Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Zgrany duet – drzwi wejściowe i brama garażowa

Budowa wymarzonego domu to zawsze bardzo intensywny i wymagający czas… czas, w którym trzeba zmierzyć się z podjęciem wielu ważnych i niejednokrotnie przyprawiających o ból głowy decyzji – począwszy od wyboru miejsca, w którym ma on zostać wybudowany, przez projekt, na dobraniu odpowiednich elementów stolarki i wyposażenia wnętrz kończąc. 

Bardzo ważnym momentem jest wybór odpowiednich drzwi wejściowych i bramy garażowej. Brama garażowa ze względu na to, że zwykle osiąga znaczne rozmiary, przyciąga wzrok i staje się jednym z elementów dominujących w bryle domu. Drzwi wejściowe natomiast stanowią wizytówkę domu – to w nich witamy naszych gości i odwiedzających nas bliskich.

Czym należy się kierować przy wyborze drzwi wejściowych i bramy garażowej? Przede wszystkim powinny one wkomponowywać się w styl domu i wybrany przez nas projekt. W przypadku domów nowoczesnych lepiej sprawdzą się modele o prostej formie – gładkie lub z lekkimi tłoczeniami, z aplikacjami lub z przeszkleniami, które podkreślą charakter domu. Z kolei całkiem inne wzornictwo i kolorystyka znajdzie zastosowanie w domach klasycznych czy w tych w tzw. stylu dworskim – tu  śmiało możemy postawić na większe bogactwo zdobień.

Istotne jest również, aby oba te elementy pasowały nie tylko do siebie nawzajem, ale również do elewacji domu, stolarki okiennej, połaci dachowych i ogrodzenia. Tylko spójne wzornictwo i kolorystyka wszystkich tych elementów zapewnią miły dla oka widok oraz tak pożądane przez wszystkich wrażenie porządku i harmonii. W tak zorganizowanym otoczeniu od razu lepiej się pracuje i odpoczywa.

Jednak piękny wygląd to nie wszystko. Najważniejsze, aby wybrane przez nas drzwi i brama garażowa były funkcjonalne oraz przyjazne i bezpieczne w użytkowaniu. I tu przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, jaki osiągają współczynnik przenikalności cieplnej (Ud). Aby dany produkt uznać za energooszczędny, wartość parametru Ud nie powinna przekraczać 1,3  W/(m²K). Oczywiście im niższy ten parametr, tym dane drzwi lub brama garażowa zapewniają lepszą termoizolacyjność, lepiej chronią nasz dom przed utratą ciepła, a tym samym pozwalają znacząco ograniczyć koszty ogrzewania. Warto również zadbać o to, by wybrane przez nas produkty miały odpowiedni wskaźnik izolacji akustycznej. Pozwoli to nam skutecznie odgrodzić się od hałasów dobiegających z zewnątrz, tak by zapewnić sobie i swojej rodzinie pełnię komfortu i prywatności.

Znalezienie produktów, które spełniałyby wszystkie te wymagania, może wcale nie być takie proste. Warto wtedy postawić na produkty od jednego producenta. Kolorystyka i wzornictwo produktów od różnych producentów zestawione ze sobą mogą się różnić (mimo podobnie lub nawet tak samo brzmiącej nazwy), gdyż różni producenci stosują różne materiały, technologie i własne nazewnictwo. Wybór jednego dostawcy da nam gwarancję dobrze dobranego zestawu. Poza tym na korzyść takiego rozwiązania przemawiają również oszczędność czasu i możliwość uzyskania korzystniejszej ceny.  I tu z pomocą przychodzi Stalprodukt-Zamość. Jest to firma od ponad dwóch dekad z powodzeniem produkująca drzwi stalowe o szerokiej gamie zastosowań (w tym drzwi antywłamaniowe, akustyczne, przeciwpożarowe), bramy garażowe segmentowe i przemysłowe oraz stolarkę aluminiową.

Drzwi stalowe posiadają wiele zalet: od trwałości i odporności na warunki atmosferyczne po doskonałe parametry izolacyjności cieplnej. Klienci dostają do dyspozycji nie tylko szeroki wybór modeli o różnych właściwościach i parametrach, ale również bogatą paletę kolorów, wzorów, tłoczeń, aplikacji i przeszkleń. Wszystko po to, aby dostarczyć  idealnie dopasowany do potrzeb, całkowicie spersonalizowany produkt, będący ozdobą każdego domu.

Drzwi zewnętrze produkowane przez Stalprodukt-Zamość dostępne są również w wersji dwuskrzydłowej, w której oba ruchome skrzydła otwierają nasz dom szerzej na świat, jak i takiej z naświetlami pięknie rozjaśniającymi wnętrze domu. Dodatkowo  większość modeli możemy uzupełnić o maskownicę bądź portal, dzięki którym zyskamy estetyczne wykończenie otworu drzwiowego. Do kolorów laminatów drzwi zewnętrznych dobrano kolorystykę paneli bramowych, tak by mógł powstać idealny zestaw.

ŹRÓDŁO: Oknonet.pl


Przeczytaj również:

POiD Building Awards 2021 – dlaczego warto się tu pokazać?

W lutym ruszyła pierwsza edycja POiD Building Awards 2021, konkursu dla branży stolarki otworowej. Nowa inicjatywa Związku POiD to ciekawa forma rywalizacji, okazja do zaprezentowania oferty wśród …

Szkolenie POiD – „Statyka i wymagania wytrzymałościowe w stolarce budowlanej”

Poznaj najnowsze przepisy i normy wytrzymałościowe stolarki otworowej. Już dzisiaj zapisz się na szkolenie POiD, w którym eksperci poruszą m.in. tematy związane z zasadami oznakowania CE, B pod wzg…

Okna z recyklingu – dlaczego warto na nie postawić?

Tworzywa sztuczne to genialny wynalazek – lekkie, wytrzymałe, tanie w produkcji i plastyczne. Nic dziwnego, że mają tak szerokie zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, ale… to tylko jedna str…