłości. Marka PROCURAL została stworzona w celu wzmocnienia pozycji na istniejących rynkach, ale także w celu uzyskania dostępu do nowych rynków i kanałów sprzedaży. Ponzio Polska będzie więc kontynuować rozwój i odkrywać nowe możliwości na całym świecie jako PROCURAL.

Zarząd Ponzio Polska Sp. z o.o.

Ponzio Polska staje sie PROCURAL. Nowa tożsamość marki została zaprojektowana, aby wznieść firmę na wyższy poziom jako część Grupy Laumann.

O Ponzio Polska:

Ponzio Polska jest wiodącym producentem systemów profili aluminiowych dla budownictwa, z silną pozycją w Polsce i na innych ważnych rynkach europejskich. Firma zatrudnia ponad 300 osób i posiada jeden z największych magazynów w Polsce z czterema liniami do malowania proszkowego w głównej siedzibie w Cekanowie. Doświadczona kadra techniczna pracuje nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb branży budowlanej.

O Laumann Group:

Grupa Laumann, rodzinna firma przemysłowa z siedzibą w Sendenhorst w Niemczech, jest wiodącym dostawcą rozwiązań produktowych i usług IT związanych z budownictwem. Doświadczenie Grupy obejmuje produkty do różnorodnego zastosowania w branży budowlanej, od profili PVC do okien i drzwi (takich jak VEKA i GEALAN), przez rozwiązania w zakresie blach i fasad, po wysokiej jakości technologie wykończenia powierzchni i doradztwo IT. Grupa Laumann zatrudnia ponad 7200 osób w ponad 50 lokalizacjach na czterech kontynentach i generuje roczny obrót w wysokości ok. 1,9 mld euro.

ŹRÓDŁO: PONZIO Polska


Przeczytaj również:

Wybieramy Nagrodę Publiczności POiD Building Awards 2021, pierwszego konkursu stworzonego z myślą o polskiej branży stolarki budowlanej

Celem konkursu było wyłonienie unikatowych zastosowań produktów stolarki budowlanej w najlepszych realizacjach architektonicznych z całego świata. Firmy pokazały swoje produkty zastosowane w ukończ…

Konstrukcje aluminiowe Ponzio stwarzają warunki do odpoczynku

Przeszklone elewacje otwierają przestrzeń domu na przyrodę i subtelnie łączą go z otoczeniem. Wykorzystanie przestronnych konstrukcji ze smukłymi słupkami aluminiowymi w ciągu przeszkleń stałych,…

Pomówmy o stolarce – co czeka branże w 2023 roku?

W imieniu Zarządu Związku POiD oraz Partnerów tegorocznej MONTERIADY, pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu branżowym „Pomówmy o stolarce – co czeka branżę w 2023 roku”, któr…