Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

G-U konfekcjonuje progi do okien typu HS

G-U Polska – producent najwyższej jakości rozwiązań do drzwi podnoszono-przesuwnych HS – w podpoznańskim Swadzimiu uruchomił halę przeznaczoną wyłącznie do konfekcjonowania progów. Stworzenie tej specjalnej komórki produkcyjnej to efekt rosnącego zainteresowania branży progami docinanymi na miarę.

 „Wprowadzeniu usługi konfekcjonowania progów przyświecały dwie przesłanki: idea zrównoważonego rozwoju oraz chęć jak najlepszego spełnienia oczekiwań naszych klientów. Otrzymując spersonalizowane, docięte do rozmiaru progi, zyskują oni czas, który byłby potrzebny na dostosowanie ich do potrzeb danego okna. Spersonalizowany próg działa bowiem jak klocek czy puzzel – idealnie wpasowuje się w miejsce i nie wymaga dodatkowych prac” – mówi Dariusz Nowak, inżynier-projektant z G-U Polska.

Fot. Próg bez barier – G-U_Polska

W związku z rosnącym zainteresowaniem tą usługą firma G-U Polska otworzyła specjalną halę o powierzchni 1400 m2 w podpoznańskim Swadzimiu, w której prowadzone jest konfekcjonowanie progów GU-thermostep 164, GU-thermostep 204 oraz GU-flatstep. Konfekcjonowanie progów G-U do drzwi podnoszono-przesuwnych HS dostępne jest w dwóch stopniach. W przypadku opcji Basic klient otrzymuje wszystkie niezbędne elementy docięte na wymiar, następnie musi je złożyć (proces składania jest prosty, przypomina układanie klocków). W przypadku konfekcji Premium producent okien otrzymuje gotowy próg zawierający wszystkie niezbędne elementy (wraz z nawierceniem otworów pod montaż ramy). Wystarczy go tylko zamocować do ramy drzwi HS.

Fot. Próg GU Thermostep 204

Ważnym aspektem jest też kwestia oszczędności miejsca. Konfekcjonowane progi są docięte dokładnie pod wymiar danych drzwi, klient nie musi więc ich samodzielnie przycinać – zyskuje miejsce w magazynie i – co ważne – nie generuje odpadu w swoim zakładzie produkcyjnym.

Konfekcjonowanie progów jest usługą wysoko spersonalizowaną. Oznacza to, że G-U przygotowuje standardowe progi pod konkretne zlecenie, ale również opracowuje rozwiązania niestandardowe, skrojone na miarę konkretnej realizacji. Dzięki temu odciąża swoich klientów w trzech obszarach: produkcji, logistyce oraz technologii informatycznej. Takie rozwiązanie w znaczącym stopniu poprawia wydajność produkcyjną po stronie klienta, a jednocześnie minimalizuje ryzyko strat wynikających z ewentualnych pomyłek. Wpisuje się jednocześnie w powszechny trend rozwiązań personalizowanych, które nie byłyby możliwe do wdrożenia bez zaawansowanych rozwiązań IT.

Zalety konfekcjonowania progów dla klienta (producenta okien):

  • gotowe elementy, przycięte na wymiar;
  • brak odpadu produkcyjnego;
  • skrócony proces produkcyjny;
  • niższe koszty magazynowania;
  • możliwość wyboru dwóch stopni konfekcji: Basic, Premium;
  • szybszy i łatwiejszy montaż.

Przeczytaj również:

Ciepły i przytulny dom z energooszczędnymi drzwiami

Gdy myślimy o ciepłym domu, mamy przed oczami przytulne wnętrze, pozwalające na komfortowy wypoczynek. Domowy klimat tworzymy przede wszystkim my sami, ale żeby była to przestrzeń, do której chcemy…

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Państwu serdeczne życzenia, aby nadchodzący okres Świąt upłynął w serdecznej, rodzinnej atmosferze. Dziękujemy za cały rok owocnej współ…

XII Kongres Stolarki Polskiej. Relacja z wydarzenia

XII Kongres Stolarki Polskiej był wyjątkowy pod wieloma względami. Przede wszystkim przedstawiciele branży, po czasach pandemicznych ograniczeń, spragnieni byli osobistych spotkań. W kuluarach tocz…