Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

ALUPROF Partnerem Forum LEAF International 2020

Europejskie Forum Architektury (LEAF) to prestiżowe wydarzenie, które gromadzi czołowych przedstawicieli branży budowlanej: architektów, inżynierów, projektantów, a także podwykonawców. Tegoroczna edycja skupiona była wokół tematyki zrównoważonego budownictwa miejskiego, a ściślej: planowania urbanistycznego w obiegu zamkniętym. ALUPROF, jako europejski producent stolarki aluminiowej, znalazł się w gronie partnerów wirtualnego eventu i zabrał głos w dyskusji o przyszłości naszych miast.

Niepokojące statystki, czyli debata o tym, jak zaradzić kryzysowi

Podczas Forum LEAF eksperci już od 19 lat debatują nad przyszłością projektów budowlanych, zachęcając do wymiany myśli i propagując dobre praktyki w branży. Uczestnicy tegorocznej konferencji zwrócili uwagę na fakt, że ponad połowa populacji mieszka obecnie w miastach, a jak wskazują prognozy, w 2050 r. odsetek ten wzrośnie już do dwóch trzecich. Wielkie aglomeracje pochłaniają ponad 75% zasobów naturalnych, wytwarzają 50% globalnych odpadów oraz emitują 60%-80% gazów cieplarnianych. Zdaniem ekspertów implementacja i przejście na bardziej oszczędny i cyrkulacyjny przemysł budowlany sprawią, że najbliższe otoczenie stanie się dla środowiska zdrowsze i bezpieczniejsze.

Przyszłość pokoleń w rękach współczesnych decydentów

Przekształcenie aglomeracji w ekologiczne i zrównoważone miasta to główne zadanie dla liderów branży budowlanej. Powodzenie tej misji będzie wymagało wielostronnego zaangażowania, dlatego organizatorzy LEAF 2020 zaprosili do dyskusji kluczowych graczy w całym łańcuchu dostaw: deweloperów, urzędników państwowych, architektów, projektantów wnętrz, inżynierów, wykonawców i czołowych dostawców. Reprezentanci firmy ALUPROF, która na co dzień angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, stanowili mocne wsparcie strategiczne Forum.

Dyskusja, dotycząca przyszłości projektów budowlanych, ich wpływu na nasz komfort, ale i środowisko, od dawna jest dla nas jednym z priorytetów. Nawiązanie współpracy z platformą wirtualną to nie tylko kolejny krok na drodze do propagowania idei zrównoważonych miast, ale też możliwość prezentowania wizji oraz rozwiązań naszej organizacji, jak i doskonała okazja do networkingu – mówi Aleksandra Baksik, Brand & Sustainable Development Manager w Aluprof.

W tym roku, z uwagi na pandemię COVID-19, konferencja odbyła się w formie wirtualnego wydarzenia. Uczestnicy 20. edycji LEAF brali udział w tematycznych e-czatach, które stanowiły platformę do wymiany pomysłów i doświadczeń. Dodatkowo mogli również „spotkać się” z prelegentami oraz partnerami zaangażowanymi w organizację przedsięwzięcia.
ŹRÓDŁO: Oknonet.pl

Przeczytaj również:

Nagrody w pierwszej edycji konkursu POiD Building Awards 2021 rozdane

Za nami pierwsza edycja konkursu POiD Building Awards 2021, której finał odbył się 15 czerwca br. podczas uroczystej Gali XI Kongresu Stolarki Polskiej. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych p…

Związek Polskie Okna i Drzwi patronem honorowym Targów „Bud-Gryf & Home Szczecin 2024″

Związek Polskie Okna i Drzwi wraz organizatorem, spółką Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, zapraszają na koleją edycję „Bud-Gryf & Home Szczecin 2024”- największych na Pomorzu Zachodnim …

Paweł Orleański ambasadorem kampanii „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”

W kampanię Związku POiD: „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ” zaangażowało się aż 14 Partnerów. Inicjatywa zyskała także 3 Patronów Honorowych, 5 Patronów Merytorycznych i 26 Patronów Medialnych. …