Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

NOVET na targach SYMAS 2022

W dniach 19-20 października w Krakowie odbędą się 13. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SYMAS. Jednym z uczestników tego wydarzenia jest firma NOVET, która zaprezentuje systemy kontroli dostępu, umożliwiające wygodne zarządzanie infrastrukturą rozproszoną. Oferowane przez NOVET nowoczesne rozwiązania w zakresie zarządzania dostępem wpisują się w koncepcję Przemysłu 4.0 i wykorzystują urządzenia zgodne z dyrektywą ATEX, współpracujące ze sobą w oparciu o IoT (Internet rzeczy).

Zakres tematyczny targów SYMAS obejmuje zagadnienia związane z obróbką, transportem, magazynowaniem i przetwarzaniem materiałów sypkich. Równolegle odbędą się 13. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE. Podczas obu wydarzeń zaprezentowane zostaną między innymi zabezpieczenia przeciwwybuchowe i urządzenia, przeznaczone do pracy w strefach i obszarach zagrożonych wybuchem mieszanin pyłowo-powietrznych. Równolegle odbywać się będą seminaria „workShops”, na których eksperci omówią najciekawsze nowości oraz podzielą się doświadczeniami z wykonanych w ostatnim czasie wdrożeń.

Na stoisku A42 przedstawiciele NOVET zaprezentują elektroniczne i mechatroniczne rozwiązania kontroli dostępu, dedykowane do zastosowania w instalacjach rozproszonych. Ciekawostkę stanowią klucze i wkładki mechatroniczne F9000 zgodne z dyrektywą ATEX, które współpracują ze sobą w oparciu o technologię indukcyjną (pomiędzy kluczem, a wkładką bębenkową nie ma kontaktu fizycznego, co wyklucza prawdopodobieństwo powstania iskry). Opatentowany system bezprzewodowego przesyłu danych i energii zapewnia trwałość oraz znakomitą wytrzymałość. Ze względu na brak fizycznego kontaktu, nie istnieje ryzyko pojawienia się korozji, przedostawania się kurzu, czy wystąpienia wyładowań elektrostatycznych, a więc problemów typowych dla tradycyjnych systemów klucza, w których klucz styka się bezpośrednio z mechanizmem wkładki lub zamka. Jednocześnie technologia indukcyjna umożliwia przesyłanie danych i zasilanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Co więcej klucze i wkładki mechatroniczne F9000 występują w wielu wariantach, w tym zgodnych z dyrektywą ATEX i odpowiednich do zastosowania w strefach zagrożenia wybuchem gazów, par, mgieł oraz pyłów palnych.

Podczas rozmów z ekspertami NOVET, będzie można dowiedzieć się, jakie systemy kontroli dostępu sprawdzają się najlepiej w instalacjach rozproszonych oraz zapoznać się nie tylko z samymi urządzeniami, ale także z oprogramowaniem służącym do zdalnego zarządzania dostępem. Oprócz wkładek i kluczy mechatronicznych F9000, na targach SYMAS zaprezentowane zostaną również zamki elektroniczne Multiblindo eMotion i x1R Smart współpracujące z czytnikami uwierzytelniającymi Stylos Smart oraz elektrozaczepami hiszpańskiej marki Dorcas, a także inteligentne przekaźniki Smart Relay.

Oprócz firmy NOVET na targach SYMAS i MAINTENANCE swoją ofertę zaprezentują przedsiębiorstwa zajmujące się dostarczaniem, serwisowaniem i obsługą maszyn sortujących, maszyn napełniających, aparatury pomiarowej i kontrolnej, taśm transportujących, filtrów, systemów ważących oraz maszyn dyspersyjnych.

Ponadto w wydarzeniu wezmą udział przedsiębiorstwa świadczące usługi w zakresie projektowania instalacji przemysłowych, transportu i spedycji materiałów sypkich, diagnostyki, monitorowania i regulacji maszyn oraz wyposażenia warsztatów zakładowych. Kolejną grupę uczestników stanowią dostawcy materiałów eksploatacyjnych i chemii technicznej, silników, kabli, przewodów, bezpieczników, przekaźników, transformatorów, szaf / tablic rozdzielczych oraz innych podzespołów i części elektronicznych, a także dystrybutorzy urządzeń i elementów mechanicznych, takich jak między innymi napędy, koła zębate, łańcuchy, rolki, pasy napędowe, amortyzatory, łożyska i uszczelnienia.

Co więcej goście odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z najnowszymi systemami sterowania, systemami wizyjnymi oraz wieloma ciekawymi rozwiązaniami z zakresu automatyki, robotyki, hydrauliki i pneumatyki. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli także producenci specjalistycznego oprogramowania tworzonego na potrzeby działów produkcji i utrzymania ruchu. Patronat honorowy nad targami SYMAS i MAINTENANCE objął Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Prezydent Miasta Krakowa.

ŹRÓDŁO: NOVET


Przeczytaj również:

X Kongres Stolarki Polskiej pod znakiem rozwiązań SMART

W dniach 23-24 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbył się X Kongres Stolarki Polskiej. Jubileuszowa odsłona organizowanego przez Związek POiD wydarzenia zgromadziła ponad 300 uczestników, któ…

Komisja Europejska proponuje nowy program „Horyzont Europa” dla rozwoju innowacji państw UE

Jak wskazują wyniki opracowanej przez Komisję Europejską listy innowacyjności, wydajność UE w zakresie innowacji poprawia się z roku na rok, i  przewyższa Stany Zjednoczone. Jednak UE w dalszym cią…

Konferencja prasowa Związku POiD „Zielone budownictwo i rosnące ceny drewna”

Związek POiD zaprasza na udział w konferencji, która odbędzie się 28 września o godzinie 15:00. W konferencji będzie można uczestniczyć za pośrednictwem kanału YouTube Związku POiD. LINK DO KONFERE…