Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Kolejne szkolenie POiD dla nauczycieli zawodu montera stolarki.

W dniach 5 – 6 grudnia odbyło się kolejne szkolenie organizowane przez POiD, w ramach realizacji programu wsparcia dla szkół zawodowych oraz branżowych. W projekt zaangażowała się firma FAKRO, która udostępniła  swoje zaplecze  szkoleniowe oraz wiedzę ekspertów.

Zmiana struktury szkolnictwa zawodowego, która jest jednym z głównych założeń projektu, wymaga solidnego przygotowania placówek do realizowania podstawy programowej. Dlatego Związek POiD podejmuje się szkoleń nauczycieli w każdej placówce, bez względu na ilość uczestników.

Tematem szkoleń odbywających się w Muszynie, jest „Montaż okien pionowych i dachowych”.  Nauczyciele biorących udział w szkoleniu, w ciągu dwóch dni  otrzymali dawkę niezbędnej wiedzy  na temat odpowiedniego montażu okien pionowych i dachowych. Oprócz wiedzy teoretycznej, uczestnicy wzięli udział w warsztatach praktycznych.

W  szkoleniu wzięli udział nauczyciele ze Szkół Zawodowych z Wadowic, Inowrocławia, Nowego Dworu Mazowieckiego, Lublina, Zielonej Góry, Warszawy i Leszna.

Obok tych starań niezbędne jest promowanie zawodu montera stolarki budowlanej. Dlatego też w celu przybliżenia jego zalet realizowane są kampanie informacyjne, pierwszym ich elementem jest „Dobry Montaż”. Do akcji promocyjnej przyłączyli się polscy producenci okien, drzwi i bram. Przedstawiciele branży chcą uczestniczyć w tworzeniu programu, uczestniczą w kształceniu praktycznym, wprowadzając własne warsztaty, kształcą młodzież i nauczycieli. Jeżeli my jako branża nie przygotujemy ludzi do wykonywania zawodu montera stolarki budowlanej, sprzedaż nowoczesnych produktów w stolarce zarówno w kraju jak i za granicą będzie wręcz niemożliwa – mówi  Janusz Komurkiewicz .

 


Przeczytaj również:

MONTERIADA wraca na Targi BUDMA

Już 31 stycznia na Targi BUDMA w Poznaniu powraca MONTERIADA 2023. Na stoisku 108 w hali 5 ruszą wyjątkowe pokazy montażu na żywo nowoczesnych produktów, które pozwalają zadbać o ciepły dom. Do tej…

Czy branża stolarki budowlanej wyhamowuje?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku na zlecenie Związku Polskie Okna i Drzwi (POiD), branża stolarki budowlanej mimo odnotowanych wzrostów będzie mierzyła się…

Na 200% normy – MONTERIADA 2020 za nami. Wywiad z Pawłem Wróblewskim, Dyrektorem Zarządzającym Związku POiD

W 2019 roku rynek stolarki otworowej mógł pochwalić się w dużej mierze dobrą passą. Aktualnie przedsiębiorcy muszą jednak liczyć się z rosnącymi kosztami produkcji i deficytem kadry, a także monter…