Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Zakończenie etapu zgłoszeń do konkursu POiD Building Awards 2021

Zakończył się pierwszy etap konkursu POiD Building Awards 2021. Jury będzie oceniać blisko sześćdziesiąt zgłoszonych obiektów.

Pierwsza edycja konkursu POiD Building Awards 2021 to inicjatywa, której celem jest prezentacja ciekawych realizacji, w których wyroby stolarki otworowej odgrywają ważną rolę, stając się wskazówką i inspiracją dla działających i przyszłych architektów, czy inwestorów.

Do konkursu zgłoszono blisko 60 realizacji. Producenci oraz dostawcy komponentów zgłaszali obiekty w kategoriach: okna, drzwi i bramy garażowe, fasady oraz automatyka i smart home wykorzystane w 3 typach obiektów: w budynku indywidualnym, w budynku wielomieszkaniowym i w budynku użyteczności publicznej. Z niecierpliwością czekaliśmy na moment zakończenia etapu zgłoszeń konkursowych. Mieliśmy pewność co do zainteresowania taką formą prezentacji, ale poziom zgłoszonych obiektów naprawdę zaskakuje. Zgłoszone realizacje reprezentują przykłady zrównoważonego budownictwa na najwyższym poziomie, a stolarka odgrywa w nich wiodąca rolę jeśli chodzi o walory estetyczne, a przede wszystkim energooszczędność – mówi Paweł Wróblewski, dyrektor zarządzający w Związku POiD oraz  komisarz konkursu.

Nowe spojrzenie na stolarkę otworową

Pierwsza edycja POiD Building Awards otwiera nowe możliwości dla branży. Firmy, które wzięły udział w konkursie mają pretekst do spojrzenia na swoją działalność w szerokim kontekście. To nie tylko porównanie do konkurencji, ale również analiza pod kątem innowacji, portfolio produktowego czy różnorodności.

Udział w konkursie pomaga firmom jeszcze lepiej zidentyfikować obszary wymagające ulepszenia ponadto pozwala poznać trendy, oczekiwania rynku, osiągnięcia konkurencji i wyzwania branży. To te elementy, które w ramach konkursu mogą okazać się bardziej wartościowe niż sama nagroda.

Ogromnym atutem konkursu jest forma prezentacji wyrobów stolarki w wykończonych obiektach. Właśnie dzięki temu odbiorca końcowy (architekt, inwestor czy partner biznesowy), otrzymuje pełną informację o produkcie oraz jego zastosowaniu na konkretnych obiektach architektonicznych, co w znacznym stopniu wpłynąć może na decyzje wykorzystania danego produktu w projekcie, ale także na decyzje zakupowe klientów ostatecznych.

Biblioteka POiD Building Awards

Konkurs pozwolił zgromadzić w jednym miejscu bazę świetnych przykładów na wykorzystanie wyrobów stolarki otworowej, w obiektach z całego świata. Wszystkie zostaną opublikowane w bibliotece konkursowej, gdzie odbiorcy będą mogli zapoznać się ze szczegółową specyfikacją produktów zastosowanych w danym budynku. Biblioteka konkursowa to dodatkowa forma promocji dla firm, które zdecydowały się na udział w konkursie, ale również baza wiedzy na temat najbardziej aktualnych rozwiązań technologicznych w zakresie stolarki otworowej. Biblioteka zostanie opublikowana tuż po zakończeniu obrad jury – komentuje Paweł Wróblewski.

Kolejny etap konkursu to ocena jury. Wyniki zostanę ogłoszone w czasie gali XI Kongresu Stolarki Polskiej 2021 już 15 czerwca.

Konkurs odbywa się za pośrednictwem dedykowanej aplikacji konkursowej, dostępnej na stronie https://buildingawards.poid.eu. Twórca aplikacji jest poznańska agencja Job Done. Job Done we współpracy z agencją The Imagine odpowiada również za koncepcję i realizacje projektu.

 

Mecenasi konkursu: Aluprof, FAKRO, Glasssolutions, Ponzio, Reynaers Aluminium

Partnerzy kategorii: Aluplast, Porta , Somfy Polska, WIŚNIOWSKI

Patroni Merytoryczni: Instytut Techniki Budowlanej, SARP. Stowarzyszenie Architektów Polskich. Oddział, Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A. (National Energy Conservation Agency), Polski Związek Firm Deweloperskich, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Politechnika Łódzka, Politechnika Opolska, Politechnika Poznańska, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

Patroni Medialni: Architektura&Biznes, Architektura.info, ŁadnyDom, ladnydompl, Bryłapl, budujemydompl, DOM SZYTY NA MIARĘ, RBT, ArchitekturaMurator, muratorplus Monter Stolarki, Obud.pl, Okna.21, Oknonet.pl, Wortal Sztuka Architektury, Świat Szkła, Świat Aluminium

 

Kontakt:

Magdalena Woźniak

tel.: 604 601 011

Bartosz Suwiczak

tel.: 662015830

buildingawards@poid.eu

 

 


Przeczytaj również:

Nie unikniemy podwyżek cen stolarki otworowej

Ceny wyrobów stolarki otworowej będą wzrastać, podobnie jak ceny innych materiałów budowlanych. Inwestorzy zapłacą o 10-15% więcej za okna, drzwi czy bramy garażowe. W ciągu ostatnich sześciu miesi…

Przed nami fala upałów! Jakie osłony okienne wybrać do dużych przeszkleń?

Znakiem rozpoznawczym nowoczesnej architektury są duże przeszklenia, które pięknie prezentują się na tle elewacji, dodając bryle budynku lekkości i elegancji. W dodatku mają także wiele innych zale…

Związek Polskie Okna i Drzwi podsumowuje rok 2019

Podsumowanie roku 2019, bariery polskich producentów na rynkach eksportowych i wybory uzupełniające do Zarządu Polskie Okna i Drzwi, to niektóre z tematów ostatniego w tym roku posiedzenia Rady POi…