Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Związek Polskie Okna i Drzwi podsumowuje rok 2019

Podsumowanie roku 2019, bariery polskich producentów na rynkach eksportowych i wybory uzupełniające do Zarządu Polskie Okna i Drzwi, to niektóre z tematów ostatniego w tym roku posiedzenia Rady POiD. Posiedzenie połączone ze spotkaniem wigilijnym dla przyjaciół i sympatyków POiD, odbyło się 11 grudnia w Warszawie.

Obrady otworzył prezes zarządu Janusz Komurkiewicz, który zaznaczył, że mijający rok to czas nowoczesnych technologii, przemysłu 4.0, innowacji, ale również tematów związanych z szeroko pojętą ekologią. Tych zagadnień nie zabrakło w inicjatywach podejmowanych przez Związek POiD. Pojawiły się również nowe działania, które są efektem dostosowania się do potrzeb firm członkowskich.

2019 – rok wyzwań
Jak wynika ze szczegółowego sprawozdania, które zaprezentował dyrektor zarządzający POiD Paweł Wróblewski, zrealizowano 100% zaplanowanych działań.
Oprócz kluczowych, cyklicznych projektów, Związek Polskie Okna i Drzwi realizuje szereg inicjatyw, których celem jest propagowanie producentów stolarki  w środowisku biznesowym. W tym roku kontynuacja  prac związanych z wdrożeniem do szkół zawodowych, kierunku o specjalizacji „monter stolarki budowlanej” charakteryzowała się wsparciem w  zakresie szkoleń  dla nauczycieli przedmiotów zawodowych. W tym celu, POiD zaangażowało w projekt  również firmy członkowskie, które udostępniają swoje zaplecza szkoleniowe oraz wiedzę ekspertów.
Dzięki rozbudowaniu zaplecza szkoleniowego POiD, już dzisiaj można korzystać ze szkoleń technicznych  organizowanych przez POiD przy współpracy z Instytutem Techniki Budowlanej. Szkolenia, w zależności od tematyki, odbywają się w poszczególnych laboratoriach ITB i mają charakter warsztatowy. Oprócz standardowego programu szkoleniowego uczestnicy maja okazję poznać procesy związane z badaniami technicznymi oraz certyfikacja wyrobów stolarki budowlanej.

Tak szeroka działalność wymaga ciągłego rozwoju również w zakresie komunikacji, zarówno wewnętrznej  jak i zewnętrznej. Od połowy roku 2019, związek POiD oprócz działań PR w mediach tradycyjnych rozszerzył komunikacje w mediach społecznościowych, gdzie informuje  i ciekawostkach związanych z  inicjatywami podejmowanymi na rzecz branży stolarki otworowej oraz z działań firm członkowskich. Członkowie natomiast zauważą intensyfikacje działań mailingowych oraz możliwość promocji wydarzeń firmowych w kalendarium POiD.

Co przed nami?
Zgodnie z harmonogramem posiedzenia, uchwalono budżet na rok 2020.  Został przedstawiony program kolejnej edycji MONTERIADY, która  odbędzie się 4-7 lutego w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury 2020. Zatwierdzony został także program XI Kongresu Stolarki Budowlanej. Do Zarządu wpłynęły również m.in. wnioski dotyczące podjęcia działań związanych z tematem barier, z którymi spotykają się polscy producenci na rynkach zagranicznych.

Po zakończenie obrad Rady odbyło się spotkanie wigilijne członków POiD oraz zaproszonych gości, połączone z tradycyjnym poczęstunkiem.


Przeczytaj również:

Monter Edmont dołączył do kampanii „DOBRY MONTAŻ”

Dobry montaż wymaga zaangażowania dobrych fachowców. Najlepsze cechy profesjonalnego montera stolarki budowlanej utożsamia postać Edmonta – nowoczesnego specjalisty, który dołączył do kampanii „DOB…

XI Kongres Stolarki Polskiej – przeżyjmy to jeszcze raz!

Polecamy obszerną fotorelację z minionego, najbardziej wyczekiwanego wydarzenia w branży stolarki budowlanej. Gorąco dziękujemy wszystkim osobom, firmom i instytucjom zaangażowanym w przygotowanie …

Szkolenie POiD dla zespołów serwisowo–montażowych stolarki budowlanej

Związek Polskie Okna i Drzwi  zaprasza na  szkolenie pt. „Prawidłowe zasady montażu stolarki okiennej i drzwiowej. „Naprawa i renowacja stolarki budowlanej”. Dwudniowe szkolenie odbędzie się 17-18 …