Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Zmiana w Zarządzie firmy ANWIS

Po przeszło czterech latach zarządzania firmą ANWIS, Bartosz Marczuk, z przyczyn osobistych podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska Prezesa Zarządu.

Od 1 maja 2020 roku zastąpił go w tej roli Radosław Kuźma, który do tej pory odpowiadał w firmie za Sprzedaż i Marketing. Od tego dnia Zarząd ANWIS funkcjonuje w składzie dwuosobowym: Radosław Kuźma – Prezes Zarządu oraz Bartosz Tafliński – Członek Zarządu odpowiedzialny za finanse i IT.

Radosław Kuźma jest absolwentem Ekonomii oraz Pedagogiki na ZUT w Szczecinie, Logistyki na WSL w Poznaniu oraz słuchaczem Akademii Psychologii Przywództwa u Jacka Santorskiego. Z firmą ANWIS związany jest od ponad 17 lat. Karierę rozpoczął w 2003 r. na stanowisku Kierownika ds. Logistyki i Sprzedaży. W latach 2009 – 2013 pełnił funkcję Dyrektora Marketingu i Sprzedaży. W okresie od października 2013 do sierpnia 2014 r. był Dyrektorem Zarządzającym. W kolejnych latach zarządzał produkcją, a od 2016 r. ponownie pionem marketingu i sprzedaży.
Wieloletnie doświadczenie i doskonałą znajomość branży przesłon okiennych, wykorzystuje z sukcesami na co dzień we współtworzeniu wizji i strategii firmy ANWIS.

W nadchodzących latach będę kontynuował nasze działania, aby utrzymać dynamiczny rozwój firmy i umocnić pozycję w branży zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. Chcę, aby marka ANWIS kojarzona była z solidnymi produktami do wyposażenia całego domu, a także funkcjonalnością i innowacyjnością. Głównymi celami spółki są: wzrost sprzedaży, identyfikacja możliwości wynikających z rozwoju nowych technologii oraz zmieniających się warunków ekonomicznych, a także zwiększenie naszego udziału w rynku.” – mówi Radosław Kuźma, nowy Prezes Zarządu firmy ANWIS Sp. z o.o.

Założona w 1979 roku firma ANWIS Sp. z o.o. obecnie jest częścią Grupy WAREMA, światowego lidera w segmencie innowacyjnych technik osłonowych. W ciągu 41 lat funkcjonowania na rynku stała się liderem w branży osłon przeciwsłonecznych w Polsce i Europie. ANWIS oferuje pełną gamę systemów osłonowych, jak również komponentów do przesłon okiennych.

 


Przeczytaj również:

Szkolenie Związku POiD dla zespołów serwisowo-montażowych stolarki budowlanej

Związek Polskie Okna i Drzwi jako organizator, zaprasza do udziału w szkoleniu pt. „ Prawidłowe zasady montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Naprawa i renowacja stolarki budowlanej”, które odbędzi…

Sebastian Wall Prezydentem Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej (EOTA)

Jak podaje Instytut Techniki Budowlanej, 10 grudnia 2020 roku, stanowisko Przewodniczącego Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej ( EOTA) objął  dr. inż. Sebastian Wall, dotychczasowy Pełno…

Zmiany w dziale szkoleń POiD

Związek POiD regularnie organizuje cykliczne szkolenia dla pracowników firm członkowskich, zrzeszonych w naszej organizacji. Szkolenia mają dostarczać specjalistom z różnych działów, platformę do w…