Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2023

Wykonawcy wskazali najlepsze produkty w branży budowlanej! 15 czerwca ASM Research Solutions Strategy ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2023.

Budowlana Marka Roku to klasyfikacja materiałów budowlanych produkowanych w Polsce oraz działających na terenie kraju generalnych wykonawców, dystrybutorów i mediów. Od 2004 ASM przeprowadza wśród kilku tysięcy firm wykonawczych ogólnopolskie badania, na podstawie których formułuje ranking dla kilkudziesięciu kategorii. W przypadku materiałów budowlanych fachowcy wskazali marki najlepszej jakości, marki o najlepszej relacji ceny do jakości oraz najczęściej stosowane. W przypadku dystrybutorów wskazali najlepszych w poniższych aspektach: oferta dopasowana do potrzeb, program lojalnościowy, fachowe doradztwo, wygodny system zamawiania. W przypadku generalnych wykonawców fachowcy wskazali tych, z którymi współpraca układa się najlepiej, których poleciliby jako najlepszych partnerów do współpracy, którzy zapewniają najwyższe bezpieczeństwo na budowach oraz oferujących najkorzystniejsze warunki finansowe. W przypadku mediów wykonawcy wskazali najlepsze tytuły w poniższych aspektach: dostarczanie fachowej wiedzy, warte polecenia kolegom po fachu jako źródło informacji, najczęściej czytane oraz najbardziej znane fachowcom.

Uroczysta Gala 19. edycji odbyła się w hotelu Windsor w Jachrance. Najlepsi otrzymali tytuły Budowlanej Marki Roku a firmy utrzymujące najwyższe pozycje od kliku lat tytuły Championów Roku.

Na podstawie badań przyznano również nagrody indywidualne dla osób, które szczycą się osiągnieciami w zakresie marketingu oraz strategii produktowej.

Tytułem MARKETER XXI WIEKU 2023 została uhonorowana Bożena Ryszka z firmy Aluprof SA.

Tytuły PROMOTOR XXI WIEKU 2023 zostały przyznane Taisie Bielat i Mariuszowi Biernatowi z firmy XL TAPE INTERNATIONAL Sp. z o.o.

Jaką rolę pełnią badania rankingowe w branży materiałów budowlanych? O wypowiedź poprosiliśmy Małgorzatę Walczak-Gomułę, Prezesa Zarządu ASM.

M.W-G.: Badania dostarczają wiedzy o faktycznej sytuacji na rynku, o układzie sił w danym okresie. Ponieważ respondentami ogólnopolskiego badania Budowlanej Marki Roku są Wykonawcy, otrzymujemy dzięki temu informację zwrotną od specjalistów korzystających w codziennej pracy z materiałów budowlanych. Budowlana Marka Roku jest ważną częścią misji ASM jako firmy badawczej. Nasz Ranking zatem ma charakter obiektywny i to go wyróżnia spośród konkursów funkcjonujących w branży budowlanej. To „nie tylko” nagroda, którą Laureaci mogą się pochwalić. To także raporty marketingowe przedstawiające pozycje marek z kilkudziesięciu kategorii. Od 19 edycji Budowlana Marka Roku jest najszerszą klasyfikacją w budownictwie, rankinguje pozycje marek materiałów budowlanych, generalnych wykonawców, dystrybutorów oraz mediów branżowych. Na podstawie badań Budowlanej Marki Roku przyznajemy również nagrody dla zaangażowanych, wybitnych osób, które stoją za sukcesami poszczególnych marek. Dla Wykonawców badanie jest barometrem trendów w środowisku fachowców i komunikatem, z jaką marką współpracuje najwięcej z nich. Ranking od początku jest dynamiczny, zmienia się z każdym rokiem. Wprowadzamy do badania nowe kategorie adekwatnie do rozwoju rynku budowlanego i gamy dostępnych na nim produktów.

