Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Wizyta Rzeczników Patentowych w siedzibie FAKRO

W ramach I. Beskidzkich Warsztatów Patentowych organizowanych przez Okręg Małopolski, Okręg Dolnośląski i Okręg Śląski Polskiej Izby Rzeczników Patentowych w siedzibie FAKRO odbyło się spotkanie połączone z panelami, wykładami oraz zwiedzaniem zakładu dla przybyłych gości, którymi byli Rzecznicy Patentowi z całej Polski. Głównym tematem warsztatów były zagadnienia dotyczące oceny przesłanek zdolności patentowej wynalazków w praktyce Europejskiego Urzędu Patentowego.

Zaproszeni goście mieli możliwość uczestnictwa w dedykowanych warsztatach oraz ciekawych dyskusjach przygotowanych przez zespół ds. organizacji warsztatów składający się z rzeczników patentowych Macieja Czarnika i Alicję Bukańską. Wsparcia merytorycznego podczas warsztatów udzielili rzecznicy patentowi Paulina Młynarska, Ludwik Hudy, Jakub Sielewiesiuk i Rafał Witek.

Oprócz tego, goście zostali także zaproszeni do zwiedzania zakładu, włącznie z częścią produkcyjną i Działem Certyfikacji i Kontroli Jakości, co spotkało się z dużym entuzjazmem. FAKRO jest liderem wśród firm prywatnych jeśli chodzi o ilość zgłaszanych patentów, więc zobaczenie jej działalności „od środka” było dla uczestników dużą wartością.

Jak podaje Europejski Urząd Patentowy FAKRO znalazło się w pierwszej dziesiątce polskich firm pod względem ilości złożonych zgłoszeń patentowych w 2023 roku. W ubiegłym roku firma była autorem 12 zgłoszeń patentowych, dzięki czemu plasuje się na 1 miejscu wśród polskich przedsiębiorstw – komentuje Alicja Bukańska – Rzecznik Patentowy FAKRO.

FAKRO słynie z innowacyjnych rozwiązań. W swojej ponad 30 letniej historii firma ma na swoim koncie ponad 245 zgłoszeń patentowych. Posiada własny, nowoczesny ośrodek badawczo- rozwojowy. Na rzecz rozwoju produktów pracuje ponad dwustu inżynierów. Na arenie międzynarodowej FAKRO eksportuje nie tylko okna dachowe, ale także polską myśl techniczną, budując przy tym siłę polskiej gospodarki.

Warsztaty odbyły się w dniach 12-14 kwietnia 2024 roku w Muszynie i Nowym Sączu.

ŹRÓDŁO: FAKRO


Przeczytaj również:

Targi FENSTERBAU FRONTALE coraz bliżej!

Już wkrótce Norymberga stanie się centralnym miejscem spotkań branży drzwi, okien oraz fasad. W dniach 19 – 22 marca 2024 r.  kluczowe firmy oraz eksperci z całej Europy będą oczekiwać na osobiste …

Jan Szulżyk Członkiem Honorowym Związku Polskie Okna i Drzwi

  Do grona Członków Honorowych Związku Polskie Okna i Drzwi dołączył  Jan Szulżyk, założyciel, współwłaściciel oraz prezes spółki POL-SKONE. Nagrodę wręczono w czasie XII edycji Kongresu Stola…

Dom z dużymi przeszkleniami otwarty na ogród

Jeśli chcemy w estetyczny i funkcjonalny sposób połączyć wnętrze swojego domu z ogrodem, to dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie dużych przeszkleń, w tym drzwi tarasowych. Zapewniają one integrac…