Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Wojciech Klimas

Wojciech Klimas związany jest z branżą technik zamocowań od lat 90. W 1990 roku założył wraz z żoną- Joanną Klimas, firmę Klimas Wkręt- Met, która działa w segmencie technik zamocowań nieprzerwanie od 29 lat.

Przedsiębiorstwo na przestrzeni lat uzyskało tytuł lidera rynku technik zamocowań w kraju oraz bardzo aktywnie działa na rynkach zagranicznych docierając do ponad 60 państw na całym świecie. Bogata wiedza rynkowa, ciągłe wsłuchiwanie się w głosy klientów, zaangażowanie i pasja właścicieli oraz bezwarunkowe ukierunkowanie na jakość oferowanych produktów doprowadziły do tego, że marka Klimas Wkręt – Met jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w zakresie technik zamocowań. Hasło firmy brzmi: Wspólnie budujemy jakość! Firma buduje ją dzięki wiedzy wysokiej klasy specjalistów pracujących w firmie, współpracy z producentami z różnych branż, nowym inwestycjom oraz dialogowi z klientami.

Klimas Wkret-met utrzymuje i skutecznie realizuje swój strategiczny kurs, który został obrany kilka lat temu, co przekłada się na dynamikę sprzedaży. Systematycznie rozwija się także na rynku eksportowym. Dodatkowo firma uruchomiła budowę trzeciej hali produkcyjnej w Wanatach koło Częstochowy, co wpłynie na zwiększenie mocy produkcyjnych już w tym roku. Hala, której oddanie nastąpi w połowie roku 2019, będzie jedną z najnowocześniejszych w całej Europie.

Po 29 latach funkcjonowania na rynku, Wojciech Klimas uznaje, że decydującym faktorem do osiągnięcia sukcesu są pasja, zaangażowanie i ciągła chęć do zmiany na lepsze. Oczywiście każda firma ukierunkowana jest na budowanie swojej pozycji oraz poprawianie wyników finansowych, niemniej jednak bez zaangażowania i pasji do codziennej pracy nie da się osiągnąć dobrych wyników. Ważne, że wartości te są zakorzenione nie tylko w głowie zarządu firmy ale również pracowników firmy Klimas Wkręt-met. Gdyby Wojciech Klimas nie założył firmy zapewne odnosiłby sukcesy w piłce siatkowej, której jest największym miłośnikiem.