 

Dlaczego firmy zgłaszają się do Rankingu Budowlana Marka Roku? Opowiada Joanna Florczak-Czujwid, Dyrektor Rankingu

 

J.F-C.: Wiarygodność rankingu Budowlana Marka Roku powoduje, że klienci się nim kierują dokonując decyzji zakupowych. Aż 82,3% osób planujących budowę lub remont domu jednorodzinnego wybrałoby produkt oznaczony logo Budowlanej Marki Roku. Dlatego firmy szczycą się zdobytymi nagrodami, które pozwalają im zaprezentować się klientom jako dostarczyciele najlepszych produktów/usług. Ranking oferuje Laureatom trzy główne korzyści – wiedzę o pozycji własnej i konkurencji, promocję wśród klientów oraz prestiż. Budowlana Marka Roku jest zatem platformą komunikacji między uczestnikami rynku budowlanego. Dla producentów, dystrybutorów, generalnych wykonawców i mediów stanowi nieocenione źródło zweryfikowanej informacji marketingowej, a dla inwestorów poszukujących najlepszych produktów jest rzetelną pomocą w ich wyborze. Na podstawie raportu Budowlana Marka Roku przygotowanego osobno dla każdej kategorii, firma może ocenić, czy działania, które podejmuje z firmami wykonawczymi przynoszą skutek nie tylko w aspekcie sprzedażowym, ale także – a może przede wszystkim, wizerunkowym. Marki uczestniczą w szerokiej gamie działań promocyjnych zarówno w mediach, jak i wśród wykonawców, którzy otrzymują informację zwrotną na temat preferencji całego środowiska w danym roku. Pytamy Wykonawców o marki najwyższej jakości, marki najczęściej stosowane w danym roku oraz marki o najlepszej relacji ceny do jakości.

Zapraszamy do śledzenia preferencji wykonawców i poznania wiarygodnych, cenionych produktów. Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie budowlanamarkaroku.com.

 

SREBRNA BUDOWLANA MARKA ROKU 2023 W KATEGORII OPEN

MAPEI

BRĄZOWA BUDOWLANA MARKA ROKU 2023 W KATEGORII OPEN

WIŚNIOWSKI

WYNIKI RANKINGU BUDOWLANA MARKA ROKU 2023
W KATEGORIACH MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

ZŁOTY CHAMPION ROKU 2023

BLACHA MODUŁOWA BUDMAT
BRAMY GARAŻOWE WIŚNIOWSKI
KLEJE MONTAŻOWE W KARTUSZACH SOUDAL
OKNA DACHOWE FAKRO
PIANY MONTAŻOWE SOUDAL
POKRYCIA DACHOWE BLASZANE BLACHY PRUSZYŃSKI
PROFILE OKIENNE ALUMINIOWE ALUPROF
SYSTEMY ROLETOWE ALUPROF
SYSTEMY RYNNOWE GALECO
TAŚMY MALARSKIE I BUDOWLANE BLUE DOLPHIN
WALKI MALARSKIE BLUE DOLPHIN
ZAMOCOWANIA BUDOWLANE KLIMAS WKRĘT-MET

SREBRNY CHAMPION ROKU 2023

MASY USZCZELNIAJĄCE – SILIKONY SOUDAL

ZŁOTA BUDOWLANA MARKA ROKU 2023

BLACHA MODUŁOWA BLACHY PRUSZYŃSKI
BRAMY GARAŻOWE WIŚNIOWSKI
BRAMY WJAZDOWE WIŚNIOWSKI
DESKA TARASOWA KOMPOZYTOWA PRODECK
DYSTRYBUTOR PRZYJAZNY FACHOWCOM

