Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Hydro dla Turcji

Firma Hydro, lider branży aluminium, do którego należy marka WICONA, przeznaczył blisko 100 000 Euro na pomoc w usuwaniu skutków trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Trzęsienie ziemi dotknęło 23 miliony osób i pochłonęło dziesiątki tysięcy istnień. Nie można pozostać obojętnym w obliczu tak ogromnej tragedii.

Jedna fala pomocy napędza kolejną. Hydro dołącza do firm, które aktywnie angażują się w pomoc. Na chwilę obecną najważniejszą formą jest wsparcie finansowe, dlatego firma przekazała blisko pół miliona złotych na rzecz UNICEF, w ramach usuwania skutków kataklizmu.

Firma Hydro, a wraz z nią wszystkie powiązane brandy  jest organizacją, którą charakteryzuje różnorodność kulturowa. Oddziały grupy z całego świata współpracując ze sobą, tworzą organizm działający na zasadach zrównoważonego rozwoju. Wielu pracowników Hydro w Europie ma głębokie powiązania zarówno z Turcją, jak i z Syrią. Hydro ma tam również swoje biura w Stambule i Ankarze, gdzie działa 23 pracowników koncernu. Jak podaje Hydro wszyscy pracownicy oraz ich rodziny są bezpieczni.

Hydro jest wieloletnim partnerem UNICEF Norwegia. Wsparcie na rzecz pomocy jest dodatkowym wkładem w ramach funduszy w wysokości pół miliona euro, które firma przeznaczyła w ramach dwuletniej umowy partnerskiej, podpisanej w lutym 2022 roku.

Firma angażuję się również w inicjatywy związane z wyrównywaniem szans w krajach najbiedniejszych. Są to na przykład programy innowacji społecznych i przedsiębiorczości społecznej przeznaczony głównie dla zmarginalizowanych lub zagrożonych młodych ludzi (14-24 lat). Programy te umożliwiają młodym ludziom naukę umiejętności przydatnych w XXI wieku poprzez eksperymentalne uczenie się, które, jak udowodniono, sprzyja zaawansowanym wynikom w nauce.

Fotografia: Dziecko ratowane po trzęsieniu ziemi w İskenderun, Turcja 6 lutego 2023 r. © UNICEF/ UN0778546/Erok

ŻRÓDŁO: WICONA Polska


Przeczytaj również:

Reynaers Aluminium Polska Mecenasem konkursu POiD Building Awards 2021

Reynaers Aluminium to czołowy europejski producent innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska systemów aluminiowych dla okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych…

Nagroda Publiczności POiD Building Awards 2021

Znamy wyniki głosowania publiczności w konkursie POiD Building Awards 2021. Nagrodę Publiczności zdobywa firma Wiśniowski za Ośrodek Sportów Wodnych w Augustowie, zgłoszony do konkursu w kategorii …

Weź udział w MONTERIADZIE – już w styczniu 2024 na targach BUDMA!

Budujesz lub remontujesz swój dom? Jesteś fachowcem pracującym w budownictwie? Odwiedź MONTERIADĘ na targach BUDMA i poznaj najnowsze produkty budowlane oraz zobacz, jak wygląda ich dobry montaż. J…