Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Drzwi wejściowe Schüco z PVC-U z funkcją otwierania smartfonem

Poczucie bezpieczeństwa i komfort nabierają dziś coraz większego znaczenia, dlatego coraz więcej osób poszukuje indywidualnie dopasowanych drzwi i okien z inteligentnymi rozwiązaniami automatyki. Teraz drzwi wejściowe Schüco z PVC-U mogą być integrowane z modułem Bluetooth pozwalającym na wygodne zarządzanie strefą wejścia za pomocą smartfona.

Technologia BlueCon I jest stosowana w drzwiach Schüco z PVC-U i aluminium Fot: Schüco

Inteligentne technologie coraz bardziej przenikają do naszych domów, gdyż przynoszą wiele korzyści. Zapewniają większy komfort mieszkania, poczucie bezpieczeństwa i oszczędność, a także możliwość monitorowania wszelkich zdarzeń i procesów. Ważną rolę w tym kontekście odgrywają nowoczesne drzwi wejściowe, które oprócz zamków elektromotorycznych można wyposażyć lub w każdej chwili doposażyć w inteligentną elektronikę podnoszącą komfort obsługi i ochronę przed nieuprawnionym dostępem do domu. Takim rozwiązaniem jest technologia BlueCon I stosowana w drzwiach wejściowych Schüco. Umożliwia ona zdalne monitorowanie, a także bezkluczową i bezdotykową obsługę drzwi wejściowych za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego wyposażonego w urządzenie Bluetooth. Do tej pory rozwiązanie było dostępne tylko w drzwiach aluminiowych Schüco serii ADS i AD UP, a teraz można w nią wyposażyć również drzwi wejściowe z PVC-U w systemie Schüco LivIng. Oznacza to jeszcze większą swobodę projektowania inteligentnej strefy wejścia.

Dopasowany do potrzeb

Technologia BlueCon I jest teraz stosowana w drzwiach Schüco z PVC-U Fot: Schüco

Dzięki systemowi BlueCon I konieczność używania tradycyjnych kluczy odchodzi w przeszłość. Drzwi można zaryglowywać i odryglowywać przy użyciu własnego smartfona, nie wyciągając go nawet z kieszeni. Umożliwia to moduł Bluetooth, który jest montowany w dyskretny, niewidoczny sposób w drzwiach PVC-U serii LivIng. W momencie wykrycia w swoim polu sparowanego z nim urządzenia, przekazuje on sygnał do otwarcia skrzydła drzwiowego. Praktyczna funkcja bezdotykowego otwierania zapewnia wysoki komfort obsługi drzwi i może być pomocna w wielu codziennych sytuacjach, jak np. wnoszenie zakupów czy wprowadzanie wózka do domu. W zależności od indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń można zdecydować, czy drzwi mają być otwierane na sygnał Bluetooth, za pomocą aplikacji na smartfonie czy też w sposób manualny. Technologia BlueCon I zapewnia jednak o wiele więcej – pełną kontrolę nad strefą wejścia przez dedykowana aplikację na smartfon Schüco BlueCon.

Bezpieczny jak bankowość elektroniczna

Aplikacja Schüco BlueCon pozwala na intuicyjne zarządzanie dostępem do domu i monitorowanie zdarzeń przez całą dobę. Za jej pomocą można łatwo nadawać i rejestrować uprawnienia dostępu poszczególnych użytkowników. Wystarczy wysłać domownikowi zaproszenie w formie linka w wiadomości e-mail, sms lub za pośrednictwem komunikatora. W ten sposób za jednym kliknięciem może on połączyć swój smartfon z systemem i otwierać za jego pomocą drzwi. Technologia 256-bitowego szyfrowania AES zapewnia pełne bezpieczeństwo danych i chroni przed aktywnością hakerów. Moduł jest chroniony przed warunkami atmosferycznymi i wszelką ingerencją w wrębie drzwiowym, a jego montaż nie wymaga prowadzenia dodatkowego okablowania. Łącząc drzwi LivIng w optymalnej klasie odporności na włamanie RC2 z innowacyjnym systemem dostępu, można stworzyć bezpieczną i inteligentną strefę wejścia do nowoczesnego domu.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

 

ŹRÓDŁO: Schüco

 


Przeczytaj również:

Projekt podstawy programowej kształcenia w zawodzie monter stolarki budowlanej

Mamy przyjemność przedstawić projekt podstawy programowej kształcenia w zawodzie „monter stolarki budowlanej”. Zakres zapisanych w podstawie programowej wymaganych umiejętności przyszłych monterów …

Związek Polskie Okna i Drzwi podsumowuje rok 2023

Rok 2023 dla Związku POiD upłynął pod znakiem termomodernizacji, wsparcia budownictwa mieszkaniowego, zwiększania zasobów rynku pracy, które ostatecznie mają na celu konsolidować, wspierać i rozwij…

Kolejny etap wdrażania zawodu montera stolarki do szkół – Szkolenia dla kadry nauczycielskiej

W ramach realizacji programu wsparcia dla szkół branżowych w zakresie wprowadzenia zawodu „Monter stolarki budowlanej” do szkół branżowych, uruchamiamy szkolenia kadr nauczycielskich. Korzystając z…