– HURTOWNIA MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

SIG
DYSTRYBUTOR PRZYJAZNY FACHOWCOM

– SIEĆ HURTOWNI MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

GRUPA PSB
FUGI MAPEI
GENERALNY WYKONAWCA PRZYJAZNY FIRMOM BUDOWLANYM BUDIMEX
KOTŁY GRZEWCZE VAILLANT
MASY USZCZELNIAJĄCE / SILIKONY MAPEI
MATERIAŁY TERMOIZOLACYJNE – STYROPIAN TERMO ORGANIKA
OGRODZENIA POSESYJNE METALOWE WIŚNIOWSKI
OKNA DACHOWE FAKRO
PIANY MONTAŻOWE SOUDAL
POKRYCIA DACHOWE BLASZANE BUDMAT
POMPY CIEPŁA VAILLANT
PROFILE OKIENNE ALUMINIOWE ALUPROF
SYSTEMY ROLETOWE ALUPROF
SYSTEMY RYNNOWE GALECO
TAŚMY MALARSKIE I BUDOWLANE BLUE DOLPHIN
WAŁKI MALARSKIE BLUE DOLPHIN
ZAMOCOWANIA BUDOWLANE KLIMAS WKRĘT-MET
ZAMOCOWANIA DO ELEMENTÓW DREWNIANYCH KLIMAS WKRĘT-MET
MEDIA PRZYJAZNE FACHOWCOM MURATOR

SREBRNA BUDOWLANA MARKA ROKU 2023

BLACHA MODUŁOWA BUDMAT
DRZWI ZEWNĘTRZNE WIŚNIOWSKI
FARBY DEKORACYJNE WEWNĘTRZNE TIKKURILA
KLEJE DO PŁYTEK MAPEI
KLEJE MONTAŻOWE W KARTUSZACH SOUDAL
KOMPLEKSOWE SYSTEMY OCIEPLEŃ TERMO ORGANIKA
MASY USZCZELNIAJĄCE – SILIKONY SOUDAL
MATERIAŁY TERMOIZOLACYJNE – WEŁNA MINERALNA ISOVER
MATERIAŁY WZNOSZENIOWE CERAMICZNE LEIER
ODZIEŻ ROBOCZA LAHTI PRO
PARAPETY WEWNĘTRZNE I ZEWNĘTRZNE JARO-MAX
POKRYCIA DACHOWE BLASZANE BLACHY PRUSZYŃSKI
SYSTEMY RYNNOWE BUDMAT
MARKA PRZYJAZNA FACHOWCOM MAPEI

BRĄZOWA BUDOWLANA MARKA ROKU 2023

DRZWI ZEWNĘTRZNE KMT
OKNA DACHOWE ROTO OKNA DACHOWE
SYSTEMY RYNNOWE METALOWY SYSTEM RYNNOWY „NIAGARA”
MARKA PRZYJAZNA FACHOWCOM WIŚNIOWSKI

WYRÓŻNIENIA W RANKINGU BUDOWLANA MARKA ROKU 2023

BLACHA MODUŁOWA FLORIAN CENTRUM
KOMPLEKSOWE SYSTEMY OCIEPLEŃ MAPEI
MEMBRANY DACHOWE STROTEX/FOLIAREX
NARZĘDZIA DEKARSKO-CIESIELSKIE B.PRO FASTENING
OGRODZENIA POSESYJNE METALOWE POLBRAM
OKNA ELEWACYJNE FAKRO
WIŚNIOWSKI
POKRYCIA DACHOWE BITUMICZNE SOPREMA
ZAMOCOWANIA BUDOWLANE MARCOPOL
MARKA PRZYJAZNA FACHOWCOM FAKRO

Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi zaprasza na konferencje prasową online

Związek Polskie Okna i Drzwi od 2014 roku prowadzi ogólnopolską kampanię edukacyjną DOBRY MONTAŻ. Ma ona na celu budowanie świadomości inwestorów indywidualnych, jak powinna przebiegać prawidłowa i…

Witamy wśród firm członkowskich POiD

Mamy przyjemność poinformować o przyjęciu w poczet firm członkowskich Związku POiD firmę EDISON S.A. Firma już od 25 lat świadczy usługi wymiany elektronicznej danych (EDI), zapewniając pełną cyfry…

Przed nami fala upałów! Jakie osłony okienne wybrać do dużych przeszkleń?

Znakiem rozpoznawczym nowoczesnej architektury są duże przeszklenia, które pięknie prezentują się na tle elewacji, dodając bryle budynku lekkości i elegancji. W dodatku mają także wiele innych zale…