Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Międzynarodowy Szczyt Fasad – zarejestruj się bezpłatnie

Podczas 6. edycji Międzynarodowego Szczytu Fasad, które odbędzie się w studiu NEXT WICONA + Partners we Frankfurcie, dyskusja prowadzona będzie wokół hasła „Myśl globalnie, buduj lokalnie”.

Już 15 listopada 2022 r. eksperci z renomowanych biur architektonicznych i planistycznych będą dyskutować o innowacyjnych i zrównoważonych projektach fasad i budynków w kontekście międzynarodowym. Wydarzenie w języku angielskim będzie transmitowane na żywo od godziny 16:00.

Architektura, w której priorytetem są ludzie

Na początku wydarzenia, które poprowadzi Arvind Kumar (Hydro Building Systems Middle East), Benjamin Beer – dyrektor zarządzający i szef działu fasad w dubajskim biurze Werner Sobek, przedstawią metody pracy i zakres usług oferowanych przez biuro działające na całym świecie. Usługi biura opierają się na trzech elementach: inżynierii, projektowaniu i zrównoważonym rozwoju. Wszystkie projekty Werner Sobek mają na celu stworzenie środowiska, które będzie estetyczne i odpowiednie dla przyszłych pokoleń. Do godnych uwagi projektów Werner Sobek należą Międzynarodowy Port Lotniczy w Kuwejcie oraz wyjątkowo zrównoważony biurowiec EDGE ElbSide w hamburskiej dzielnicy HafenCity.

Następnie wykład wygłosi Sveinung Chercka-Simonsen z Schmidt Hammer Lassen Architects (Kopenhaga). Starszy partner i architekt projektu z tej wielokrotnie nagradzanej firmy, przedstawi inspirujące projekty architektoniczne, które mają jedną wspólną cechę: konsekwentnie stawiają na pierwszym miejscu ludzi jako użytkowników budynku. Jednym z projektów będących obecnie w fazie planowania jest 100-metrowa wieża mieszkalna Rocket & Tigerli w Szwajcarii – jeden z najwyższych drewnianych wieżowców na świecie. Innym ciekawym projektem jest imponująca wieża biurowo-handlowa VIA w Oslo, która została zbudowana z wykorzystaniem wielofunkcyjnego rozwiązania fasady zamkniętej firmy WICONA.

Projektować budynki kreatywne i nadające się do zamieszkania 

​​​​Na miejscu będzie również Christian Eichinger z KSP Engel. Architekt i kierownik oddziału w Monachium wyjaśnia filozofię sukcesu biura. Jego credo polega na tym, że myślenie i działanie architektoniczne zawsze obejmuje aspekty ekologiczne, ekonomiczne i społeczno-kulturowe. Prelegent pokaże, jak można to osiągnąć w praktyce na przykładzie projektów o międzynarodowej renomie, takich jak Wielki Meczet w Algierze, Chińska Biblioteka Narodowa w Pekinie czy Shenzhen Art Museum & Library. W programie spotkania znajdzie się również temat renowacji istniejących budynków na przykładzie Federalnego Ministerstwa Zdrowia w Berlinie.

Na zakończenie Giuseppe La Ferla wystąpi jako architekt projektu w Chapman Taylor Global Architects and Masterplanners w Madrycie, podkreślając, jak firma ta projektuje kreatywne i nadające się do zamieszkania budynki na całym świecie, łącząc innowacyjność, interdyscyplinarność, skupienie na potrzebach klienta i zrównoważony rozwój. Jedne z jej najlepszych projektów to futurystyczne „Airport City” w Jeddah i imponujące Deniz Mall w Baku.

Zarejestruj się już teraz: https://next-studio.de/#p-2022-11-15-facade-summit-6

fot. Andrius Gudelis

ŹRÓDŁO: WICONA Polska

 


Przeczytaj również:

„TERMOMODERNIZACJA+DOBRY MONTAŻ”: Drzwi wewnętrzne – do czego i jak je dopasować?

Przy wyborze drzwi wewnętrznych do domu bierzemy pod uwagę estetykę, trwałość i funkcjonalność. Poza tymi kluczowymi aspektami, ważne jest również ich odpowiednie dopasowanie do aranżacji pomieszcz…

Związek POiD patronem branżowym Kongresu Budownictwa Polskiego 2022

Związek POiD przyjął zaproszenie do współpracy patronackiej podczas Kongresu Budownictwa Polskiego, który odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia br. w Poznań Congress Center. Organizatorami Kongresu …

Targi BUDMA patronem merytorycznym MONTERIADY

Z dumą informujemy, że podczas MONTERIADY 2023 rolę Patronów Merytorycznych obejmują: Targi BUDMA organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. BUDMA to najważniejsze i najbardziej oczekiwane…