Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Włoskie klamki ozdobne w nowym katalogu Linea Cali

Włoska marka Linea Cali opublikowała nowy katalog obejmujący klamki, uchwyty, gałki oraz inne akcesoria drzwiowe. Umieszczone w nim modele klamek zostały podzielone na kolekcje Contemporary, Classic, Easy, Crystal oraz Vintage. Ich nazwy odnoszą się do designu poszczególnych modeli. Łącznie do wyboru jest ponad 120 klamek, dostępnych w 42 atrakcyjnych wykończeniach kolorystycznych. Katalog można pobrać z naszej platformy wybierając zakładkę https://www.novet.eu/materialy-reklamowe

Krótka historia marki Linea Cali

Klamki Linea Cali są produkowane we Włoszech od niemal 40 lat. Wszystko zaczęło się w 1986 roku, gdy Paolo Cali wraz z Danilo Calim oraz Mario Facchettim założyli firmę, która z prostych przedmiotów codziennego użytku uczyniła prawdziwe dzieła sztuki. Od momentu powstania Linea Cali, jej założycielom przyświecał ten sam cel – zrewolucjonizowanie rynku klamek drzwiowych i okiennych. Dzięki nieustannej dbałości o najwyższą jakość, ciągłemu udoskonalaniu parku maszynowego oraz oferowaniu produktów o wyjątkowym, a zarazem unikalnym stylu, charakterystyczne logo Linea Cali stało się rozpoznawalne na całym świecie. O tym jak prestiżowe są klamki Linea Cali najlepiej świadczy fakt, że można je spotkać w luksusowych hotelach Laurin i Villa Cortine Palace położonych nad alpejskim jeziorem Garda. Ozdabiają one także drzwi biblioteki na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Zurychu oraz drzwi w Manufacture des Gobelins w Paryżu.

Zgodność z normą EN 1906 i badanie 100 000 cykli pracy

Klamki Linea Cali posiadają certyfikat zgodności z europejską normą EN 1906:2012, a ich wytrzymałość jest badana w teście 100 000 cykli pracy. Ponadto modele klamek posiadające powłokę PVD charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych oraz korozję. Wybrane modele klamek okiennych / balkonowych posiadają innowacyjny system SmartBlock, który zabezpiecza zarówno przed włamaniem, jak i przypadkowym otwarciem okna / drzwi balkonowych.

Antywłamaniowy system SmartBlock

Antywlamaniowy system SmartBlock. Fot. Novet

Dzięki zastosowaniu pasywnej rozety niemożliwe jest obrócenie klamką bez jej wcześniejszego wciśnięcia, co wyklucza włamanie przy użyciu metalowego pręta z łamanym zakończeniem, wprowadzanego przez otwór wywiercony w ramie okna. System SmartBlock jest bezpieczny oraz niezawodny w każdej sytuacji i działa przez cały czas, zapewniając skuteczną ochronę. Jednocześnie można go łatwo odblokować. Wystarczy wcisnąć rozetę dwoma palcami i obrócić klamkę o 90°. Gdy klamka znajdzie się ponownie w pozycji zamkniętej, system zacznie działać ponownie.

 

Kolekcja Contemporary – nowoczesny design i niepowtarzalny styl

Klamka Elle Pelle z kolekcji Contemporary. Fot. NOVET

Kolekcja Contemporary obejmuje mosiężne klamki charakteryzujące się minimalistycznym i nowoczesnym designem, który odpowiada aktualnie obowiązującym trendom w wyposażeniu wnętrz. Niektóre z nich posiadają elementy ozdobne w postaci drewnianych wstawek czy skórzanej rękojeści. Tego rodzaju modele sprawdzą się idealnie w postindustrialnych i futurystycznych przestrzeniach, loftach, eleganckich biurach i gabinetach oraz stylowych obiektach noclegowych.

