Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Zmiana w Zarządzie firmy ANWIS

Po przeszło czterech latach zarządzania firmą ANWIS, Bartosz Marczuk, z przyczyn osobistych podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska Prezesa Zarządu.

Od 1 maja 2020 roku zastąpił go w tej roli Radosław Kuźma, który do tej pory odpowiadał w firmie za Sprzedaż i Marketing. Od tego dnia Zarząd ANWIS funkcjonuje w składzie dwuosobowym: Radosław Kuźma – Prezes Zarządu oraz Bartosz Tafliński – Członek Zarządu odpowiedzialny za finanse i IT.

Radosław Kuźma jest absolwentem Ekonomii oraz Pedagogiki na ZUT w Szczecinie, Logistyki na WSL w Poznaniu oraz słuchaczem Akademii Psychologii Przywództwa u Jacka Santorskiego. Z firmą ANWIS związany jest od ponad 17 lat. Karierę rozpoczął w 2003 r. na stanowisku Kierownika ds. Logistyki i Sprzedaży. W latach 2009 – 2013 pełnił funkcję Dyrektora Marketingu i Sprzedaży. W okresie od października 2013 do sierpnia 2014 r. był Dyrektorem Zarządzającym. W kolejnych latach zarządzał produkcją, a od 2016 r. ponownie pionem marketingu i sprzedaży.
Wieloletnie doświadczenie i doskonałą znajomość branży przesłon okiennych, wykorzystuje z sukcesami na co dzień we współtworzeniu wizji i strategii firmy ANWIS.

W nadchodzących latach będę kontynuował nasze działania, aby utrzymać dynamiczny rozwój firmy i umocnić pozycję w branży zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. Chcę, aby marka ANWIS kojarzona była z solidnymi produktami do wyposażenia całego domu, a także funkcjonalnością i innowacyjnością. Głównymi celami spółki są: wzrost sprzedaży, identyfikacja możliwości wynikających z rozwoju nowych technologii oraz zmieniających się warunków ekonomicznych, a także zwiększenie naszego udziału w rynku.” – mówi Radosław Kuźma, nowy Prezes Zarządu firmy ANWIS Sp. z o.o.

Założona w 1979 roku firma ANWIS Sp. z o.o. obecnie jest częścią Grupy WAREMA, światowego lidera w segmencie innowacyjnych technik osłonowych. W ciągu 41 lat funkcjonowania na rynku stała się liderem w branży osłon przeciwsłonecznych w Polsce i Europie. ANWIS oferuje pełną gamę systemów osłonowych, jak również komponentów do przesłon okiennych.

 


Przeczytaj również:

Jak zamontować okna w drewnianym budynku?

Budownictwo drewniane to w Polsce wciąż nowość. Jego popularność jednak rośnie, co wynika z zalet drewna jako naturalnego materiału, który spełnia wymagania związane z energooszczędnością i ogranic…

Prof. dr hab. inż. architekt Ewa Maria Kuryłowicz przewodniczącą Jury konkursu POiD Building Awards 2021

Zaproszenie do objęcia roli przewodniczącej Jury konkursu #PoidBuildingAwards2021 przyjęła prof. dr hab. inż. architekt Ewa Maria Kuryłowicz. Sędzia Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, juror…

Kolejne szkolenie Związku Polskie Okna i Drzwi dla nauczycieli zawodu „monter stolarki”

Związek Polskie Okna i Drzwi startuje z kolejną edycję szkoleń dla nauczycieli zawodu „monter stolarki”. Pierwsze w tym roku warsztaty odbędę się w centrum szkoleniowym marki Krispol we Wrześni już…