Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Wyjście na taras w inteligentnym stylu

W nowoczesnych projektach domów taras jest często przedłużeniem wnętrza na zewnątrz. Dzięki automatycznym drzwiom przesuwnym wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by płynnie połączyć pokój dzienny z ogrodowym salonem. Drzwi Schüco LivIngSlide z PVC-U dostępne w wersji z ukrytym napędem oraz w transparentnym wykonaniu panoramicznym to idealna propozycja dla nowoczesnego i inteligentnego domu.

Drzwi przesuwne Schüco LivIngSlide z ukrytym napędem Fot. Schüco

Współczesne domy często szeroko otwierają się na starannie zaprojektowany taras i otaczającą je bujną roślinność ogrodową, dzięki wielkopowierzchniowym przeszkleniom okiennym i drzwiowym. Kluczem do pełnego komfortu użytkowania zewnętrznej przestrzeni są odpowiednio dobrane drzwi tarasowe. Dużą popularnością cieszą się dziś zwłaszcza systemy przesuwne, które tworzą szerokie światło przejścia i zapewniają wysoki komfort obsługi. Najlepiej, jeśli nie generują żadnego ryzyka potknięcia dzięki progom bez barier i są wyposażone w systemy pozwalające na ich otwieranie bez żadnego wysiłku. Wszystkie te korzyści oferują drzwi przesuwne z PVC-U LivIngSlide wyposażone w całkowicie ukryty napęd elektryczny oraz płaski próg zero milimetrów. Ciekawą opcją dla ultranowoczesnych domów z transparentnymi elewacjami jest również obsługiwana ręcznie wersja panoramiczna z efektownie wąskimi ramami.

Ciesz się słońcem i naturą – automatycznie!

Próg zero milimetrów w drzwiach przesuwnych Schüco LivIngSlide Fot. Schüco

Jeszcze jakiś czas temu opcja elektrycznej obsługi drzwi przesuwnych była dostępna tylko w systemach aluminiowych. Wykonane z PVC-U drzwi LivIngSlide to pierwsze w swojej klasie rozwiązanie, które oferuje tę samą funkcjonalność i zgodną z obecnymi trendami, subtelną, minimalistyczną estetykę. Napęd elektryczny został dyskretnie ukryty w profilu, dzięki czemu jest niewidoczny i nie wpływa na estetkę rozwiązania. Aby przesunąć wielkoformatowe skrzydła ważące nawet 400 kg, wystarczy tylko nacisnąć przycisk na naściennym panelu lub w aplikacji na własnym smartfonie. Dzięki temu obsługa drzwi staje się dziecinnie prosta dla wszystkich użytkowników, bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. Drzwi mogą być ponadto wyposażone w zupełnie zlicowany z posadzką próg zero milimetrów zgodny z normą DIN 18040 i wytyczną ift BA-01/1 „Określenie i klasyfikacja zdolności przejeżdżania przez progi”. W rozwiązaniu bez barier przemyślano każdy szczegół, dlatego zapewnia ono maksymalny komfort cieplny i ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Płaski próg jest również harmonijnym elementem nowoczesnej architektury wnętrz. Wbudowana w posadzkę, niewidoczna konstrukcja, pozwala kreować efekt płynnego przenikania się wnętrza z przestrzenią zewnętrzną.

 

Panoramiczne obrazy natury o każdej porze roku

Drzwi przesuwne Schüco LivIngSlide Panorama z PVC-U mają imponujący, lekki wygląd Fot. Schüco

Drzwi LivIngSlide mogą również uzyskać imponujący, transparentny wygląd. Już w wariancie podstawowym mają nowoczesny, lekki wizualnie design, dzięki niewielkiej głębokości zabudowy ościeżnicy zaledwie 194 mm i widocznej szerokości ramy skrzydła 99 mm. W wersji LivIngSlide Panorama szerokość tę zredukowano do zaledwie 72 mm, dzięki czemu udział szyby uległ wyraźnemu zwiększeniu. W ościeżnicy o wymiarach nawet 6500 × 2582 mm można umieścić aż do czterech panoramicznych skrzydeł stałych i przesuwnych, wpuszczając do wnętrza widoki natury i bardzo dużą dawkę światła, co ma znaczenie zwłaszcza w sezonie zimowym. Efekt maksymalnego doświetlenia można dodatkowo uwypuklić stosując próg zero milimetrów. Ultranowoczesny wygląd drzwi podkreślą wysokiej jakości folie wykończeniowe dostępne w wielu modnych odcieniach szarości lub nakładki aluminiowe TopAlu. Pomimo bardzo lekkiego wyglądu system przesuwny LivIngSlide Panorama spełnia z nawiązką surowe kryteria energooszczędności wynikające z obowiązujących przepisów. Drzwi z szybą Ug = 0,6 W/(m2K) mogą osiągać doskonały współczynnik przenikania ciepła poniżej Uw = 0,8 W/(m2K), co oznacza, że można je z powodzeniem stosować w domach wysoko energooszczędnych.

 

Więcej informacji na stronie: www.schueco.pl

ŹRÓDŁO: Schueco Polska


Przeczytaj również:

O czym będą dyskutować uczestnicy XII Kongresu Stolarki Polskiej?

Atrakcyjna tematyka jest niewątpliwie tym, co, oprócz wyjątkowej atmosfery, przyciąga uczestników Kongresu. Misją Związku POiD, który go organizuje we współpracy z Partnerami, jest dostarczanie prz…

Związek Polskie Okna i Drzwi Partnerem debaty na temat szkolnictwa branżowego podczas konferencji pt. „Dekarstwo. Przeszłość, Teraźniejszość, Przyszłość. Edukacja drogą do sukcesu”

Związek POiD jest Partnerem wydarzenia organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wraz z Międzynarodowymi Targami Budownictwa i Architektury BUDMA, które odbędzie się w formule online 4 lu…

IX Kongres Stolarki Polskiej – podsumowanie

IX Kongres Stolarki Polskiej – podsumowanie Za nami IX Kongres Stolarki Polskiej, którego celem było omówienie najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed branżą stolarki budowlanej, a także wyznacze…