Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Za nami szkolenie „Akustyka w stolarce okiennej”

Za nami kolejne spotkanie z cyklu szkoleń technicznych, organizowanych przez Związek POiD. Tematem spotkania była AKUSTYKA W STOLARCE OKIENNEJ. Szkolenie prowadzili dr inż. Marek Niemas oraz Augustyn Zioło, doradca Związku POiD.

W szkoleniu, które odbyło się 12tego czerwca w Warszawie, wzięło udział 23 uczestników z 10 firm. Celem szkolenia była m.in. aktualizacja wiedzy na temat norm określających sposób doboru parametrów akustycznych stolarki okiennej w zależności od poziomu hałasu zewnętrznego.

Pierwszy blok tematyczny, prowadzony przez doradcę Związku POiD, Augustyna Zioło, obejmował podstawy akustyki. Uczestnicy zapoznali się z przyczynami i źródłami nadmiernego hałasu oraz jego wpływie na nasze zdrowie. Zostały wskazane właściwości akustyczne stolarki w zależności od oszklenia oraz sposoby prawidłowego doboru izolacji akustycznej okna.

W drugim bloku tematycznym dr inż. Marek Niemas przedstawił analizę aktualnych wymagań i norm akustycznych obowiązujących w Polsce. Przedstawił także jakie cechy akustyczne są najczęściej określane przez architektów i projektantów oraz jakich unikać błędów przy ich deklarowaniu. Uczestnicy poznali kierunki, jakie w zakresie wymagań akustycznych najbliższym czasie będą obowiązywały w budownictwie mieszkaniowym oraz jakie nowe wyzwania czekają na producentów okien.

Trzecia część szkolenia przeznaczona była na pytania, dyskusje oraz podsumowanie.

Już wkrótce zostanie opublikowany kalendarz kolejnych szkoleń technicznych. Dążąc do oferowania szkoleń z jak najbardziej aktualnej i potrzebnej problematyki związanej z Państwa pracą zawodową, zapraszamy do zgłaszania własnych propozycji tematów szkoleniowych.


Przeczytaj również:

IX Kongres Stolarki Polskiej – podsumowanie

IX Kongres Stolarki Polskiej – podsumowanie Za nami IX Kongres Stolarki Polskiej, którego celem było omówienie najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed branżą stolarki budowlanej, a także wyznacze…

Webinar pt. Oszczędzaj z KSeF. Jak regulacje prawne przyczyniają się do optymalizacji procesów?

Związek POiD  zaprasza na webinarium pt. Oszczędzaj z KSeF. Jak regulacje prawne przyczyniają się do optymalizacji procesów? W styczniu 2022 roku wprowadzono istotne zmiany w zakresie fakturowania …

Ponzio Polska Mecenasem konkursu POiD Building Awards 2021

Ponzio, producent systemów aluminiowych dla budownictwa, od kilkudziesięciu lat współtworzy krajobraz architektoniczny w Polsce oraz całej Europie. Dołącza do grona Mecenasów konkursu, wspieraj…