Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Wymiana okien w sezonie zimowym

Z wymianą okien wcale nie trzeba czekać do wiosny. Nowoczesne rozwiązania, np. od marki Soudal, umożliwiają szczelny i trwały montaż stolarki okiennej również przy niskich temperaturach.

Nieszczelne okna stanowią jedną z głównych dróg ucieczki ciepła z naszego domu. Koszty z tego tytułu są dotkliwe nie tylko dla naszej kieszeni, ale również dla środowiska naturalnego. Z wymianą wysłużonej stolarki okiennej nie należy zatem zwlekać, zwłaszcza że prace montażowo-uszczelniające z zastosowanej pistoletowej pianki poliuretanowej Flexifoam firmy Soudal bez problemu wykonamy w temperaturach nawet do -10°C.

Specjalna wielosezonowa formuła nie jest jedyną zaletą pianki Flexifoam. Pianka ta zachowuje pełną elastyczność w przypadku zmian liniowych profili ościeżnicowych i ma perfekcyjną przyczepność do praktycznie wszystkich podłoży, jakie wykorzystywane są w budownictwie. Gwarantuje najwyższą izolacyjność termiczną i akustyczną spojenia, charakteryzuje się bardzo szybkim czasem utwardzania oraz niską emisją substancji lotnych (produkt posiada certyfikat EC1 Plus). Dodatkowo niebieski kolor pianki pozwala na jej błyskawiczną identyfikację.

Pianka Flexifoam stosowana jest łącznie ze specjalnymi taśmami paroizolacyjnymi, z którymi tworzy kompleksowy system montażu stolarki otworowej Soudal Window System (SWS). Podczas aplikacji pianka rozpręża się, wielokrotnie zwiększa swoją objętość i dokładnie wypełnia szczelinę wokół okna – w rezultacie skutecznie zapobiega ucieczce ciepła z budynku. Ponieważ jednak jedynie sucha warstwa pianki wykazuje doskonałe parametry izolacyjne, to konieczne jest jej odpowiednie zabezpieczenie przed  zawilgoceniem.

Taśma paroszczelna SWS przeciwdziała przenikaniu wilgoci z wnętrza budynku do warstwy pianki, a taśma paroprzepuszczalna SWS chroni piankę przed wpływem m.in. wody opadowej, umożliwiając jednocześnie migrację pary wodnej na zewnątrz budynku. Jeżeli natomiast wymieniamy okna w starym budynku to do wykonania wewnętrznych i zewnętrznych uszczelnień zalecane jest użycie płynnych membran Soudatight. Są one wyjątkowe łatwe w aplikacji i mogą być nakładane nawet na bardzo nierówne podłoża, co zdecydowanie usprawnia i przyspiesza prace montażowe.

Wielosezonowa formuła pianki Flexifoam umożliwia wymianę okien z Soudal Window System również przy niskich temperaturach, dzięki czemu na efekty inwestycji nie musimy czekać do kolejnego sezonu grzewczego. Więcej informacji na temat korzyści, jakie płyną z termomodernizacji domu, można uzyskać w ramach organizowanej przez Związek POiD kampanii społecznej WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ, której partnerem strategicznym jest firma Soudal.

ŹRÓDŁO: Oknonet.pl

 

 


Przeczytaj również:

Zaproszenie na spotkanie związane z kolejną edycją kampanii „Dobry Montaż”

Wybór dobrego produktu jest tak samo ważny jak jego dobry montaż. To przesłanie prowadzonej przez Związek POiD od 2014 roku, ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ”. Akcja ma na celu edu…

Dofinansowanie do wymiany okien, drzwi i bramy – jak je uzyskać?

Montaż nowych, energooszczędnych okien, drzwi zewnętrznych i bramy garażowej wyraźnie zwiększa komfort korzystania z budynku i zapewnia nam ograniczenie strat ciepła, a więc oszczędności w domowym …

Sebastian Wall Prezydentem Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej (EOTA)

Jak podaje Instytut Techniki Budowlanej, 10 grudnia 2020 roku, stanowisko Przewodniczącego Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej ( EOTA) objął  dr. inż. Sebastian Wall, dotychczasowy Pełno…