Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Zasłony sterowane automatycznie – nowoczesne aranżacje okien z Somfy

Tradycyjne zasłony w domu i mieszkaniu zdobią okna i wnętrza, a także chronią przed promieniami słonecznymi i spojrzeniami sąsiadów. Te w wersji smart dodatkowo podnoszą poziom komfortu i pozwalają uzyskać optymalne warunki do pracy i odpoczynku. Jak to osiągnąć? Wystarczy wybrać napęd do zasłon Movelite WireFree RTS marki Somfy, by korzystać z wygodnych rozwiązań smart home i automatycznie zarządzać dopływem światła naturalnego do wnętrza.   

Wystrój wnętrza odzwierciedla indywidualne preferencje domowników. Dotyczy to również doboru osłon przeciwsłonecznych i związanego z tym zarządzania dostępem światła naturalnego. To właśnie ze względów estetycznych firany i zasłony wciąż pozostają ulubioną dekoracją okien. Sprawdzają się przy dużych przeszkleniach, ponieważ z jednej strony nadają wnętrzom wyjątkowy charakter, a z drugiej w odpowiednim momencie chronią prywatność. Dzięki napędom i elektrycznym karniszom zasłony i firany stają się jeszcze bardziej funkcjonalną dekoracją. Somfy, lider automatyki domowej i inteligentnych systemów sterowania oferuje w tym zakresie gamę bezprzewodowych napędów do karniszy Movelite WireFree RTS.

Movelite WireFree  – bezprzewodowa wygoda

Nowa odsłona napędów Movelite WireFree zyskuje sympatyków dzięki prostej instalacji. To urządzenie bezprzewodowe, którego podłączenie nie wymaga doprowadzenia zasilania, a automatyczne zasłony zaczną działać tuż po zainstalowaniu szyny karnisza. Pod kompaktową obudową napędu znajduje się akumulator. Jego ładowanie jest niezwykle proste, a pełna bateria 14,8V zapewnia komfortowe użytkowanie zasłon o wadze do 35 kg przez okres do 6 miesięcy. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet ciężkie tkaniny zasłonowe obsługuje się łatwo i dzięki temu stają się one funkcjonalnym elementem wyposażenia współczesnych wnętrz.

 

Zdalne sterowanie w inteligentnym domu

Zautomatyzowanymi zasłonami możemy sterować bez podnoszenia się z fotela. Służą do tego eleganckie piloty, przełączniki naścienne lub aplikacja mobilna na smartfonie lub tablecie. Po połączeniu napędu z centralą sterującą smart home TaHoma® jednym kliknięciem w smartfonie można zasunąć lub rozsunąć zasłony czy dopasować ich ułożenie do indywidualnych preferencji. Dzięki tej samej aplikacji istnieje możliwość jednoczesnego sterowania oświetleniem, ogrzewaniem i innymi urządzeniami w domu jak rolety zewnętrzne czy bramy. Zintegrowany system automatyki domowej Somfy pozwala również sterować zasłonami za pomocą asystentów głosowych.

Funkcjonalność i styl

Elektryczne zasłony znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie stawiamy na ciekawy design: domy, apartamenty, mieszkania, ale również budynki użyteczności publicznej czyli hotele, centra konferencyjne, centra wellness i spa, a nawet salony pokazowe czy recepcje. Niewielki rozmiar napędu sprawia, że są one całkowicie ukryte pod tkaniną, a dodatkowo gwarantują  perfekcyjne ułożenie każdej zasłony plisowanej czy harmonijkowej. Dodatkowo dzięki  funkcji  miękki start i stop zasłony zachowują piękno na dłużej. Otwieranie na jedną stronę lub na sposób teatralny, montaż naścienny lub do sufitu – napędy połączone z karniszami elektrycznymi dają nieograniczone możliwości zastosowania w zależności od stylu i przeznaczenia wnętrza. Kolejną zaletą jest Funkcja „Touch motion”, przy delikatnym pociągnięciu tkaniny zasłona automatycznie rozsunie się lub zasunie.

Automatyka Somfy to przede wszystkim wygoda sterowania zasłonami i firanami za pomocą smartfonu lub pilota. Bez żadnego wysiłku odsuniemy i zasuniemy zdalnie każdy rodzaj tkaniny w oknie przy jednoczesnym zachowaniu pełnej estetyki we wnętrzu. Napęd Movelite™ jest zgodny z międzynarodowymi certyfikatami i normami bezpieczeństwa. Dostępny w sieci dystrybucji Somfy w całym kraju.

 

 

 


Przeczytaj również:

Szkolenia POiD – kolejny termin szkolenia serwisowo-montażowego stolarki budowlanej

W związku z wieloma zapytaniami na temat szkolenia „Prawidłowe zasady montażu stolarki okiennej i drzwiowej – Naprawa i renowacja stolarki budowlanej”, Związek POiD organizuje jego drugą turę. Dwud…

Związek Polskie Okna i Drzwi Partnerem debaty na temat szkolnictwa branżowego podczas konferencji pt. „Dekarstwo. Przeszłość, Teraźniejszość, Przyszłość. Edukacja drogą do sukcesu”

Związek POiD jest Partnerem wydarzenia organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wraz z Międzynarodowymi Targami Budownictwa i Architektury BUDMA, które odbędzie się w formule online 4 lu…

Jak obrobić okna i drzwi po wymianie?

Jesień to ostatni dzwonek, żeby wymienić przed zimą stare okna i drzwi zewnętrzne na cieplejsze, bardziej energooszczędne wyroby. Przed montażem stolarki okienno-drzwiowej ważne jest przygotowanie …