Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Znana marka ponownie wsparła sprzątanie Sądecczyzny – zebrano ponad 60 000 litrów śmieci!

Zakończyła się kolejna, już druga edycja akcji #Sprzątamy Dla Sądecczyzny. Jak informuje organizator – Fundacja Horyzont 360, takie inicjatywy są wyjątkowo potrzebne: ponad 7100 uczestników zebrało aż 1005 worków 60-litrowych. Partnerstwo nad wydarzeniem objęli m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego oraz znana firma Wiśniowski i jej pracownicy.

Nadchodzący, Światowy Dzień Ochrony Środowiska to idealny czas na podsumowanie zakończonej w kwietniu akcji sprzątania świata. Podczas tej edycji pod patronatem honorowym Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Wojewody Małopolskiego, wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Konsorcjum Filantropijnym, wzięło udział ponad 7100 osób. Do udziału zaproszono nie tylko szkoły, przedszkola oraz przedsiębiorstwa, ale i jednostki samorządu terytorialnego oraz przedstawicieli lokalnego biznesu.

Dzięki takim inicjatywom nasza Sądecczyzna staje się piękniejsza. Widzimy, że młodzież chce pielęgnować rejon, w którym mieszka – i co cieszy, robią to także dorośli. Tym chętniej bierzemy udział w podobnych akcjach, zwłaszcza, że idea dbałości o naturę i środowisko wspierana jest oddolnie od kilku lat przez naszych pracowników. Jako przedstawiciele biznesu jesteśmy odpowiedzialni społecznie za ten piękny obszar, dlatego chętnie włączamy się w podobne wydarzenia – mówi prezes Krystyna Baran, prezes zarządu firmy WIŚNIOWSKI.

Fot. WIŚNIOWSKI

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „Bądź EKO Fanem – 2024”. Uczestnicy sprzątali wybrane miejsca w dniach 19-30 kwietnia 2024 r. Organizatorzy i partnerzy akcji, tj. Fundacja Horyzont 360, WIŚNIOWSKI oraz HOTEL Heron Live ufundowali pakiety specjalne, tj. worki do śmieci, rękawiczki, owoce oraz soki. Uczestnikom akcji wydano ponad 300 kompletów worków na śmieci, 10 tysięcy rękawiczek, 7 tysięcy jabłek i 600 litrów soku, będących prowiantem dla aktywistów. Dla organizacji i instytucji wspierających sprzątanie przygotowano także specjalne certyfikaty uczestnictwa. Napełniono do pełna ponad 1005 worków o pojemności 60 l, zbierając łącznie ponad 60 300 litrów śmieci.

Fot. WIŚNIOWSKI

– Cieszymy się, że nie tylko my dostrzegamy, że walka o czystość rejonu to nie sprawa jednostek. Partnerzy widzą znaczenie akcji i wiedzą, że środowisko naturalne to także sprawa biznesu, organizacji samorządowych i całych społeczności. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników – mówi dr Monika Bochenek, prezes Fundacji Horyzont 360.

ŹRÓDŁO: WIŚNIOWSKI


Przeczytaj również:

Firma Aluron Sp.z.o.o nowym członkiem POiD

Miło nam poinformować o przyjęciu nowego członka Związku Polskie Okna i Drzwi. Witamy w naszym gronie firmę Aluron Sp.z.o.o. Aluron jest jedynym w Polsce producentem systemów aluminiowych dla każde…

Drewniana stolarka otworowa w piramidzie kryzysu drzewnego

Brak transparentności sprzedaży drewna w Polsce, to główny powód ekstremalnego wzrostu cen tego surowca – twierdzą przedstawiciele przemysłu drzewnego. Polska ma najwyższe ceny drewna w Europie. Cz…

„TERMOMODERNIZACJA + DOBRY MONTAŻ”: Wymiana drzwi wewnętrznych – jak je wybrać i zamontować?

Sezon remontowo-budowlany na dobre zaczyna się wiosną, ale już teraz, w okresie zimowym możemy zadbać, aby wnętrza naszych domów i mieszkań były bardziej komfortowe. Kluczem do stworzenia funkcjona…