Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Klimas Wkręt-Met Kreatorem Budownictwa 2020

Klimas Wkręt-met, lider technik zamocowań został wyróżniony tytułami Kreatora Budownictwa 2020, dla przedsiębiorstwa oraz tytułem Kreatora Budownictwa dla Wojciecha Klimasa, założyciela i prezesa firmy. Nagrody przyznawane przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa są potwierdzeniem silnej pozycji marki oraz znaczącej roli, jaką pełni w rozwoju rynku budowlanego.

W tym roku Klimas Wkręt-met obchodzi 30-lecie działalności. Tytuł Kreatora Budownictwa, przyznany po raz kolejny przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa, to dla marki pozytywne podsumowanie roku jubileuszowego.

Wspólnie budujemy jakość

To trudny rok, jednak Klimas Wkret-met poświęca go aktywnym działaniom związanym z rozszerzaniem parku technologicznego. W tym roku oddano do użytku kolejne hale produkcyjne, dzięki czemu powierzchnia  przedsiębiorstwa przekroczyła 80 000m2. Dzięki inwestycjom, rozwiązaniom przemysłu 4.0, firma jest w stanie nie tylko sprostać popytowi na produkty, który z roku na rok nie słabnie, ale również proponować może nowe rozwiązania produktowe, które sukcesywnie wdrażane będą do oferty sprzedażowej.

Firma stawia mocno na cyfryzację, która jest nieodłącznym elementem strategii rozwoju i nieprzerwanie wyznacza kierunki również w relacjach z partnerami na całym świecie. Stąd nowoczesne technologie, czy narzędzia informatyczne, usprawniające proces zakupowy produktów. Firma dostarcza również produkty pod indywidualne potrzeby partnerów handlowych.

Kładąc ogromny nacisk na jakość i na bezpieczeństwo we wszystkich obszarach działalności, firma wdrożyła i realizuje System Zarządzania Jakością (SZJ) wg wymagań normy ISO 9001, certyfikowany po raz pierwszy w 2004 r. Wprowadzono tu także System Zarządzania Energią wg wymagań normy ISO 50001, a w 2018 r.  – jako pierwsza firma w Polsce – Klimas Wkręt-met otrzymał certyfikat zgodności Systemu Zarządzania BHP wg wymagań normy ISO 45001.

Maciej Strychalski, dyrektor marketingu Klimas Wkręt-met.

To wielki zaszczyt znaleźć się w gronie kreatorów i innowatorów polskiego rynku budowlanego, szczególnie w tak ważnym dla naszej firmy czasie. Wyróżnienie Kreatora Budownictwa to dla nas ogromna satysfakcja, tym bardziej, że wprowadzane przez nas innowacyjne produkty i nowatorskie technologie stają się inspiracją dla branży i kreują trendy w budownictwie. To wyróżnienie jest potwierdzeniem naszej pozycji w Polsce ale jednocześnie jest jednym z elementów napędzających do realizowania kolejnych celów. A jednym z nich, jest skuteczne poszerzanie naszej działalności w krajach Europy Zachodniej oraz w innych prężnie rozwijających się częściach świata takich jak Indie czy Australia. Serdecznie dziękujemy organizatorom, wydawnictwu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa  oraz szanownej Kapitule za docenienie naszych działań. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy – mówi Maciej Strychalski, dyrektor marketingu Klimas Wkręt-met.

Dzisiaj firma dociera do ponad 6o krajów poprzez różne modele dystrybucji produktów, począwszy od współpracy z partnerami handlowymi, a skończywszy na otwieraniu własnych oddziałów sprzedażowych.


Przeczytaj również:

Protokół z posiedzenia Rady Wyrobów Budowlanych.

W dniu 10 lipca 2018r odbyło się kolejne posiedzenie Rady Wyrobów Budowlanych, organu opiniodawczo- doradczego Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Z ramienia branży stolarki budowlanej repreze…

Spotkanie konsultacyjne w sprawie podstawy programowej dla zawodu „monter stolarki budowlanej”

Na wniosek Związku POiD, Ministerstwo Edukacji Narodowej zaplanowało spotkanie konsultacyjne, poświęcone podstawie programowej dla nauczania zawodu „monter stolarki budowlanej”. Dyskusja posłuży om…

AIB – Partner XI Kongresu Stolarki Polskiej 2021

XI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się już 15. czerwca. Organizowany przez Związek POiD, Kongres Stolarki Polskiej jest najważniejszym wydarzeniem dedykowanym polskiej branży stolarki budowlane…