Kolekcja Classic – klasyczne klamki, gałki i uchwyty

Klamka Erica z kolekcji Classic. Fot. NOVET

W ramach kolekcji Classic dostępne są liczne modele klamek o prostych, przyciągających wzrok kształtach. Takie klamki, gałki i uchwyty pasują idealnie do klasycznych drewnianych drzwi w budynkach mieszkalnych oraz w popularnych obiektach użyteczności publicznej. Wybrane modele z tej kolekcji posiadają rękojeść z gładkiej porcelany lub z porcelany z motywem kwiatowym. Uniwersalność, atrakcyjne dodatki, ponadczasowy styl oraz szerokie spektrum zastosowań sprawia, że modele z kolekcji Classic cieszą się bardzo dużą popularnością wśród klientów Linea Cali na całym świecie.

 

Kolekcja Easy – uniwersalne klamki do domów i mieszkań

Klamka Ibiza z kolekcji Easy. Fot. NOVET

Easy to najmniejsza kolekcja obejmująca pięć modeli klamek (Brixia, Garda, Ibiza, Onda i Piuma) o uniwersalnej i ponadczasowej stylistyce. Są one odpowiednie do montażu zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych drzwiach w domach, mieszkaniach oraz w obiektach użyteczności publicznej. Delikatne i subtelne linie oraz linearne formy sprawiają, że kolekcja Easy stanowi doskonały wybór dla osób, które pragną ozdobić swoje drzwi w atrakcyjnym, a zarazem eleganckim stylu.

Kolekcja Crystal – eleganckie klamki z kryształami Swarovski

Klamka Brilliant Crystal z kolekcji Crystal. Fot. NOVET

Crystal to kolekcja klamek, gałek i uchwytów o przyciągającym wzrok wzornictwie i elementach dekoracyjnych w postaci kryształów renomowanej marki Swarovski. Dzięki zastosowanej stylistyce oraz funkcjonalności, produkty z tej serii idealnie komponują się z tradycyjnie oraz nowocześnie wyposażonymi wnętrzami. W rezultacie można je z powodzeniem montować w mieszkaniach, biurach, siedzibach firm, instytucjach oraz obiektach usługowych takich jak hotele czy restauracje.

 

 

Kolekcja Vintage – stylowe klamki do wnętrz z duszą

Klamka Aisha z kolekcji Vintage. Fot. NOVET

Klamki, gałki, szyldy oraz uchwyty z kolekcji Vintage nawiązują swoim wzornictwem i kształtem do dzieł najsłynniejszych artystów oraz doskonale rozpoznawalnych, ponadczasowych stylów architektonicznych takich jak między innymi barok, rokoko, secesja oraz styl Ludwika XIV. W efekcie zapewniają użytkownikom nie tylko doznania estetyczne, ale także wrażenie obcowania ze sztuką i historią.

Kolekcja Vintage idealnie pasuje do stylowych wnętrz zarówno w mieszkaniach i gabinetach jak również hotelach, restauracjach, urzędach oraz innych obiektach usługowych i biurowych, mieszczących się w historycznych budynkach. Oferta produktów dostępnych w ramach kolekcji jest bardzo bogata. Dzięki temu łatwo znaleźć styl odpowiadający nawet najbardziej wyrafinowanym gustom. Dodatkowo niektóre klamki, gałki i uchwyty zostały ozdobione kryształami renomowanej marki Swarovski lub posiadają elementy wykonane z barwionego szkła. W rezultacie świetnie sprawdzają się nawet w najbardziej luksusowych wnętrzach.

ŹRÓDŁO: NOVET


Przeczytaj również:

Apel 55 organizacji w sprawie utrzymania limitu składek na ZUS

Konfederacja Lewiatan opublikowała apel wystosowany dzisiaj do premiera Mateusza Morawieckiego, w sprawie utrzymania limitu składek na ZUS. Rząd w projekcie budżetu na 2020 rok założył jego zniesie…

Związek Polskie Okna i Drzwi patronem honorowym jubileuszowej edycji targów Bud-Gryf Szczecin 2023

Związek Polskie Okna i Drzwi obejmuje patronatem honorowym 30 edycję szczecińskich targów „Bud-Gryf&Home2023”. Te największe na Pomorzu Zachodnim targi, organizowane przez spółkę Żegluga Szczec…

Jak wybrać drzwi do pomieszczeń gospodarczych

Nieodłącznym elementem nowoczesnego domu są pomieszczenia gospodarcze, gdyż podnoszą znacząco jego funkcjonalność, a co za tym idzie komfort życia domowników. Garaż, kotłownia, piwnica, spiżarnia c…