Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Aluplast w podróży po okiennym świecie

Aluplast uruchomił w swoich kanałach social media kampanię prowadzoną pod hasłami #wRAMACHpodróżyPoOkiennymŚwiecie oraz #wRAMACHrozwojuEksportu, w której prezentuje i przybliża różne systemy okienne dedykowane rynkom europejskim i światowym o odmiennej specyfice w zakresie konstrukcji okien.

Od kilku lat Polska jest największym eksporterem okien PVC na świecie, a większość polskich producentów okien dalszy rozwój i wzrost sprzedaży opiera właśnie na zwiększaniu udziału eksportu – podsumowuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager Aluplast sp. z o.o. Oczywiście polskie firmy z powodzeniem zdobywają kolejne rynki oferując produkty analogiczne do oferowanych w Polsce. Jest jednak wiele rynków, w tym niezwykle istotne dla polskich eksporterów Francja, Włochy, czy Holandia, gdzie konieczne jest posiadanie w ofercie specyficznych rozwiązań systemowych pozwalających sprostać potrzebom i wymaganiom tych rynków. Z roku na rok widzimy coraz większą sprzedaż systemów „specjalnych” jak ramy renowacyjne, monoblock, blockprofile, czy profile angielskie. Widzimy również coraz większą liczbę zapytań zarówno od naszych partnerów handlowych, jak  również dystrybutorów z zagranicy poszukujących polskich kontrahentów.

Posiadając niezwykle bogatą i różnorodną ofertę  tego typu systemów specjalnych postanowiliśmy więc poprzez nasze kanały w social mediach prezentować „w odcinkach” zarówno te nietypowe rozwiązania systemowe, jak też ciekawe przykłady realizacji z ich wykorzystaniem. Od samego początku naszej aktywności w Polsce staraliśmy się wspierać polskie firmy w skutecznej ekspansji na rynkach zagranicznych. Mamy nadzieję, że prezentując i oferując tak szerokie spektrum rozwiązań „stworzymy ramy” do rozwoju eksportu polskich firm.

 

Zapraszamy do śledzenia cyklu w następujących kanałach:

 

#wRAMACHpodróżyPoOkiennymŚwiecie

ŹRÓDŁO: Aluplast


Przeczytaj również:

Już są – Raporty: „Rynek Stolarki Drzwiowej w Polsce 2019” i „Rynek Stolarki Okiennej w Polsce 2019”

Już są najnowsze raporty dotyczące rynku okien i drzwi. Obszerne opracowania zostały wykonane na zlecenie Związku Polskie Okna i Drzwi i zrealizowane przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku. Firmy…

Spotkanie Rady Związku POiD, 25.09.2019

W środę 25 września odbyło się kolejne spotkanie Rady Związku POiD. Uczestnicy podsumowali inicjatywy i realizowane projekty. Wyciągamy wnioski by jeszcze lepiej działać dla branży.

Bezpieczne i nowoczesne drzwi wejściowe. Na co zwrócić uwagę?

Wybierając drzwi wejściowe nie kierujmy się wyłącznie ich wyglądem. Musimy pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i niezawodność. Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych i zaskakując…