Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

PORTA numerem 1 na liście Buildera

Producent drzwi PORTA rozpoczyna nowy rok świetnymi informacjami. Pozycja nr 1 na liście Buildera w zestawieniu producentów drzwi, przy utrzymaniu miejsca w ogólnej klasyfikacji największych producentów branży budowlanej w Polsce, to niewątpliwe powody do dumy. 594 mln przychodu i 67 mln zysku za 2021 r. to rekordowe wyniki PORTA w rankingu. 

 

To już czwarta edycja rankingu firm budowlanych, realizowanego w ramach projektu „Build the Future” przez miesięcznik Builder, PwC Polska i Dun&Bradstreet Poland. Analiza określa sytuację finansową spółek budowlanych na podstawie danych za rok 2021. Kolejny raz wyniki okazują się jednoznacznie korzystne dla PORTA. 594 mln zł przychodów ze sprzedaży (26% wzrost względem 2020 r.) i 67 mln zł zysku netto (191% wzrost) to niewątpliwe powody do dumy. Ranking nie uwzględnia przychodów pozyskiwanych z produkcji PORTA realizowanej w fabryce w Rumunii.
Grzegorz Białczak – Wiceprezes Zarządu PORTA KMI POLAND. Fot. PORTA KMI Poland

Utrzymanie pozycji nr 1 w segmencie producentów drzwi to jednoczesny sukces zarówno PORTA, jak i całej naszej sieci Partnerów i Dystrybutorów – którym serdecznie dziękujemy. Dynamiczny rozwój w 2021 r. zawdzięczamy konsekwentnie prowadzonej strategii i jasnemu obrazowi tego, dokąd zmierzamy. Projekty obliczone z kilkuletnią perspektywą pozwalają nam elastycznie dostosowywać się do bieżącej sytuacji rynkowej i reagować w trudnym czasie – jak miało to miejsce chociażby w czasie pandemii. Umiejętnie wykorzystaliśmy wówczas nasze kompetencje do dalszej rynkowej ekspansji. Podobnie działamy w aktualnych, wymagających czasach– Grzegorz Białczak, Wiceprezes Zarządu PORTA KMI POLAND.

Czwarta edycja rankingu ukazała się w styczniowym numerze Buildera. Ranking jest elementem projektu Build the Future, zainicjowanego w 2019 r. przez redakcję miesięcznika we współpracy z PwC Polska i Bisnode Polska (obecnie Dun&Bradstreet). Jego celem jest zwiększenie transparentności branży budowlanej w Polsce i wzmocnienie zaufania do firm budowlanych poprzez publikację pełnego, wiarygodnego i rzetelnego zestawienia dotyczącego pozycji finansowej liderów branży. Przedsiębiorstwa budowlane na potrzeby rankingu zostały podzielone na 3 segmenty – deweloperzy, generalni wykonawcy i producenci materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Badaniu poddano finanse 300 największych firm budowlanych – które w 2021 r. osiągnęły największe przychody ze sprzedaży. W grudniu 2022 r. przedstawiono analizę wyników finansowych 100 największych generalnych wykonawców. W styczniu Builder opublikował zestawienie największych firm producentów materiałów budowlanych. Część trzecia – z wynikami największych firm deweloperskich – zostanie opublikowana w lutym 2023 r.
ŹRÓDŁO: PORTA KMI Poland

Przeczytaj również:

Co czeka branżę stolarki budowlanej w 2020 roku? Szanse i zagrożenia.

Branża stolarki wciąż silna. Tak podają badania realizowane przez ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku na zlecenie Związku Polskie Okna i Drzwi. W dużej mierze przyczynia się do tego ciągły wzrost eksp…

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza na „Polish Chamber of Commerce’s DIPLOMEETING: on the way to re-open foreign markets”

Związek Polskie Okna i Drzwi informuje, o networkingowym spotkaniu „Polish Chamber of Commerce’s DIPLOMEETING: on the way to re-open foreign markets”, na które zaprasza Krajowa Izba Gospodarcza. Wy…