Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Witamy w naszym gronie pięciu nowych członków Związku

W czasie lipcowego spotkania w Warszawie, zarząd Związku POiD zadecydował  o przyjęciu w poczet członków związku pięć kolejnych firm. Są nimi:

 • ADLER POLSKA Sp. z o.o.
 • D+H Polska Sp. z o.o.
 • ZPHU ALSECCO Sp. z o.o.
 • AWILUX POLSKA Sp. z o.o. Sp. k.
 • DOBROPLAST Fabryka Okien Sp. z o.o.

Liczymy na owocną współpracę w tworzeniu silnej organizacji, która poprzez konsolidację branży ma realny wpływ na budowanie prestiżu jej członków.

D+H Polska Sp. z o.o.

D+H Polska działa od 2000 r. jako oficjalny przedstawiciel grupy D+H Mechatronic AG w Polsce. Firma posiada cztery oddziały handlowe: we Wrocławiu, w Warszawie, Gdańsku i Katowicach oraz biura sprzedaży: Poznaniu, Łodzi, Krakowie Białymstoku i Lublinie.

Podstawą świadczonych usług jest indywidualne podejście do potrzeb klienta na wszystkich etapach realizacji inwestycji. Skoordynowane planowanie i zarządzanie projektem sprawia, że montowane systemy są harmonijnie zintegrowane z architekturą obiektu i uwzględniają aspekty ekonomiczne realizacji.

W ofercie firmy znajdują się:

 • systemy oddymiania i naturalnej wentylacji,
 • apędy do stolarki okiennej i drzwiowej,
 • systemy sygnalizacji pożarowej,
 • systemy sterowań i zamknięć przeciwpożarowych
 • urządzenia sterująco-zasilające w systemach oddymiania pożarowego oraz wentylacji bytowej.

D+H Polska oferuje szereg dodatkowych usług:

 • doradztwo techniczne,
 • wykonanie projektu systemów przeciwpożarowych,
 • przygotowanie oraz dostarczenie produktów,
 • montaż, konserwacja, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Oferowane przez firmę produkty spełniają wszelkie wymagania obowiązujących norm i przepisów z zakresu ochrony ppoż. oraz posiadają certyfikaty CNBOP. Oferta firmy D+H skierowana jest przede wszystkim do deweloperów, firm instalatorskich, architektów i projektantów.Na każdym etapie, zarówno projektowym, jak i wykonawczym, firma oferuje profesjonalne doradztwo techniczne. Dzieli się również swoją wiedzą i doświadczeniem, regularnie organizując szkolenia i seminaria dla projektantów i instalatorów.

ADLER POLSKA Sp. z o.o.

W asortymencie firmy ADLER znajduje się pon 10.000 artykułów do najbardziej zróżnicowanych obszarów zastosowania. Czy to farby ścienne, do fasad, środki ochrony drewna, lazura do drewna, farby kryjące do drewna, bejce, oleje, woski, lakiery meblowe i parkietowe, lakiery do okien i drzwi,ADLER jest Państwa najlepszym doradcą, jeśli chodzi o indywidualne projektowanie pomieszczeń, fasad czy elementów drewnianych.

Gdzie pojawia się ADLER – tam nasze serce i dusza. Dzięki tej filozofii ADLER został najbardziej kompetentnym liderem w zakresie środków ochrony drewna i lakierów do drewna. Kto podchodzi do pracy z sercem, wszystko robi do końca. Począwszy od badań naukowych, kończąc na doradztwie i serwisie. Jakość i trwałość miały od zawsze pierwszeństwo w stosunku do szybkich transakcji i myśleniu o profitach.

ZPHU ALSECCO Sp.mz o.o

Fabryka Okien Alsecco powstała w 1997 roku. Od samego początku istnienia firmy, głównym celem jest produkcja stolarki otworowej.

Przez ponad 20 lat stawia na nieustanny rozwój. Inwestuje w nowe technologie i nowych pracowników. Oferuje produkty najwyższej jakości. Dba o potrzeby klientów. Dzięki temu dzisiaj może pochwalić się tysiącami zadowolonych klientów, którzy wiedzą,że dokonali najlepszego wyboru. W 2018 roku firma zwiększyła hale o dodatkowe 25 000 m². Łącznie daje to 45 000 m²powierzchni produkcyjnej.

Dodatkowo stworzone zostały nowe biura dla pracowników administracyjnych,dbając o komfort pracy i bezpieczeństwo załogi.Szeroka oferta obejmuje okna plastikowe,aluminiowe, drzwi podnoszono-przesuwne, drzwi zewnętrzne, rolety zewnętrzne oraz szyby. Produkty dostarczane są do wielu krajów Europy, a obecnie firma rozszerza ekspansję na inne kontynenty.Pracownicy działów technicznych i handlowych posiadają potrzebne doświadczenie oraz wiedzę, aby rzetelnie doradzać klientom w kwestii najlepszych rozwiązań technicznych i merytorycznych.

Awilux Polska

Oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Na rynku firma działamy od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy SCHÜCO International. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń. Zapewnia to producentowi nowoczesne linie produkcyjne i wysoko wykwalifikowany zespół pracowników.

Celem przedsiębiorstwa jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.:  dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Awilux Polska to liczni pracownicy oraz wysoko wykwalifikowani doradcy techniczni w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim z powodzeniem buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów SCHÜCO oraz nowoczesnych technik montażu.

DOBROPLAST Fabryka Okien Sp. z o.o.

Fabryka Okien Dobroplast powstała w 2000 roku w Starym Laskowcu koło Zambrowa i tam znajduje się jej główny zakład produkcyjny. Od początku istnienia głównym celem było podbicie rynku na całym świecie. Bezkonkurencyjna cena oraz jakość otrzymują pozytywne opinie naszych Klientów. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele atrakcyjnych produktów takich jak okna dachowe PCV Skylight, okna elewacyjne PCV -Avantgarde,energooszczędne Ovlo, Ovlo Classic, okna do domów pasywnych Encore i Prime oraz parapety PCV. Wśród naszych propozycji znajdują się również okna i drzwi aluminiowe, rolety i moskitiery. Wszystkie nasze produkty idealnie wpisują się w nowoczesne projekty domów.

Wieloletnia działalność zaowocowała licznymi wyróżnieniami i nagrodami takimi jak: Lider stolarki budowlanej, Złoty filar budownictwa,Złoty medal dla okna dachowego PCV Skylight Premium, Budowlana Marka Roku, Kryształowy Profil, Certyfikat wiarygodności Firmy.


Przeczytaj również:

Pomówmy o stolarce – co czeka branże w 2023 roku?

W imieniu Zarządu Związku POiD oraz Partnerów tegorocznej MONTERIADY, pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu branżowym „Pomówmy o stolarce – co czeka branżę w 2023 roku”, któr…

Nowoczesny i ekologiczny montaż okien i drzwi

Dobrze przeprowadzony montaż okien i drzwi skutecznie eliminuje straty ciepła, minimalizuje zużycie energii cieplnej i poprawia izolacyjność termiczną przy budowie nowego lub termomodernizacji istn…

Złote Medale BUDMA 2023 przyznane!

Produkty nagrodzone Złotym Medalem targów BUDMA 2023 to innowacje warte uwagi! Do konkursu rocznie przystępuje około 500 produktów, jednak do kolejnego etapu przechodzą tylko te z pozytywną oceną j…