Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Zestaw uszczelek Athmer do drzwi pivotowych

Drzwi pivotowe są zwykle montowane w obiektach użyteczności publicznej, takich jak na przykład banki, biura czy urzędy, ale spotyka się je także w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Z racji obrotowego ruchu skrzydła, jego uszczelnienie może stanowić spore wyzwanie. Z pomocą przychodzi dedykowany zestaw opracowany specjalnie z myślą o montażu w drzwiach drewnianych pivotowych. Znajdujące się w nim uszczelki są odpowiednie do montażu na skrzydle o maksymalnych wymiarach 2000×3000 mm.

Zestaw uszczelek do drzwi pivotowych został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić uszczelnienie wszystkich czterech krawędzi skrzydła. Składa się z dwóch uszczelek opadających Schall-Ex® L-15/30 Pivot przeznaczonych do zamontowania na górnej oraz dolnej krawędzi skrzydła oraz uszczelek magnetycznych doszczelniających boczne krawędzie skrzydła.

Uszczelka opadająca do drzwi pivotowych. Fot. NOVET

Uszczelki opadające Schall-Ex® L-15/30 Pivot zostały wykonane z samogasnącego silikonu i umieszczone w aluminiowym profilu o wymiarach 14,8×30 mm. Zastosowane w nich aktywatory rolkowe umożliwiają wygodne otwieranie drzwi obrotowych w obu kierunkach oraz umożliwiają montaż drzwi pivotowych na ościeżnicach z zaokrąglonymi krawędziami.

Zarówno uszczelki opadające, jak i magnetyczne aktywują się automatycznie w momencie, gdy skrzydło drzwiowe znajdzie się w położeniu 0°, chroniąc przed przedostawaniem się powietrza, kurzu, pyłu, dymu oraz nieprzyjemnych zapachów do wnętrza pomieszczenia. Dodatkowo zwiększają izolacyjność akustyczną drzwi i zapobiegają powstawaniu przeciągów.

Zestaw uszczelek do drzwi pivotowych został wyprodukowany przez niemiecką firmę Athmer, której siedziba znajduje się w Arnsberg-Müschede w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Po raz pierwszy o marce zrobiło się głośno już w 1955 roku, gdy na rynek trafiła uszczelka opadająca Kältefeind. Jej nazwa stała się synonimem najwyższej jakości uszczelnienia, które zapewnia skuteczną ochronę przed zimnem, a jednocześnie umożliwia zaoszczędzenie na rachunkach za ogrzewanie.

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku zaprojektowano linię uszczelek Schall-Ex, które okazały się prawdziwym przebojem i sprzedały się w ilości kilku milionów egzemplarzy na całym świecie. Athmer dba o najwyższą jakość oferowanych produktów. Posiada własne laboratorium stale monitorowane przez inżynierów ift Rosenheim oraz ściśle współpracuje z innym uznanym niemieckim instytutem badawczym MPA NRW.

ŹRÓDŁO: NOVET


Przeczytaj również:

„DOBRY MONTAŻ-Zadbaj o ciepły dom”: Jakie wkręty wybrać do montażu okien i drzwi?

Montaż okien i drzwi trwa z reguły kilka godzin, ale jego efekty są widoczne przez cały cykl „życia” wyrobu – kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Nieodłącznym elementem prac montażowych jest mo…

Związek Polskie Okna i Drzwi w mediach społecznościowych

Jesteśmy wszędzie tam gdzie branża. Dlatego zapraszamy do naszych mediów społecznościowych. LinkedIn Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na LinkedIn. Znajdują się na nim: aktualne informacje…

Reynaers Aluminium Polska Mecenasem konkursu POiD Building Awards 2021

Reynaers Aluminium to czołowy europejski producent innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska systemów aluminiowych dla okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych…