Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Żyj wygodniej ze smartCONNECTED. Poznaj nowy, inteligentny system dla domu

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa i komfortu życia – to jeden z celów, jaki stawiają przed sobą twórcy rozwiązań typu smart dla domów. Marka WIŚNIOWSKI, czołowy producent bram, okien, drzwi i ogrodzeń, we współpracy z firmą Somfy, światowym liderem automatyki domowej i producentem rozwiązań do domów inteligentnych, opracowała innowacyjny system do zdalnego sterowania domem i posesją.

smartCONNECTED to nowość w ofercie marki WIŚNIOWSKI. Jest to inteligentny i intuicyjny system umożliwiający sterowanie domem oraz posesją. Dzięki centrali smartCONNECTED Box i zintegrowanej z nią aplikacji mobilnej można zarządzać domowymi urządzeniami oraz monitorować ich stan. System umożliwia zdalne sterowanie m.in. bramą wjazdową, bramą garażową, drzwiami, oknami, furtką czy roletami. Wszystko zdalnie, komfortowo i szybko – wystarczy kilka kliknięć.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

System smartCONNECTED umożliwia prowadzenie dwustronnej komunikacji. Z jednej strony za pomocą smartfona można zdalnie zarządzać poszczególnymi elementami domu i np. zamknąć bramę wjazdową lub odsłonić rolety. Z drugiej strony aplikacja na bieżąco wysyła komunikaty informujące np. o próbach wejścia do domu – również tych niechcianych.

Aplikacja pozwala także na ustawianie różnego rodzaju scenariuszy zgodnych z codziennym trybem życia użytkownika. Pomaga również zareagować w sytuacjach nieprzewidzianych – gdy dziecko wróci wcześniej ze szkoły lub gdy kurier przywiezie długo wyczekiwaną paczkę, a nikogo nie będzie w domu.

Wszystkie te opcje mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, ale też podniesienie komfortu życia.

Jedno narzędzie – wiele możliwości

Co ważne, system smartCONNECTED to zintegrowane rozwiązanie, które za pomocą jednego narzędzia umożliwia sterowanie wieloma elementami domu. Nie trzeba więc nosić ze sobą kilku kart, pilotów czy kluczy – „centrum dowodzenia” domem znajduje się w smartfonie, który większość osób ma niemal zawsze ze sobą. Każdy z domowników może zainstalować aplikację na swoim urządzeniu i korzystać ze wszystkich możliwości systemu.

Gwarancja jakości od rynkowych liderów

Projekt centrali i aplikacji mobilnej to efekt wieloletniej współpracy pomiędzy marką WIŚNIOWSKI a firmą Somfy, które należą do liderów w swoich branżach i znane są z tworzenia produktów najwyższej jakości. smartCONNECTED to kolejny – po napędzie METRO – produkt powstały w wyniku tej współpracy i sygnowany hasłem WIŚNIOWSKI powered by Somfy.

System smartCONNECTED to wygoda, kontrola i bezpieczeństwo w jednym inteligentnym narzędziu.

ŹRÓDŁO: Wiśniowski


Przeczytaj również:

Odszedł Pan Jan Gebauer

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Jana Gebauera. Żegnamy właściciela firmy Zakład Stolarski Gebauer, ale przede wszystkim wieloletniego przyjaciela naszego Związku. S…

Webinarium „Rola stolarki budowlanej w budownictwie energooszczędnym i pasywnym”

We wtorek 1 marca br. w godz. od 10:00 do 11:30, odbędzie się webinarium dla producentów stolarki budowlanej, którego organizatorami są Związek Polskie Okna i Drzwi, Polski Instytut Budownictwa Pas…

Spotkanie Rady Związku POiD, 25.09.2019

W środę 25 września odbyło się kolejne spotkanie Rady Związku POiD. Uczestnicy podsumowali inicjatywy i realizowane projekty. Wyciągamy wnioski by jeszcze lepiej działać dla branży.