Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

ALUPROF Partnerem Forum LEAF International 2020

Europejskie Forum Architektury (LEAF) to prestiżowe wydarzenie, które gromadzi czołowych przedstawicieli branży budowlanej: architektów, inżynierów, projektantów, a także podwykonawców. Tegoroczna edycja skupiona była wokół tematyki zrównoważonego budownictwa miejskiego, a ściślej: planowania urbanistycznego w obiegu zamkniętym. ALUPROF, jako europejski producent stolarki aluminiowej, znalazł się w gronie partnerów wirtualnego eventu i zabrał głos w dyskusji o przyszłości naszych miast.

Niepokojące statystki, czyli debata o tym, jak zaradzić kryzysowi

Podczas Forum LEAF eksperci już od 19 lat debatują nad przyszłością projektów budowlanych, zachęcając do wymiany myśli i propagując dobre praktyki w branży. Uczestnicy tegorocznej konferencji zwrócili uwagę na fakt, że ponad połowa populacji mieszka obecnie w miastach, a jak wskazują prognozy, w 2050 r. odsetek ten wzrośnie już do dwóch trzecich. Wielkie aglomeracje pochłaniają ponad 75% zasobów naturalnych, wytwarzają 50% globalnych odpadów oraz emitują 60%-80% gazów cieplarnianych. Zdaniem ekspertów implementacja i przejście na bardziej oszczędny i cyrkulacyjny przemysł budowlany sprawią, że najbliższe otoczenie stanie się dla środowiska zdrowsze i bezpieczniejsze.

Przyszłość pokoleń w rękach współczesnych decydentów

Przekształcenie aglomeracji w ekologiczne i zrównoważone miasta to główne zadanie dla liderów branży budowlanej. Powodzenie tej misji będzie wymagało wielostronnego zaangażowania, dlatego organizatorzy LEAF 2020 zaprosili do dyskusji kluczowych graczy w całym łańcuchu dostaw: deweloperów, urzędników państwowych, architektów, projektantów wnętrz, inżynierów, wykonawców i czołowych dostawców. Reprezentanci firmy ALUPROF, która na co dzień angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, stanowili mocne wsparcie strategiczne Forum.

Dyskusja, dotycząca przyszłości projektów budowlanych, ich wpływu na nasz komfort, ale i środowisko, od dawna jest dla nas jednym z priorytetów. Nawiązanie współpracy z platformą wirtualną to nie tylko kolejny krok na drodze do propagowania idei zrównoważonych miast, ale też możliwość prezentowania wizji oraz rozwiązań naszej organizacji, jak i doskonała okazja do networkingu – mówi Aleksandra Baksik, Brand & Sustainable Development Manager w Aluprof.

W tym roku, z uwagi na pandemię COVID-19, konferencja odbyła się w formie wirtualnego wydarzenia. Uczestnicy 20. edycji LEAF brali udział w tematycznych e-czatach, które stanowiły platformę do wymiany pomysłów i doświadczeń. Dodatkowo mogli również „spotkać się” z prelegentami oraz partnerami zaangażowanymi w organizację przedsięwzięcia.
ŹRÓDŁO: Oknonet.pl

Przeczytaj również:

Webinar Hörmann dla uczniów szkół branżowych za nami!

Uczniowie szkół branżowych, należący do Grupy „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU” na Facebooku, weszli w nowy miesiąc z porządną dawką wiedzy praktycznej na temat montażu bramy garażowej. A to wszystk…

Agencja The Imagine zajmie się obsługą PR Związku POiD

W maju 2019 roku Związek POiD nawiązał współpracę z agencją marketingową The Imagine. Do zadań agencji będzie należało m.inn. doradztwo w obszarze komunikacji, administracja strony internetowej www…

Zapraszamy do tworzenia kalendarium POiD

Po dwóch miesiącach od ogłoszenia najwyższego alertu epidemicznego, oraz nałożenia wielu obostrzeń, Polska gospodarka powoli wraca do normalności. Jeśli Twoja firma zaczyna planować różne przedsięw…