Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Jak wygodnie zarządzać dostępem w apartamentach na wynajem?

Rosnąca popularność apartamentów na wynajem przyczyniła się do pojawienia się na rynku technologii umożliwiających łatwe i wygodne zarządzanie dostępem w wynajmowanych mieszkaniach. Najnowsze rozwiązania kontroli dostępu charakteryzują się intuicyjną obsługą i gwarantują bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, zarówno dla właściciela, jak i dla gościa. Zastosowane metody szyfrowania zapewniają także skuteczną ochronę wrażliwych danych osobowych.

Jak działają nowoczesne systemy kontroli dostępu?

Każdy kto kiedykolwiek próbował wynajmować pokój czy mieszkanie doskonale wie, że w przypadku korzystania z tradycyjnych kluczy konieczne jest ich fizyczne przekazanie gościom w dniu rozpoczęcia pobytu. Z kolei gdy goście wyjeżdżają trzeba ponownie udać się pod dany adres, aby odebrać klucze. Wymaga to nie tylko poświęcenia sporej ilości czasu, ale niejako wymusza także na właścicielu konieczność stałego przebywania w pobliżu miejscowości, w której zlokalizowany jest dany apartament. Wynika to z faktu, że niektórzy goście mogą chcieć opuścić mieszkanie wcześniej niż planowali, przedłużyć pobyt czy zgubić klucz i zażądać od właściciela wydania zastępczego klucza. Biorąc pod uwagę opisane powyżej scenariusze, wyzwaniem staje się zarządzanie siecią apartamentów zlokalizowanych w różnych miejscowościach na terenie danego województwa, regionu czy nawet kraju. Najlepszym sposobem jest wówczas zbudowanie prostego systemu kontroli dostępu.

Zdalne zarządzanie dostępem

Znajdujące się w ofercie NOVET systemy kontroli dostępu umożliwiają generowanie wirtualnych kluczy, a także przyznawanie i unieważnianie gościom dostępu o dowolnej porze z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu. Do obsługi takich systemów nie jest wymagane dysponowanie zaawansowanym sprzętem ani posiadanie specjalistycznej wiedzy technicznej. Wystarczy skorzystać ze smartfona z systemem operacyjnym Android / iOS oraz pobrać i zainstalować bezpłatną aplikację Argo Host (w przypadku gospodarza) lub Argo Guest (w przypadku gościa), aby móc zarządzać pracą zamka poprzez kilka kliknięć. Interfejs obu aplikacji jest dostępny w licznych wersjach językowych, w tym także w wersji polskojęzycznej.

Jak działa wirtualny klucz?

Po uruchomieniu bezpłatnej aplikacji Argo Host właściciel obiektu tworzy wirtualny klucz określając przedział czasu, w którym dana osoba może otwierać drzwi wejściowe do apartamentu. Następnie wysyła taki klucz wraz z wiadomością o przekazaniu uprawnień dostępowych na numer telefonu komórkowego lub adres e-mail gościa. W tym celu może również użyć jednego z popularnych komunikatorów internetowych takich jak Skype czy WhatsApp. Wraz z wiadomością gość otrzymuje link służący do pobrania bezpłatnej aplikacji Argo Guest, która umożliwia skorzystanie z wirtualnego klucza. W momencie gdy podejdzie do drzwi aplikacja automatycznie poinformuje o możliwości otwarcia drzwi. W tym celu wystarczy jedynie zbliżyć smartfon do zamka oraz wcisnąć na ekranie ikonę z nazwą danych drzwi. Po kilku sekundach zostaną one odryglowane, umożliwiając gościowi wejście do mieszkania. Właściciel apartamentu ma w każdej chwili możliwość cofnięcia przyznanych gościowi uprawnień. Jeśli uzna, że gość łamie lub narusza zasady zapisane w regulaminie, może natychmiast odebrać mu dostęp do apartamentu.

Urządzenia stosowane w systemach kontroli dostępu

Z aplikacjami Argo Host i Argo Guest współpracuje szereg urządzeń kontroli dostępu takich jak wkładki Libra Smart, klamki Aries Smart, czytniki uwierzytelniające Stylos Smart czy zamki drzwiowe x1R Smart. Oferują one liczne funkcjonalności umożliwiając wygodne zarządzanie dostępem do pomieszczeń. Są dostępne w wersjach przeznaczonych do montażu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Dodatkowo charakteryzują się bardzo wysokim stopniem zabezpieczenia antywłamaniowego. Z racji atrakcyjnego, przyciągającego wzrok designu, idealnie sprawdzają się we wszystkich nowoczesnych budynkach i wnętrzach.

ŹRÓDŁO: NOVET


Przeczytaj również:

Sebastian Wall Prezydentem Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej (EOTA)

Jak podaje Instytut Techniki Budowlanej, 10 grudnia 2020 roku, stanowisko Przewodniczącego Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej ( EOTA) objął  dr. inż. Sebastian Wall, dotychczasowy Pełno…

Kongres Stolarki Polskiej znów stacjonarnie! Przed nami XII edycja wydarzenia

Już 26 maja br. odbędzie się długo wyczekiwana, kolejna edycja Kongresu Stolarki Polskiej, zgodnie z oczekiwaniami branży budowlanej, ponownie w formule stacjonarnej. Tym razem spotkanie będzie mia…

Konferencja Monitoring Rynku Budowlanego 2018.

CZY BUDOWNICTWO JEST NA SKRAJU KRYZYSU? Rok 2018 rozpoczął się wzrostami w całym sektorze budowlanym. Dodatnie dynamiki produkcji odnotowano zarówno w budownictwie mieszkaniowym, kubaturowym, jak i…