Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Załoga Hörmann Polska zwycięża w zawodach Regatta Business Poland 2022 w klasie profesjonalnej

Stawiamy wysoko poprzeczkę, klasa Profi jest najbardziej wymagająca. Podobnie jak w biznesie, również w obszarze sportowym chcemy ścigać się z profesjonalistami i zwyciężać z najlepszymi – komentuje zwycięstwo Aleksandra Wolska-Balina z jachtu Hörmann Polska.

XV Otwarte Regaty Branży Budowlanej 2022, które odbyły się w dniach 3–10 września br., organizowane są od 15 lat gromadząc kilkadziesiąt startujących załóg. Zawody odbywają się w trzech klasach: Professional ORC (na jachtach First 35) oraz dwóch amatorskich (na jachtach Bavaria 46C i More 55). W sumie w czasie regat każda z załóg spędziła około 30 godzin na morzu. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Polski Związek Żeglarski.

Trasa tegorocznych regat prowadziła po wodach wokół malowniczego archipelagu Kornati – ze startem w Marinie Zut i wielkim finałem na wyspie Zlarin.

Fot. Hörmann Polska

Regaty organizujemy z myślą łączenia rywalizacji z networkingiem. Wiemy, jak ważne jest zaufanie w biznesie. Tworzymy przestrzeń, w której, dzięki zaciętej walce na morzu w ciągu dnia oraz wieczornym biesiadom na chorwackich wyspach, uczestnicy budują trwałe biznesowe więzi– mówi Zdzisław Gajos, właściciel firmy ONE4ALL, organizator regat.

Dla naszej firmy Regatta Business Poland to fantastyczna okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale również możliwość  do zacieśniania i nawiązywania biznesowych relacji– komentuje Aleksandra Wolska-Balina, Dyrektor Przedstawicielstwa firmy Hörmann Polska w Sosnowcu, jedna z załogantek zwycięskiego jachtu odpowiadająca również za współpracę swojej firmy z Regatta Business Poland. Atmosfera regat  sprzyja również wymianie doświadczeń z zapraszanymi na pokład firmami konkurencyjnymi– dodaje Wolska-Balina.

Zdzisław Gajos zauważa: Fantastycznym uczuciem jest obserwowanie, jak przedstawiciele firm konkurujących ze sobą w obszarze biznesowym, w ciągu dnia życzą sobie sukcesu na morzu, gratulują wyników, a wieczorami siadają przy wspólnym stole, w jednej z marin, by w nieformalnej atmosferze podyskutować o wyzwaniach rynków, na których działają.

Fot. Hörmann Polska

Maciej Owczarek, Wiceprezes Zarządu Business Centre Club, Dyrektor Generalny, gościnnie walczący w załodze Hörmann Polska, prywatnie również żeglarz, podkreśla znaczenie tego typu imprez dla rozwoju biznesu, szczególnie w trudniejszych dla rynku czasach. Regatta Business Poland można rozpatrywać na dwóch obszarach. Sportowym, który budzi największe emocje, tym większe dla mnie, że byłem częścią zwycięskiej załogi. Równie istotna jest w przypadku tej imprezy wymiana doświadczeń wieczorem, po zakończeniu każdego dnia zawodów. Spotkania na jachtach w marinach czy rozmowy w konobach portowych to rozwinięcie tego, na czym budujemy od lat klub BCC, czyli biznesu opartego na relacjach i zaufaniu – mówi Maciej Owczarek.

Firma Hörmann Polska jest uczestnikiem Regatta Business Poland od 12 lat. Tegoroczne złoto jest pierwszym zwycięstwem w historii startów załogi tej firmy.

Od 2019 roku firma Hörmann Polska jest sponsorem strategicznym Otwartych Regat Branży Budowlanej.

Tabela wyników Regatta Business Poland 2022 dostępna jest w tym miejscu:

https://regattabusinesspoland.pl/wp-content/uploads/2022/09/REGATTA-BUSINESS-POLAND-2022-FINAL-RESULTS.pdf

ŹRÓDŁO: Hörmann Polska


Przeczytaj również:

Konsultacje Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii nt. Zasady wzajemnego uznawania

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zwraca się do Państwa z uprzejmym pytaniem czy przy wprowadzaniu towarów na rynki państw członkowskich UE stosują Państwo zasadę wzajemnego uznawania? …

Spotkanie Rady Związku Polskie Okna i Drzwi

Zarząd Związku POiD wyznaczył termin posiedzenia  Rady Związku POiD na 10.12.2020 r. o godz. 11:00, serdecznie zapraszamy Członków POiD, do wzięcia udziału w spotkaniu. Z uwagi na trwającą pandemi…

Mądry Polak przed szkodą, czyli inwestycja dobrze przemyślana

Ignorantia iuris nocet (Nieznajomość prawa szkodzi) – mówi znana łacińska maksyma. Dlatego warto znać ustawodawstwo budowlane i prawa konsumenta, aby zabezpieczyć swoje interesy, zwłaszcza przy rea…