Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Za nami pierwsze spotkanie Partnerów kampanii „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”

We wtorek, 7 września br., pod przewodnictwem Związku POiD, odbyło się spotkanie dla Partnerów programu społecznego „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ”. Przed nami 12 miesięcy intensywnych działań kampanii, które zapoczątkuje konferencja prasowa zaplanowana na 28 września.

Podczas spotkania, które odbyło się w formule online, firmy wspierające kampanię „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ” w charakterze jej Partnerów mogły przedyskutować założenia akcji i nadać jej ostatni szlif. Zebranie było bardzo owocne, a przedstawiciele marek zadeklarowali pełną współpracę w celu promowania ekologicznego podejścia do budownictwa, aby nam i przyszłym pokoleniom żyło się lepiej.

Ogólnopolska kampania społeczna „DOBRY MONTAŻ – BUDUJESZ DLA POKOLEŃ” jest inicjatywą Związku POiD. Akcja ma charakter cykliczny – pierwsza edycja „DOBREGO MONTAŻU” została zainaugurowana w 2014 roku i od tego czasu przeszła wielką metamorfozę, osiągając po drodze założone cele. Jednym z nich była profesjonalizacja zawodu montera stolarki budowlanej – to dobry montaż wpływa bowiem znacząco na parametry termiczne budynku. Najnowsza odsłona akcji będzie kładła duży nacisk na kwestie ekologiczne związane z wymianą starych i montażem nowych okien, osłon okiennych, drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, bram garażowych oraz innych towarzyszących im akcesoriów. Związek POiD wraz z Partnerami kampanii będzie edukować odbiorców, że budując w sposób zrównoważony, dbają o przyszłe pokolenia, a ekologiczny powinien być cały cykl użytkowania budynku (od opracowania projektu, poprzez budowę i wybór produktów, użytkowanie, konserwację oraz rozbiórkę). Inwestorzy zyskają również wiedzę, jak zrealizować inwestycję w energooszczędne rozwiązania, m.in. z programu „Czyste Powietrze”.

Przewidziany jest szereg działań, w tym m.in. kampania Public Relations w mediach drukowanych i elektronicznych, aktywności w Social Mediach i na stronie internetowej, cykliczne webinaria, szkolenia dla uczniów przygotowujących się do wykonywania zawodu montera stolarki budowlanej czy kampania radiowa.

Partnerzy kampanii: Anwis, BFT, Fakro, Hörmann, Klimas Wkręt-met, Krispol, Pol-Skone, Porta, Profix, Selena, Soudal, Wiśniowski.

 

 

 


Przeczytaj również:

X Kongres Stolarki Polskiej – kto otrzyma Orły Polskiej Stolarki?

Kongres Stolarki Polskiej to nie tylko inspirujące dyskusje, lecz również prestiżowe nagrody dla osób i firm szczególnie zaangażowanych w rozwój branży stolarki budowlanej. Podczas X edycji wydarz…

Rynek pracy zaczyna się od szkół średnich

Trwa rekrutacja do szkół średnich. Do 19 czerwca absolwenci podstawówek mają czas na złożenie wniosku (w tym jego ew. zmiana) wraz z dokumentami o przyjęcie do szkoły średniej. Od zeszłego roku ucz…