Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Architekt Robert Konieczny – Promotorem Polski

20 września br. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2021 odbyło się uroczyste wręczenie statuetek „Promotor Polski”. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” uhonorowała w ten sposób wybitnego architekta, założyciela pracowni KWK Promes – Roberta Koniecznego – ambasadora marki FAKRO.

Laureatami tegorocznej edycji tytułu „Promotor Polski” zostali także: prof. Krzysztof Składowski – onkolog i radiolog oraz prof. Maciej Pieprzyca – reżyser filmowy i scenarzysta.

Jednym z wręczających statuetki był prof. Jerzy Buzek, europoseł, były premier RP oraz przewodniczący europarlamentu. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, jak ważne są projekty z dziedziny nauki oraz przedsięwzięcia biznesowe. Niewątpliwie ważne są działania
w obrębie kultury, bo to, co przetrwa z dzisiejszych czasów przez następne sto czy dwieście lat, to będą właśnie wytwory kultury.
Ale nie zapominajmy, że wszystkie działania są wynikiem talentu, zaradności i kreatywności ludzi. To ludzie są duszą projektów, które poprzez swoją wyjątkowość promują Polskę. – podkreślił były premier RP.

Robert Konieczny – architekt, laureat wielu międzynarodowych prestiżowych nagród. Realizacje jego pracowni pojawiają się w czasopismach i książkach najważniejszych wydawców architektonicznych. W swoim przemówieniu powiedział: Żyjemy w nowych i ciekawych czasach, co z jednej strony mnie cieszy, a z drugiej przeraża. Jedno jest pewne – architektura wkrótce się zmieni. Wszystko co powstanie jutro, będzie inne od tego, co znaliśmy dziś. A to po to, aby nasze dzieci i wnuki mogły normalnie żyć i funkcjonować na ziemi, jaką my znamy.

Producent okien dachowych i stolarki fasadowej firma FAKRO współpracuje z Robertem Koniecznym, który jest jej ambasadorem. Wyznawane wartości i cele biznesowe, które na wielu płaszczyznach się pokrywają, sprawiają, że ta współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Manifest FAKRO i Roberta Koniecznego jest cały czas żywy i aktualny. Bardzo cieszymy się, że talent i ciężka praca Roberta Koniecznego zostały docenione. Robert to prawdziwy Promotor Polski nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami -komentuje Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu FAKRO. Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym – dodaje.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego od ponad 30 lat organizuje konkurs „Teraz Polska”,
w którym przyznaje firmom nagrody za najlepsze produkty, usługi i innowacje. Od 2017 roku nagradza i promuje również osiągane lokalnie sukcesy Polaków i rodzimą przedsiębiorczość, honorując statuetkami „Promotor Polski”.

ŹRÓDŁO: FAKRO


Przeczytaj również:

XIII Kongres Stolarki Polskiej – relacja z wydarzenia

Trzy inspirujące bloki tematyczne, wystąpienia czołowych ekspertów i rozmowy o przyszłości branży – słowem: wiedza, prestiż, kontakty, Tak w skrócie można podsumować XIII Kongres Stolarki Polskiej….

Odbyło się pierwsze spotkanie Rady Programowej XI Kongresu Stolarki Polskiej

We wtorek, 26 listopada br., w siedzibie Związku POiD, zebrali się członkowie Rady Programowej XI Kongresu Stolarki Polskiej, aby wspólnie ustalić program wydarzenia i przedyskutować najważniejsze …

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju Patronem Honorowym „DOBREGO MONTAŻU”

Mamy zaszczyt poinformować, że Patronat Honorowy nad bieżącą edycją kampanii „DOBRY MONTAŻ” objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Patronat Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju to wyróżnienie podkr…