Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Związek Polskie Okna i Drzwi na posiedzeniu Forum Dialogu ZP Business Centre Club

Dnia 7 października w Warszawie, odbyło się posiedzenie Forum Dialogu Business Centre Club. Związek Polskie Okna i Drzwi jest jedynym przedstawicielem sektora budownictwa wchodzącym w skład Rady Dialogu Społecznego. 

 Jednym z głównych tematów w czasie posiedzenia Forum Dialogu, w którym z ramienia POiD uczestniczyła Agnieszka Olędzka – Członek Zarządu POiD,  było podsumowanie działań podjętych w okresie pandemii oraz lockdownu. W ramach działań lobbingowych eksperci BCC opracowali kilkadziesiąt opinii i stanowisk do najnowszych ustaw i rozporządzeń, uczestniczyli w licznych spotkaniach on-line z przedstawicielami rządu i parlamentu.

Związek POiD, reprezentując branże budowlaną aktywnie uczestniczył w pracach związanych z opracowaniem postulatów tarczy antykryzysowej. Prowadzone były cotygodniowe spotkania, ankiety elektroniczne oraz wywiady telefoniczne, które pozwoliły na zbadanie sytuacji zarówno w dużych jak i mniejszych przedsiębiorstwach.

W kolejnym punkcie posiedzenia Prezes BCC Marek Goliszewski, omówił działania rozwijające dialog społeczny i obywatelski w ramach Umowy Społecznej, która jest narzędziem pakietu antykryzysowego, zmierzającej do wzmocnienia roli i znaczenia instytucji dialogu społecznego. Obecną sytuacje w Radzie Dialogu i Radzie Przedsiębiorczości, wymagającej odważnych i stanowczych działań chroniących przed negatywnymi konsekwencjami ekonomicznymi, przedstawił wiceprezes BCC Zbigniew Żurek.

W drugiej części posiedzenia podsumowana została 2-ga kadencja Prezydium Forum Dialogu pod przewodnictwem prezes Iwony Paszkiewicz, dla której społeczna odpowiedzialność biznesu jest szczególnie ważna w czasie trwającej pandemii. Dotychczasowy skład Prezydium został wybrany na kolejne dwa lata.


Przeczytaj również:

O czym będą dyskutować uczestnicy XII Kongresu Stolarki Polskiej?

Atrakcyjna tematyka jest niewątpliwie tym, co, oprócz wyjątkowej atmosfery, przyciąga uczestników Kongresu. Misją Związku POiD, który go organizuje we współpracy z Partnerami, jest dostarczanie prz…

MONTERIADA 2019 – pokazy dobrego montażu już w lutym!

Profesjonalne pokazy montażu wyrobów stolarki budowlanej, rozmowy z ekspertami i atrakcyjny konkurs to nie wszystko, co oferuje MONTERIADA 2019. Uczestnicy organizowanego przez Związek POiD wydarze…

MONTERIADA 2023 – wielkie budowlane emocje za nami! Podsumowanie wydarzenia

Za nami MONTERIADA 2023 na targach BUDMA w Poznaniu. Przez cztery dni stoisko wydarzenia tętniło życiem. Dzięki pokazom dobrego montażu i ekspozycji produktów, uczestnicy mogli zapoznać się z najno…