Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

3 kluczowe zalety progu G-U zlicowanego z podłogą

Jeśli drzwi tarasowe, to najchętniej bardzo duże, podnoszono-przesuwne i z progiem zlicowanym z podłogą. Dlaczego tego typu próg w drzwiach tarasowych cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Oto 3 zalety, które sprawiają, że stał się on must have we współczesnym budownictwie.

Próg na zero, czyli więcej przestrzeni i wygody

Próg „bez barier” G-U Thermostep. Fot. G-U Polska

Progi G-U do drzwi podnoszono-przesuwnych, jako jedne z nielicznych na rynku, są zlicowane z podłogą. Oznacza to, że są tak zaprojektowane, aby wraz z podłogą w domu oraz posadzką tarasu tworzyły jedną płaszczyznę. Jest to rozwiązanie estetyczne – żaden wystający próg nie zakłóca estetyki i przejścia z mieszkania na taras i odwrotnie, ale również praktyczne – jedyną, bezkolizyjną, granicę pomiędzy domem a tarasem stanowi prowadnica skrzydła okna tarasowego, a jej wysokość waha się między kilkoma a kilkunastoma milimetrami. Z łatwością pokonają ją zatem starsi i osoby o mniejszej sprawności ruchowej, bezproblemowy jest też przejazd wózkiem lub dziecięcym rowerkiem.

 

Próg zlicowany z podłogą – izolacja termiczna

Zaletą nie do przecenienia w obecnych czasach jest fakt, że innowacyjna konstrukcja progów G-U do drzwi podnoszono-przesuwnych jest gwarancją wysokiej termoizolacyjności. Konstrukcja ta uniemożliwia powstawanie mostków termicznych na styku progu, okna i murów. Strumień ciepła płynący z budynku, dzięki separacji termicznej, jest przerywany, więc ciepło niepotrzebnie nie ucieka na zewnątrz. Oznacza to wymierne oszczędności energii cieplnej. Profile bazowe progów marki G-U, takich jak Thermostep 204 czy Thermoschwelle 50, posiadają konstrukcję komorową, dzięki czemu uzyskują jeden z najniższych współczynników przenikania ciepła.

Progi G-U z efektywnym odwodnieniem liniowym

Odwodnienie liniowe to rozwiązanie rynnowe, opracowane specjalnie do progów G-U. W zasadzie niewidoczne, zapewnia skuteczne odprowadzenie wody opadowej lub z topniejącego śniegu wprost do kanalizacji. Dzięki odpowiedniej konstrukcji jest to rozwiązanie wygodne w codziennym użytkowaniu (niewidoczne, wygodne do czyszczenia i monitorowania jego stanu). W przeciwieństwie do dotychczas dostępnych rozwiązań, nowe odwodnienie liniowe jest precyzyjnie dopasowane do rozmiaru konkretnego okna tarasowego HS i fabrycznie wpinane do progu na etapie jego konfekcjonowania. Oznacza to nie tylko łatwiejszy montaż, ale również gwarancję zachowania wszystkich parametrów odwodnienia i progu.

Progi zlicowane z podłogą nie tylko pięknie „wtapiają się” w otoczenie i zapewniają komfortowe przejście z domu na taras. Są też efektywne pod względem izolacyjnym – skutecznie chronią przed wilgocią oraz stratami ciepła, podnosząc komfort termiczny w mieszkaniach. A to, w naszej szerokości geograficznej, jest szczególnie istotne w chłodniejszej części roku.

 

ŹRÓDŁO: G-U Polska


Przeczytaj również:

Przyznano Złoty Medal MTP targów BUDMA 2020.

Dnia 11 grudnia br. odbyło się posiedzenie Sądu Konkursowego, podczas którego jury złożone z wybitnych specjalistów wyłoniło laureatów Złotego Medalu MTP targów BUDMA 2020. Patronat Honorowy nad wy…

Zmiany w Związku Polskie Okna i Drzwi (POiD)

Z dniem 31 stycznia stałą współpracę ze Związkiem Polskie Okna i Drzwi  zakończył Zdzisław Maliszewski, który do tej pory pełnił funkcję doradcy technicznego. Obowiązki pana Maliszewskiego przejął …

Zapraszamy do udziału w 5. edycji MONTERIADY 2020

MONTERIADA to wydarzenie, które na stałe wpisało się w program Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu. Związek Polskie Okna i Drzwi zaprasza na prezentację programu 5. …