Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

iCOR od Deceuninck – innowacyjna platforma modularna dla standaryzacji procesu produkcji

iCOR, będący modułowym sercem serii profili okiennych Elegant, to nowe i uproszczone podejście do procesu produkcji okien. Ustandaryzowany rdzeń złożenia profili pozwala na pełną wymienność dostępnych ram i skrzydeł. Ta nowa logika modularna prowadzi do standaryzacji procesów operacyjnych, co pozwala producentom okien zaoszczędzić czas i pieniądze.

Nowoczesność i innowacyjność

W czym tkwi fenomen platformy iCOR? Deceuninck od zawsze z uwagą przygląda się potrzebom rynku i klientów. Firmie zależało na zmniejszeniu złożoności procesu produkcyjnego, dzięki czemu producenci okien oszczędzą cenny czas i pieniądze. iCOR to pierwszy uniwersalny rdzeń przekroju dla różnych stylów okien i drzwi, w pełni kompatybilny z różnymi głębokościami ram.

Innowacyjny system daje wiele możliwości w ramach jednej platformy. Wszystkie skrzydła z serii Elegant pasują do trzech opcji ram iCOR: 76 mm, 84 mm i 115 mm, co pozwala na pełną personalizację oferty. Klient może dobrać design skrzydła w pełni odpowiadający jego preferencjom. Tego typu rozwiązanie to również bezprecedensowe obniżenie stopnia skomplikowania produkcji i logistyki.

Fot. Deceuninck

Optymalne właściwości użytkowe

W przypadku profili okiennych kluczową kwestią jest ich funkcjonalność i użyteczność. Seria Elegant na platformie iCOR gwarantuje wysokie właściwości użytkowe w zakresie izolacji termicznej, wodoszczelności i akustyki. Dzieje się tak między innymi dzięki zastosowaniu zintegrowanej centralnej uszczelki, która maksymalizuje izolację termiczną. Uszczelnianie centralne to nie tylko większa szczelność wewnątrz i na zewnątrz profilu. Tego typu rozwiązanie pozwala na podział termiczny obszaru przylgi, co stanowi dodatkową barierę zabezpieczającą przed nagrzewaniem lub wyziębieniem, a także zdecydowanie poprawia wodoszczelność.

Ułatwienie dla producentów

Producenci okien w swojej ofercie mają różne technologie oraz różnorodne systemy okienne, często używają także rozmaitych głębokości zabudowy profili. Bogactwo systemów, wzmocnień i głębokości wiąże się z wieloma specyfikacjami, które niosą za sobą różne ustawienia i programy pracy maszyn. Zastosowanie modułowej struktury rdzenia pozwala na to, by operacje produkcyjne, np. ustawienia kątów wiercenia i frezowania, pozostawały takie same dla różnych rodzajów profili. iCOR pozwala więc producentom nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale także ułatwić i ustandaryzować proces produkcyjny.

ŹRÓDŁO: Deceuninck Polska


Przeczytaj również:

Projekt podstawy programowej kształcenia w zawodzie monter stolarki budowlanej

Mamy przyjemność przedstawić projekt podstawy programowej kształcenia w zawodzie „monter stolarki budowlanej”. Zakres zapisanych w podstawie programowej wymaganych umiejętności przyszłych monterów …

MONTERIADA 2023 na targach BUDMA

Jak zadbać o ciepły dom i zamontować nowoczesne produkty budowlane? Pokazy montażu najnowszych modeli okien, drzwi, bram garażowych i osłon okiennych będzie można obejrzeć na żywo podczas MONTERIAD…

Posiedzenie Rady Związku

W dniu 13 kwietnia o godz. 11:00 odbędzie się posiedzenie Rady Związku Polskie Okna i Drzwi. Miejsce spotkania Warszawa, ul. Modlińska 6 Poniżej przedstawiamy program planowanego posiedzenia Rady P…