Wykonawcy wskazali najlepsze produkty w branży budowlanej!
7 czerwca ASM Research Solutions Strategy ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2022.
Budowlana Marka Roku to klasyfikacja materiałów budowlanych produkowanych w Polsce oraz działających na terenie kraju generalnych wykonawców. Od 2004 ASM przeprowadza wśród kilku tysięcy firm wykonawczych ogólnopolskie badania, na podstawie których formułuje ranking dla kilkudziesięciu kategorii. Uroczysta Gala 18. edycji odbyła się w hotelu Windsor w Jachrance.
Na podstawie badań przyznano również nagrody indywidualne dla osób, które szczycą się osiągnieciami w zakresie marketingu oraz strategii produktowej.
Tytułem MARKETER XXI WIEKU 2022 została uhonorowana Magdalena Cedro-Czubaj z firmy Oknoplast Sp. z o.o.
Tytuły PROMOTOR XXI WIEKU 2022 zostały przyznane Januszowi Komurkiewiczowi z firmy Fakro Sp. z o.o. oraz Pawłowi Klimasowi z firmy Klimas Sp. z o.o.
Dlaczego nagrody dla marek i osób indywidualnych są przyznawane na podstawie badań?
O wypowiedź poprosiliśmy Małgorzatę Walczak-Gomułę, Prezesa Zarządu ASM.
M.W-G.: Jako firma badawcza realizujemy misję dostarczania do rynku wiarygodnych i aktualnych danych. Dlatego Ranking Budowlana Marka Roku nie należy do konkursów jurorskich, które ze swej natury mają charakter subiektywny. Budowlana Marka Roku powstała 18 lat temu jako jedyny w Polsce projekt badawczy o niezależnym charakterze i szerokim zasięgu. I nadal tak jest. Nie ma w Polsce innego konkursu w branży budowlanej opierającego się na spontanicznych wskazaniach Wykonawców z całej Polski, którym nie podpowiadamy listy marek do wyboru. Dzięki temu wyniki są w pełni obiektywne i przedstawiają rzetelnie pozycje poszczególnych marek. Na tej podstawie przyznajemy nagrody dla marek w kilkudziesięciu kategoriach, oraz dla zaangażowanych, wybitnych osób, które stoją za ich sukcesami. Wiarygodność rankingu Budowlana Marka Roku powoduje, że klienci się nim kierują dokonując decyzji zakupowych. Aktualnie 72,8% osób planujących budowę lub remont domu jednorodzinnego preferuje produkt oznaczony logo Budowlanej Marki Roku. Dlatego firmy szczycą się zdobytymi nagrodami, które pozwalają im zaprezentować się klientom jako dostarczyciele najlepszych produktów.
Czy Budowlana Marka Roku zmieniła się przez 18 lat? Opowiada Joanna Florczak-Czujwid, Dyrektor Rankingu
J.F-C.: I tak, i nie. Ranking Budowlana Marka Roku opiera się o stałe założenia metodologiczne, które się nie zmieniają. Tak, jak na początku, nadal pytamy Wykonawców o marki najwyższej jakości, marki najczęściej stosowane w danym roku oraz marki o najlepszej relacji ceny do jakości. Podstawy klasyfikacji zatem są niezmienne. Ranking cały czas jest platformą komunikacji między producentami, wykonawcami a inwestorami. Zawsze też Laureaci otrzymują raport rynkowy ze swojej kategorii. Jednak sama klasyfikacja jest bardzo dynamiczna, gdyż pozycje poszczególnych marek różnią się
w poszczególnych latach. Są też marki, które osiągają najwyższą pozycję przez klika lat z rzędu,
więc w 2016 roku wprowadziliśmy nagrodę Champion Roku. Kolejną zmianą jest to, że zakres badania stale jest rozszerzany. Materiały budowlane to branża, w której regularnie wprowadzane są nowe, innowacyjne produkty. Rynek wymaga stałego monitorowania, pojawiają się nowi gracze rynkowi. Wprowadziliśmy więc wiele nowych kategorii produktowych, kategorię „Marka przyjazna fachowcom” oraz kategorię „Generalny wykonawca przyjazny firmom budowlanym”.
Zapraszamy do śledzenia preferencji wykonawców i poznania wiarygodnych, cenionych produktów. Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie www.rankingmarekbudowlanych.pl.
ŹRÓDŁO: ASM Research Solutions Strategy