Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Zamki do drzwi profilowych Performa kompatybilne z wkładkami modułowymi ISEO

Przeciwwłamaniowe zamki drzwiowe Performa dedykowane do drzwi profilowych i aluminiowych zostały zmodyfikowane przez producenta w taki sposób, że obecnie współpracują ze wszystkimi wkładkami modułowymi marki ISEO.

Zamki drzwiowe z serii Performa występują w wersjach o rozstawach 85 / 92 mm. Posiadają otwór na wkładkę bębenkową o profilu europejskim z zabierakiem prostym lub 45°. Po wprowadzonej z początkiem maja modyfikacji są kompatybilne ze wszystkimi wkładkami modułowymi marki ISEO. Zamki serii Performa są wyposażone w mechanizm zębatkowy, który zapewnia ich płynną pracę. Jest on umieszczony w wąskiej kasecie o grubości 15 mm. Wysuwane rygle o niskim współczynniku tarcia i specjalnie zaprojektowanym kształcie, niwelują odkształcenia skrzydła. W połączeniu z odpowiednio dobranymi profilami pomagają uszczelnić drzwi, zapewniając lepszą izolację cieplną i oszczędność energii. Dodatkowo kaseta zamka jest szczelnie zamknięta, co zabezpiecza mechanizm zamka przed przedostawaniem się zanieczyszczeń, kurzu, pyłów, wiórów itp.

Fot. NOVET

Wersja zamka Performa ze wzmocnionymi ryglami

Ciekawą opcją jest możliwość zamówienia zamka w wersji z wzmocnionymi ryglami, zabezpieczonymi przed przecięciem oraz przewierceniem. Stanowi ona idealne rozwiązanie w drzwiach przeciwwłamaniowych.

Kolejnym elementem na jaki warto zwrócić uwagę jest specjalne zabezpieczenie przed przemieszczaniem się mechanizmu zębatkowego w przypadku braku wkładki bębenkowej. Dzięki temu po zainstalowaniu wkładki, zabierak idealnie dopasuje się do mechanizmu zębatkowego, zapewniając prawidłową pracę zamka.

Fot. NOVET

Właściwości potwierdzone badaniami

Zamki serii Performa są testowane na 200 000 cykli pracy co oznacza, że mogą być montowane w drzwiach, znajdujących się w obiektach użyteczności publicznej o wysokiej częstotliwości użytkowania. Ich odporność korozyjna jest sprawdzana podczas testu w komorze solnej. Właściwości modeli Performa potwierdza certyfikat zgodności z normą EN 12209:05 opublikowany przez instytut ICIM. Dodatkowo wytwarzająca zamki firma ISEO wystawiła dla poszczególnych wariantów Deklarację Zgodności.

ŹRÓDŁO: NOVET


Przeczytaj również:

Zdzisław Maliszewski wyróżniony nagrodą Orłów Polskiej Stolarki

Zdzisław Maliszewski, wieloletni ekspert ds. technicznych został wyróżniony nagrodą Orła Polskiej Stolarki. Nagrodę przyznano w czasie gali XII Kongresu Stolarki Polskiej.  Zdzisław Maliszewski ja…

Czy branża stolarki budowlanej wyhamowuje?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku na zlecenie Związku Polskie Okna i Drzwi (POiD), branża stolarki budowlanej mimo odnotowanych wzrostów będzie mierzyła się…

Spotkanie Rady Związku POiD, 25.09.2019

W środę 25 września odbyło się kolejne spotkanie Rady Związku POiD. Uczestnicy podsumowali inicjatywy i realizowane projekty. Wyciągamy wnioski by jeszcze lepiej działać dla branży.